Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest vipkwiecien

Problem Z 1szym Biegiem

Recommended Posts

Guest vipkwiecien

witam, od pewnego czasu zauwazylem pewien problem z moja viki 1.6

otoz mam spory kłopot z właczaniem 1 biegu - głownie wtedy gdy z 2 zminaim na 1.

z postoju 1 zawyczaj wchodzi bez problemu ale tez nie zawsze. najbardzij doskwiera mi to ze podczas dojazdu do krzyzówki jak chce wlaczyc 1szy bieg to czuje opór tak jak by biegu w ogole nie bylo. w konu po 3-4 probach bieg wskakuje.

co robic?? pomózcie prosze

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

miałem to samo w 1,6 16V, ale do sprzedania tego nie zrobiłem! z tego co mi mówili to prawdopodobnie poduszki pod skrzynią są wybite ale to nie jest pewniak. Tak tylko słyszałem!

pozdrawiam

Guest Negative

A to nie jest juz tak w Vectrach że samochód jak jedzie nie można wcisnąc 1-go biegu? Dopiero jak auto całkowicie jest zatrzymane to wtedy bez problemu wchodzi. Nie wiem czy to tak jest ale gdzies tu przeczytałem taki post... moge sie mylić.

Edited by Negative

tak to bylo w maluchach

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

vectra na pelna synchronizacje skrzyni

maluch nie mial

Please login or register to see this quote.

Witam

Jak było przedtem lepiej a jest gorzej to chyba coś sie w twojej skrzyni dzieje.

Sprawdź poziom oleju. Jak jest problem na postoju to wygląda, że regulacja może być potrzebna. (szczegóły wykonania w książce lub na forum - szukaj). Nie wiem jaki masz przebieg bo może to synchronizator się kończy.

A tak w ogóle ja ruszam na 1 biegu a z 2 na 1 (mimo że 1 jest zsynchronizowana) bardzo rzadko w czasie jazdy próbuję redukować

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> nawet przy dojeżdżaniu do krzyżówek

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

I jeszcze jedno pytanie . Czy sprzęgło rozłącza się całkowicie przy próbie zmiany biegu ?

Edited by emx

Guest skydance11

Guzik prawda. Jak sie toczy to jedynka nie wejdzie. Dopiero jak calkowicie stanie. Troche jest lipa i tak ze skrzynia bo czasem rano jedynka wogole nie chce wchodzic. Porazka.

Guest vipkwiecien

no brynia ma niecale 180tys. jak ja kupilem w sierpniu miala 172tys i wszystko ladnie dzialalo. problem mi sie pojawil jakis miesiac temu wiec tak byc nie powinno.

Guest Negative

To znaczy ze wszyscy czterej mamy popsute skrzynie.

Guest Rafał78

Vipkwiecien czy Twój problem ustępuje kiedy skrzynia biegów jest rozgrzana?

Guest Santly

Dołączę się do pytania:

silnik 1.8 16v z 97roku, podobno 130tys km. I zimny i ciepły wsteczny wchodzi bez problemu, podobnie jak pozostałe biegi z wyjątkiem jedynki. Niezależnie od sytuacji mam problem wbić pierwszy bieg: gdy samochód się toczy redukcja z dwójki na jedynkę jest niemożliwa, wbicie biegu na zimnym silniku udaje się za 4-5 podejściem, ostatnio nawet na gorącym silniku mam problem na światłach w korkach wrzucić jedynkę... powoli zaczyna mnie to dobijać- proszę o pomoc.

Objawem który zauważyłem, a który moim zdaniem może wskazywać na sprzęgło(nie znam się zbytnio) jest, że przy zmianie biegu po wysprzęgleniu muszę czekać na spadek obrotów gdyż w przeciwnym wypadku słyszę zgrzyty- tyczy się to wszystkich biegów. Na mniejszych obrotach nie ma problemu ze zmianą biegu...

Pozdrawiam

Guest vipkwiecien

no troche miala temp zewnetrzna na to wplyw bo jak byl mroz to nie moglem w ogole 1 wrzucic. po rozgrzaniu dopiero jako tako dalo sie wlaczyc bieg ale po calkowitym zatrzymaniu. bylem z tym u mechanika - wystarczyla regulacja przelozen ( latwe to nie bylo bo 2 razy ginely biegi, raz zginal wsteczny a raz 5)

Na szczescie to nie bylo nic powaznego i cena naprawy wyniosla mnie cos kolo 50zl.

rok juz smigam i odpukac i szystko jest OK

to dziwne w dwoch vectrach i omedze moglem wsadzic jedynke

Jeszcze dziwniejsze bo ja w mojej ex tez moglem

no to mamy Svetla (mielismy) uszkodzone skrzynie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest vipkwiecien

to raczej nie tyle uszkodzenie jest co usterka zwiazana z regulacja wybierania biegow

ja nie mialem tego problemu

czytaj dokladnie

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Powiem tak dojezdzam do swiatel przelacza sie na zielone auto jedzie 15 km/h cos kolo tego wciskam sprzeglo wrzucam jedynke i jade dalej.

Guest toMirek

witam ja mam podobny problem jak koledzy tylko ze mam silnik 1.8 xe1. z 99 roku.moze kots wyslac fotke gdzie sie znjaduje bagnet od oleju w skrzyni??

nie ma takiego czegos w manualnej skrzyni

Guest GREG506716

koledzy mam vectre 1.6 16v 1999 roczek i mam taki sam problem jak wy jak sie koła tocza to jedynka nie chce wejsc lekko tylko trzeba pchac na sile az wskoczy tak jak by ja cos tam trzymało:/ normalnie porazka nie wiem czemu tak sie dzieje moze mi pomozecie co robic. byłem w ASO to główny mechanik powiedział mi ze moze to byc od sprzegla a moze tylko pomoc regulacja biegow a jak zapytalem ze a moze oleju nie ma to powiedzial mi ze jak by oleju nie bylo do pełna to bieg 5 by nie wchodzil bo bieg 1 jest na samym dole i jest zawsze caly zalany olejem. mowi ze raczej regulacja biegow i powinno byc wszystko dobrze. A jak nie to wymiana sprzegła:/

sluchaj mechanika

i czytaj co juz napisane w temacie

najpierw regulacja

a pozniej reszta

Guest vipkwiecien

u mnie regulacja pomogla:))

na moje oko jak by cos ze sprzeglem bylo to na wszystkich biegach byly by problemy z właczaniem

u mnie bylo podobnie wystepowal duzy opor przy wkladaniu 1 biegu

i i jak robili mi sprzeglo mechanik wymienil taka malą blaszkę ( oryginal GM 13 pln)

to jego zdaniem ona odpowiadala za ten opor przy wkladaniu 1 biegu bo sie wyrabia

niestety nie wiem gdzie dokaldnie ona sie znajduje podejrzewam ze jest od regulacji

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

"vipkwiecien" i "Piols" czy moglibyście napisać jaki meliście typ skrzyni biegów, bo np w 1.8 16V są dwa rodzaje....

Mam ten sam poroblem 1.6 16V to chyba typowe w tych silnikach

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

"Piols" przydała by się fota tej blaszki, było by łatwiej to namierzyć.

Ja tak mam w Y20DTH. Co z tym zrobic ?