Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
pasmog

Przegub Vectra 1.8i 94r.

Recommended Posts

Witam

Od pół roku w moim aucie pojawiły się stuki na dziurach dobiegające z przodu od strony pasażera.

Byłem na trzepaku u fachowców - powiedzieli mi już dwa razy bym przyjechał później bo teraz jeszcze nic nie widać (chyba mnie nie lubią i chcą bym sie gdzieś ...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ).

Miałem niedawno wymieniane gumy na wachaczach i niestety nie pomogło.

Stabilizator nie ma luzu wiec to też odpada.

Z okazji soboty zabrałem się troche do oględzin viki i zauważyłem, że ma luzy na przegubie wlaśnie po stronie pasażera.

Od strony kierowcy też ma ale są mniejsze.

Zamierzam wymienić ten przegub w ciągu tygodnia - znalazłem już nawet na allegro

Please login or register to see this link.

Pytanie czy ilość ząbków jest odpowiednia do mojej viki - widziałem na forum ze po lifcie ponoć tyle powinny mieć.

Czy ktoś mogłby opisać jak to zrobić, na co uważać i jakie narzędzia są do tego potrzebne, co trzeba przy okazji zrobić itp?

Witam!

Przegub jak jest do wymiany to raczej nie będzie go słychać na dziurach tylko przy ruszaniu z miejsca na skręconych kołach będzie słychać takie trzaski(stukanie).

Please login or register to see this quote.

Również jestem tego zdania. Nie ma możliwości by przegub stukał na prostym z powodu dziur. Wiec szkoda kasy, bo i tak wyjdzie, że to nie to. Sprawdź może jeszcze w jakim stanie są tuleje wahacza, bo tu tez może tkwić problem.

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

Guest Rafał78

^^^^^^^^^^^^^^

Dominiks nie jest tak do końca jak mówisz z tym że przegub nie może stukać na prostej drodze, stuka przy skrajnym zużyciu przegubu .

Ostatnio jeździłem VW T4 miał tak rozwalone przeguby że stukały nawet na prostej drodze było to rytmiczne terkotanie a przy skręcie nie dało się wytrzymać od hałasu. Stukanie na prostej było w zakresie prędkości od 30 do 50 km/h w końcu urwał się przy spokojnym ruszaniu na wprost

Tak to oczywiście. Ale sam mówisz, że tak waliło najpierw na skrętach, że i w końcu na prostej zaczęło.

A tu kolega nic nie pisze, że mu coś chociażby trochę stukało na skrętach.

A tylko na dziurach. I nie przy ruszaniu czy zatrzymywaniu. Ale ewidentnie jak jedzie po nierównościach.

Więc Twoja teza jest w tym wypadku mało prawdopodobna.

A tak jeszcze dodam to tez u siebie miałem tak wywalony przegub, że zaczął tak hałasować na prostej, że sie ludzie oglądali.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ale wcześniej też zaczął terkotać na skrętach.

Guest Rafał78

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości

Przytoczyłem tą historię jako ciekawostkę

Powiem szczerze że do dnia jak usłyszałem hałasujący przegub na prostej byłem przekonany że to nie możliwe no bo jak.

Jeśli chodzi o tuleje wachacza to są dobre-niedawno wymieniane nawet,

Przy skręcie nic nie puka - przegub.

Czy w swoich autach macie luz na przegubie??

a w jaki sposób sprawdziłeś że masz luz na przegubie?

(Między półośką a przegubem , u mnie jest minimalny luz.)

Edited by sempiko72

Złapałem za ośkę blisko przegubu.

Przegub jest dobrze przymocowany do amora wiec luz musi byc w środku - słychać stukanie gdy nim poruszam - ma całkiem spory luz.

Viki ma 280tys oryginalnie, nie była katowana, zrywy to bardziej z przypadku niż z chęci

-a sprawdź jeszcze jak będziesz jechał czy stukanie ucichnie gdy przytrzymasz lekko nogę na hamulcu ..

i czy stuka jak przyspieszasz czy jedziesz na luzie?

a jak już podejmiesz się wymiany przegubu to masz tu książkę napraw .

Please login or register to see this link.

Guest Laser

A ktorym ?

Na zewnetrznym nie, na wewnetrznym jako samym przegubie tez nie, luz jedynie jest na polaczeniu przegub dyfer ...

Sprawdzałem dzisiaj - stuki występuja zarowno podczas przyspieszania jak i hamowania - jeśli jest dziura to stuk...

Luz jest przy zewnętrznym przegubie - tym przy kole.

Przegub jest dobrze przykręcony od strony koła - tam nie ma luzu, ale ma luz w sobie - jak chwycę za drążek z niego wychodzący to czuje luz po stronie koła.

Wiesz. Przyszło mi jeszcze jedno do głowy.

Bo miałem podobne stuki przy przyspieszaniu i zwalnianiu. A co się okazało?

Okazało sie, że po odkręceniu nakrętki z przegubu i wypchnięciu go, wysypały sie śruty z łożyska.

Więc może warto sprawdzić.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

A jeżeli już się tak stało, to radzę również wymienić piastę.

Ta opcja też odpada - w wakacje gdy zmieniałem amortyzatory wyciągałem przeguby i nic takiego się nie stało.

A od kiedy masz te objawy?

Czy jak to robiłeś to już miałeś te objawy? Czy później? Bo jak później to przez kilka miesięcy może sie wiele zmienić.

Sytuacja w wakacje wyglądała następująco:

Miałem zużyte amory ale mnie to tak bardzo nie przeszkadzało podczas jazdy - przeszkadzało mi stukanie wiec postanowiłem je usunąć przez zmiane amortyzatorów.

Zmieniłem amortyzaroty i stuki nie ustały niestety...

Pojechałem do mechaników gdzie wymienili mi wszystkie gumy w wachaczu i.... stuka nadal

Fachowiec stwierdził ze nie jest w stanie tego zlokalizować - musze pojeździć aby było bardziej słychać...

Pojeździłem troche no i wali mocniej. Pojechałem dzisiaj na stacje diagnostyczną no i nadal nie moze tego zlokalizować...

Amortyzatory z przodu mam na 79% oba, łącznik stabilizatora dobry, gumy przy wachaczu też.

Zastanawiam się czy przypadkiem może być ta guma pod kielichem.

Czy u was ta wielka podkładka z gumką naciągniętą na krawędź dolega do kielicha??

Bo u mnie nie - w obu tak jest ale tylko jeden puka.

To faktycznie jak ściągniesz cały zawias to masz tam podobną gumę jak na górze.

I u mnie część metalowa zatopiona w tej gumie buła wyrąbana. Nie była okrągła tylko jajowata. I tym samym był luz na osi z amorkiem.

Wymieniłem i co zauważyłem! A to, że nie ma juz takiego stuknięcia przy ruszaniu.

Może u Ciebie jest już tam gorzej i tak sie objawia. Ale niestety bez ściągacza nie radzę na oryginalnych sprężynach samemu odkręcać amorka.

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wymiana gumy pod kielichem pomogła i jest zdecydowanie lepiej, ale...

Nadal puka... bede musiał pomyśleć o wymianie koncowek stabilizatora.

Rozmawiałem z mechanikiem i powiedział mi ze czasami nie mozna na nich wykryć luzu gdy auto jest na podnośniku, czy na kanale.

To nie jest droga inwestycja - bo z tego co wiem to nie trzeba robić geometrii??