Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Alvaro

Zablokowane Drzwi Pasażera

Recommended Posts

Witam, mam taki dziwny problem, kupiłem niedawno VB 1.6 z 97 roku. Na początku centralny nie zamykał prawych tylnych drzwi i dało się je zamknąć tylko ręcznie wciskając guzik. Od kilku dni drzwi się wogóle nie otwierają, są poprostu unieruchomione. Co teraz mogę zrobić, może ktoś miał podobny problem i wie jak to naprawić???

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Guest Sienkos

ale otwarcie "guzikiem" nie działa? Bo u mnie było tak ze lewe drzwi za kierowca nie otwierały sie i nie zamykały pilotem tylko ręcznie. ale moglem je normalnie otwierać. Okazało sie ze strzelony siłownik. Wymiana kosztowała mnie 120 zeta.

Czasem się tak dzieje że padnie na amen i zablokuje drzwi.

Ja słyszałem o kilku metodach czasami pomagają w moim przypadku niestety nie:

-odłączyć akumulator na parę minut resetuje centralny.

-Próbować ryglem i klamka z jednej i drugiej strony delikatnie dociskając drzwi.

-Ktoś kiedyś pisał że porostu zaparł się i z całej siły szarpał za drzwi ja osobiście tego nie polecam.

-Można jeszcze zdjąć boczek cięzko jest z zamkniętymi drzwiami ale się da i próbować ruszać cięgnami

-a jak to nie pomorze to zostaje już tylko wziąć młotek śrubokręt i rozbijać zamek od środka aż się rozsypie na części dość szybko się poddaje:) tyle ze zanim to się zrobi warto się zaopatrzyć w zamienny na allegro ok 80-90 pln

Nic z zaproponowanych pomysłów nie działą. Rozebrałem boczek, zdjąłem folię i okazało się że cięgła są całe więc dobrałem się do kostki od centralnego i wypiąłem ją ze slave'a i dalej nic. Nie otwierają się. Myślałem że może sama zaskoczyłato blokada przed otwarciem przez dzieci od środka ale jest tak jak być powinno (wkońcu jakby była wączona to przecież z zewnątrz można dzwi otwierac) Klamka w środku i na zewnątrz wogóle nie wykazuje oporu jak się za nią ciągnie, w środku jednak cięgła działają i nie są urwane. Podejrzewam że to cos w samum zamku ale jak się teraz do niego dostać????

Czyli masz identycznie jak ja, nie zostaje Ci już nic innego jak zakupienie nowego zamka a tego poprostu rozbicie od środka. Czasem właśnie tak się z nimi dzieje ze sie blokują i koniec.

Please login or register to see this quote.

Czyli mam rozumieć że mogę się teraz nad nim spokojnie powyżywać?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a co do nowego to musi byc oryginał czy np zamiennik jakiś z allegro na przykład?? orientujesz się jakie są koszty takiej naprawy??

Guest PatrykVA

hehe widz,e tu pare sposobów ale nie ma mojego

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> dziś stało mi się to samo zablokowały mi się drzwi prawy przód ciągne za cypek i nic normalnie wpadłem w chisterie hahaha opuściłęm szybe do końca i złapałęm cypelek zębami i do góry pociągnełem i <jupi> udało się drzwi się OPEN hehe Polecam ten dość nietypowy sposobik

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak możesz spokojnie kupić z allegro używany koszt ok 80-90 pln. Na przyszłość nie czekaj aż ci się zablokują na amen tylko wymień w środku zamka mikro przełącznik koszt ok 2pln tutaj masz link do porady przyda Ci się do wymiany zamka, a kiedyś może i do przełączników:

Please login or register to see this link.

Pozdrawiam

Edited by ciasny1

U mnie jak tak się stało to ściągałem tapicerkę na zamkniętych drzwiach,przyznam że nie było łatwo i podjechałem do gościa a on wzioł długi cienki śrubokręt i go podgrzał zapalniczką ,przepalił zamek i coś tam podważył i było git

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> wszystko trwało max 20 sek. normalnie szczena mi opadła

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

Edited by janus55

W takiej sytuacji zamek do kosza. Też mnie to spotkało. Boczki zdejmuje sie bez problemu przy zamkniętych drzwiach. Trza go rozpruć i używka + OD RAZU wymiana mikrostyka. Tylko zanim gdzieś ci go rozmontują zaopatrz sie w czesniej w następny zamek. W ASO 2h walczyli hehe.

Kolego podaj mi adres gdzie mogę spotkać takiego czarodzieja

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> w tak na serio to na początku grudnia robię rozrząd bo minęło mi 120 tyś i wtedy za jedną wizytą u mechanika te drzwi też chciałym zrobić. Może powstrzymam się jeszcze z zakupem nowego zamka i stanie się CUD tak jak u Ciebie. pozdrawiam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

To niestety było w Krakowie ,ale tak nie do końca to był cud bo zamek i tak został wymieniony .Poprostu ten gość zajmuję się naprawą zamków i sam ma Vectrunię tak że ma to w małym palcu.Powiedział mi że jeśli kiedyś np.nie będą się zamykać któreś drzwi [bo to jest pierwszy obraz padniętego mikroprzełącznika]to żebym od razu odepnął od nich napięcie i lepiej zamykać ręcznie bo prędzej czy pózniej się zblokują i będzie taki sam kłopot jaki miałem

A po co ci nowy zamek? W tym zamku to tylko ten mikrostyk sie może popsuć. Mechanika pójdzie raczej jak rozwalisz go młotkiem, bo sam z siebie to raczej nie się nie podda

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. A tak oszczędzisz niemniej niż 450PLN.