Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Cobryn

Zamek I Kluczyk

Recommended Posts

Guest Cobryn

Witam serdecznie wszystkich.

Chcę zapytać czy może miał ktoś problem z zamkiem (od strony kierowcy) jeśli chodzi o ręczne otwieranie. Problem w tym że nie mogę ręcznie otworzyć drzwi kluczykiem ani też klapy bagażnika (kluczyk przękręca się o jakieś 2mm). Wszystko się otwiera jedynie przy pomocy pilota. Napsikałem sporo WD-40 ale nic to nie pomaga. Czy ktoś miał taki przypadek. Boję się pomyśleć co by było gdyby centralny zamek padł dlatego wolę to naprawić za wczasu. Czy macie jakies sugestie co powinienem zrobić ??? Aha jest to Vectra B rocznik 96.

U mnie bylo to samo (w sumie w bagazniku nadal jest) trzeba rozebrac zamek i przesmarowac...

Sporo VB to ma (szczególnie kombiaki w bagażniku) - poszukaj trochę było o tym

Guest elmichu

Please login or register to see this quote.

wkładka w drzwiach w vectrze jest niezależna od zamka centralnego i steruje nim za pomocą cięgna. przyczyną blokowania jest taka specjalna sprężyna, która działa na zwijanie i rozwijanie w zależności od tego czy zamykasz czy otwierasz zamek. z czasem sprężyna ulega deformacji, dziwnie układa się i powoduje zacinanie. warto wyjąć i wszystko przesmarować jakimś stałym smarem. aby to zrobić musisz zdjąć boczek i wykręcić klamkę.

pzdr.

Guest Cobryn

Ok dzięki za pomoc. Ale czy np: jak wymieniłbym całą wkładkę zamka bo taką mam to czy nie będę miał problemu z centralnym i alarmem?? Chodzi mi o to czy po otworzeniu drzwi kierowcy nowym kluczykiem otworzą się też pozostałe 3 i czy alarm się wyłączy ?? Rozumiem że będę wtedy musiał nosić dwa kluczyki jeden od stacyjki a drugi od zamka.

Proszę was o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Guest gambit

Jeżeli wymienisz wkładkę, którą dopasują ci do posiadanego obecnie kluczyka to nie będziesz miał problemu, natomiast, jeżeli wymienisz również kluczyk to musisz najpierw zaprogramować w nim immo, bo inaczej nie odpalisz. Takie rzeczy robią wszystkie ASO a także niektóre warsztaty dorabiające kluczyki. Koszt zaprogramowania, jak i dopasowania wkładu do kluczyka będzie conajmniej 100 zł, więc chyba taniej wyjdzie najpierw rozebrać zamek i wyczyścić, a później nasmarować obnecnie posiadaną wkładkę. Tylko nie używaj do smarowania WD40, bo ten preparat wcale nie smaruje, a po pewnym czasie będzie jeszcze gorzej. Lepiej uzyj do wnętrza wkładki jakiegoś smaru silikonowego.

Guest Cobryn

Ale widzisz ja mam nową wkładkę wraz z dwoma kluczykami pasującymi do niej (jest to zamiennik) Niechcę dopasowywać wkładki do kluczyka obecnego. Chcę mieć kluczyk oryginalny do odpalania samochodu i drugi kluczyk do nowego zamka w drzwiach od kierowcy. Czy jest możliwe aby to wypaliło ???

Guest elmichu

jak najbardziej tak da rade zrobić, jeśli chodzi o same otwieranie drzwi. w drzwiach kierowcy masz mastera zamka centralnego i to on steruje pozostałymi drzwiami. jak już napisałem, wkładka jest oddzielną częścią, niezależną od sterownika zamka i jest z nim połączony tylko cięgnem.

nie wiem jak masz zrealizowany alarm. jeśli w kluczyku to pewnie pilota trzeba będzie przeprogramować. wkładka z alarmem nie ma raczej nic wspólnego - nie wiem dokładnie bo ja nie mam pilota w kluczyku.

pzdr.

mi wczoraj znajomy zwrocil na to uwage no i sprawdzilem sobie zamki, okazalo sie, ze drzwi są ok, jednak do zamka klapy tylnej kluczyk wchodzi tylko na jakas 1/4 dlugosci ;/

wie ktos co to moze byc? az tak zasyfiony ?

to ze trzeba rozebrac jest raczej nieuchronne ;/

dodam jeszcze ze to Viki B w sedanie 98 rok.

dzieki z góry.

bardzo możliwe - był gdzieś o tym temat, sporo osób ma niedziałający (szczególnie tylny).

ale az tak, zeby sie nie dalo kluczyka wsadzic ? :| hmm rozkrece w wolnej chwili i zobacze co jest grane i dam znac dla potomnosci.

dokładnie tak

Zamek z bagaznika to zmora wszystkich zamkow w VB, ja mam kombi i tez mialem ten problem, na szczescie wyczysczenie pomoglo i jest ok

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam

Edited by Duke_

Ja wczoraj wlasnie czyscilem zamek - klucz wchodzil ale nie dalo sie go przekrecic...

W sumie rozebranie gornej czesci zamka nie jest problemem (w kombi dwie nakretki po zdjeciu tapicerki).

Niestety musialem nalac troche czegos w rodzaju WD 40 zeby go rozruszac i wyplukac caly brud.

Potem wydmuchalem to co wlalem a poniewaz nie mialem smaru do zamkow uzylem do przesmarowania smaru syntetycznego - mam nadzieje ze na dlugo wystarczy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest micfig

Witam. Około 3 miechów temu miałem włamanie do mojej Viki. (Niestety szyba do wymiany i cały panel wokół radia wyrwany). Gościu co mi montował alarm umieścił w zaślepionej kostce koło włącznika awaryjek czujkę (diodę) do zdalnego otwierania z pilota (była w zestawie alarmu). Jak mi złodzieje wyrwali panel to urwali mi kabelek łączący z diodą i mniej wiecej od miesiąca mam problemy z otwieraniem z kluczyka tzn. latam wokół ssamochodu i szukam kontaktu

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> . Powiedzcie czy to może być od tego urwanego kabelka? Tylko czemu dopiero od miesiąca się to pojawiło. A kluczykiem też nie mogę otworzyć bo złodzieje chyba zepsuli wkładkę bo jak patrzyłem to ta blaszka nie byla w pionie tylko lekko w prawo przekręcona. Kluczykiem wypionowałem wejście do zamka ale nadal nie mogę ogrócić kluczyka. Co można zrobić z tym kluczykiem żeby się przekręcał? Chyba to nie jest tylko kwestia czyszczenia? No i ten nieszczęsny alarm. Proszę o poradę

Guest micfig

Okazało się pilot ma chyba zurzyte przyciski i nie łapie bo z drugiego kompletu pilot działa bez zarzutu. zostaje mi jechac do dobrego ślusarza i naprawić zamek.

Witam was moze ktos powiedziec czy mieliscie problem z tylnymi drzwiami od kierowcy ani z pilota ani z kluczyka sie nie zamykaja sa non stop otwarte a guziczek jak ciagne recznie to tak dziwnie leciutko chodzi wiec mysle,ze albo moze spadl drucik ktory to trzyma albo wlasnie nie wiem cos z urzadzeniem ktore tym steruje napiszcie cos moze ktos rozbieral zamek czy drzwi i wie o co kamn dzieki z gory POZDRO.