Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest ulekk

Aktualizacja Nawigacji Vectra C

Recommended Posts

Guest ulekk

Witam

Tydzień temu kupiłem od ciotki Opla Vectrę C kombi 2004r. diesel automat.

Nawigacja była po francusku. Próbowałem zaktualizować język z płyty dołączonej do samochodu.

Wszystko szło dobrze do 66% poźniej płyta się wysunęła i pojawił się komunikat informujący o błędzie, i że trzeba włozyć płytę i tak cały czas.

We francji w serwisie facet próbował z inną płytą ale tamtą też wywalało a nie miałem czasu tam siedzieć bo właśnie mieliśmy wracać do Polski.

Wyświetlacz teraz cały czas się świeci nawet jak samochód jest wyłaczony, cały czas pokazuje ten komunikat, radio nie działa, pojawiają się tylko komunikaty np. o niskiej temperaturze i od klimatyzacji.

Proszę bardzo o jakęś rady.

Pozdrawiam

Michał Batorowicz

Edited by Gawara

Dobrze by było gdybyś podał jeszcze jaki masz typ radia.

Jeśli masz kod do tego radia to może spróbować odłączyć na chwilę akumulator.

PS. Przenoszę do odpowiedniego działu

Edited by zubek73

Please login or register to see this quote.

Skoro ma silnik 1,9 to radyjko raczej z grupy CD. Radyjko tej grupy raz zalogowane do auta mozesz dowolną ilość razy z niego wyciagać i odłączać akumulator. Nie trzeba wprowadzać, zadnego kodu. CAN pamięta.

Guest ulekk

Wielkie dzięki Panowie.

Po odłączeniu akumulatora zaczeło działać, nie do końca bo radio nie działało ale po ponownym upgradzie działa.

Oczywiście ma navi CD70 i potrzebowałbym jeszcze jakąś płytkę z najnowszą wersją softu bo wcześniej miałem język polski a teraz nie mam bo wgrałem jakąś starszą wersję.

poczytaj to:

Please login or register to see this link.

szczególnie parę ostatnich stron

Witam Wszystkich serdecznie,

mam pytanko do powyższej wypowiedzi: - czy mam rozumieć że jest soft w języku polskim do CD70???

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Tak, przeczytaj ten link co dałem powyżej to dowiesz się wszystkiego

czyli mam rozumiec ze nie ma mozliwosci w dalszym ciagu aby na ekranie wszystko wyswietlało się w naszym ojczystym języku (że do tel pory jeszcze nie wypuścili polskiego softu do CD70), że jest tylko mapa ze średnią jakością (w porównaniu do konkurencji) 2007/08 na Polskę ale lektor to max. angielski a jak chcemy troche po "polskiemu" to trzeba kombinować z tą przerobioną - podpiętą damą pod duński? - A właśnie: ściągnąłem przez P2M właśnie tą "polkę" i jak próbóje rozpakować tego rara to wywala błędy (a ponoć wewnątrz siedzi obraz iso gotowy do wypalenia) - wiec też nici... Może robie coś nie tak? A mapy tej najnowszej Polski też nie mogę ściągnąć ponieważ nie pasuje login: mapapolski do hasła:qazwsxedcrfv, a login nonemus3 już nie istnieje... I STANOŁEM W PUNKCIE WYJŚCIA - mimo iż temat jest wałkowany od 2lat...

Proszę i pomoc i konkrety.

Pozdrawiam.

Ekran w VC sam w sobie ma język polski i można go dograć bez problemu o ile go nie ma od razu, jednak podłączona navi wymusza języki inne niż polski, ot cała tajemnica

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

No dobra, na razie navi na bok.

Więc jak zrobić aby na wyświetlaczu wszystkie komunikaty i polecenia były po polsku - bo jak na razie jest chyba po belgijsku... Mam jakąś płytkę "Language CD - Software" - ale ona jest chyba od navi (zresztą i tak nie ma j.polskiego...

Więc jak?

P.S. Dopiero od piątku jestem (mam nadzieje szczęśliwym) posiadaczem VC (miała być 1,9 150PS w GTS'ie a jest jak widać), ale mam nadzieje, że będę zadowolonym użytkownikiem... Pozdrawiam

Nie wiem jak przebrnąc przez ten Twój "belgijski" ale wybór języka komunikatów nie wymaga żadnej płyty ani instalacji - powinno się dać zmienić z menu radia/kompa. W angielskim menu wygląda to tak:

Naciskasz przycisk SETTINGS wybierasz SYSTEM SETTINGS potem LANGUAGE , wybierasz język z listy i zatwierdzasz.

OK, popróbuje, dam znać jak sprawdze, na razie dzięki za pomoc...

Pozdrawiam

Zanim będę majstrował,

doczytałem że w CD70 (2005) nie ma możliwości aby obsługa (ekranik) była w języku polskim - aby podobno był polski należy niestety posiadać DVD90 (a właściwie navi z roku modelowego 2007) - zresztą aby zmienić język wyświetlany na panelu to trzeba dograć wybrany język (nie chodzi mi tutaj o navi tylko o info wyświetlane i samą obsługę oraz informację...)

Więc jak to jest???

sprawdź najpierw czy nie ma

Mam CD 70 NAVI. Nie ma możliwości wgrania tam menu polskiego chyba, że za kilka tys zł jak wymienisz jakis moduł od klimy (kiedyś ktoś pytał o to w Oplu). Mapę mam z lektorem polskim wszystko chodzi bez zarzutów.

niestety nie ma polskiego, wiec zmienilem na angielski i dogral z plyty "Language CD" - na niej nie ma j.polskiego a zreszta nawet nie bylo w menu do wyboru...

pozdrawiam

P.S.

A może by tak podmienić język wyświetlany (komendy i opisy) tak samo jak lektora w dunskim???

Guest Kalkat

Witam.Mam wielką prośbę.Czy ktoś ma może instrukcję do navi i radia CD70 w języku polskim.Mam po niemiecku orginał ale nie wiele z tego wiem.Bardzo proszę o odpowiedż.

Może pdf albo chociaż link.Pozdrawian.

Please login or register to see this link.

prosze bardzo

Podajcie jakiś link aby ściągnąć najnowsza mapę polski wraz z lektorem PL.... Z góry dziękuję

Ja też bym potrzebował zmienić język na polski i wgrać jakąś nowszą nawigację, polskiej mapy tam nawet starej nie mam.

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka

1. A jakie masz radio?

2. Na forum jest osobny dział zajmujący się nawigacjami. Tam znajdziesz odpowiedź na większość pytań.