Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Lorkovsky

Kamera Cofania

Recommended Posts

Guest Lorkovsky

Witam,

Czy ktoś z was zamontował może kamerę cofania i podpoił z CID.

Edited by Lorkovsky

Please login or register to see this quote.

Sam przerobiłem ten temat w ten sposób, że zamontowałem parktronika 8 sensorów (4 przód 4 tył) + wyświetlacz w lusterku.

Też chiałem założyć kamerkę (z allegro), ale podjechałem do znajomego elektryka i mi odradził.

Po prostu pokazałmi jak to działa (na żywo) i oboje stwierdiliśmy, że g... widać.

Obraz jest z jednego miejsca w zderzaku na dodatek słabo widoczny ( w nocy zapomnij,że coś widać).

Więc założyłem czujniki cofania.

Pozdrawiam, Tomkoski

Guest Lorkovsky

Powiedz mi jakie są koszty głownie zależy mi na tyle. jeśli chodzi o lusterko w wyświetlaczu jak to wygląda. Moge prosić jakieś fotki

np tu

Please login or register to see this link.

zamontować możesz sam

Guest dejot

To niech Twój elektryk oderwie się na chwilę od Allegro i kamer za półtorej stówki i zwróci uwagę również na to, że istnieją również dobre markowe produkty, np. kamery cofania Alpine, Clarion, Kenwood, Pioneer, itp.

Działają bardzo dobrze tak w dzień jak i w nocy. Niektóre jak np. Alpine mają możliwość zmiany kąta widzenia, podziały obrazu na dwie strefy, są podgrzewane (nie parują i szybko są wolne od szronu lub wody), doskonale i bez szumu widzą w nocy. No i odpowiednio kosztują.

Są też tanie kamery "noname" z doświetlaniem w podczerwieni. Działają całkiem dobrze ale mają trochę większe gabaryty.

Alpine HCE-C200R (tył) - różne widoki z tego samego miejsca (kierowca wybiera sam)

Please login or register to see this image.

Alpine HCE-C200R + C200F (tył + przód)

vidszadi.jpg

Clarion

g-CC-2013A-A.jpg

Kenwood - dzień / noc

g-CCD-2000.jpg

A jak to dziala w rzecywistosci. bo czytajac reklame czy aukcje wyglada to wszystko slicznie pieknie

Takie kamery sa wypasione. Lepsze niz czujniki parkowania musze przyznac. Jak jezdzilem infinity fx45 to wlasnie byla taka kamerka fabrycznie. Dodatkowo byl pokazany taki rzut z liniami jak jechac.

w primerze tez to fajnie dziala i wyglada, tylko cala reszta srodka w primerze juz nie jest taka fajna:)

Guest Lorkovsky

Czy ktoś z was spotkał sie z kamerą parkowania podłączoną do CID w OPLU

działa tak jak opisane

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest karciu

Polecam te stronki, dot. Astry ale co tam:)

Witam

mam pytanie ostatnio widziałem w vc z kolorowym wyświetlaczem,radyjko cd 70

jak gość miał podłączonom kamerke cofania.Czy jest to mozliwe ?wie ktoś jak yo można zrobić

Edited by zubek73
przeniosłem w lepsze miejsce / zubek

Jest odpowiedni interfejs troszkę lektury:

Ja mam kamerkę z allegro za 130 i jestem bardzo zadowolony nie wiem czego może nie być widać dodatkowo podczerwień i w nocy widać ekstra ...

Tak wygląda u mnie

Jakiego wyświetlacza użyłeś ?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ja mam VB i jest to LCD TV

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zawsze można zrobić np taki numer

Czyli przenieść wyświetlacz od komputera w podsufitkę a w miejsce oryginalnego wyświetlacza władować wyświetlacz LCD:

39_big.jpg

Fotki z Astry, ale w VC można zrobić identycznie.

Guest jaclub

czy sam zakup kamerki dedykowanej do VC nie wystarczy? i podłączenie jej do oryginalnego kolorowego wyświetlacza? jest tam jakieś gniazdo czy cosik? Chodzi o to zeby za duzo nie przerabiać.

Guest wojo200

żeby podłaczyć kamere cofania pod fabryczny wyświetlacz musisz mieć odpowiedni interfejs... podobno taki istnieje ale czy ktoś go ma i poświadczy że działa... to już inna sprawa

Ja używam fabrycznej kamery cofania w Mitsubishi Outlander, monitor jest chyba 9 cali a sam obraz jest rewelacyjny (dzień/noc), fabryczne czujniki cofania miałem przez 4 lata w skoda octavia a komplet z allegro załozyłem mamie do Astra H!

Podsumowując, kamera cofania to super bajer pod warunkiem że jest duży wyświetlacz i b.dobrej jakości kamera jednak tak czy siak jak bym miał montować kamere to bym sobie dodatkowo zamontował chociaż dwa sensory, bo jednak wole jak mi coś pika!

Przy kamerze musisz patrzeć ciągle na monitor, przy czujnikach możesz patrzeć gdzie chcesz, np. czy przodem nie zawadzisz, albo w lusterko tylnie, a ciągle słyszysz pikanie informujące Cie o odległości!

P.S. Jeszcze mała rada, nie szukajcie czujników cofania z wymyślnym wyświetlaczem, NAJWAŻNIEJSZE żeby miałby jak najdokładniejsze informowanie o odległości, większość na allegro pika z czterema częstotliwościami, ale są też takie co mają 6 częstotliwości.

minus taki że czujniki nie wykryją niskich przeszkód albo np. pojedynczego słupka

ja ostatnio założyłem monitor w taki sposób:

prawdopodobnie w przyszłości założę drugi taki sam u pasażera i kupię tuner dvb-t

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Odgrzeje troche temat mam pytanie czy taka kamerke podlacze pod radyjko cd70 navi??

Edited by Redsik

do opla vectry combi trzeba kupić kamerę od skody superb ta dedykowana nie pasuje

Zakupiles juz taką??

tak. taką

zanim ją kupisz sprawdź w jakim systemie pracuje moduł który wybierzesz PAL czy NTSC

Edited by piotrz74

Kamera i moduł muszą pracować w systemie NTSC ponieważ CID pracuje tylko w NTSC.