Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest tomek2681

Przepływomierz Opel Vectra 2.0 16 V

Recommended Posts

Guest tomek2681

Witam

Posiadam Opla Vectre 2.0 16V X20XEV i musze wymienić przepływomierz.W sklepie z częściami powiedziano mi, że nie ma znaczenia czy przepływomierz jest oryginalny czy jest podróbką, a w moim przypadku przy założonej instalacji LPG, nie opłaca mi się kupować oryginalnego przepływomierza, bo według nich one często siadają przy instalacji LPG.Czy to prawda?? I czy te numery które są na przepływomierzu np.: numer GM......, muszą się zgadzać??

Z góry Dzięki za każdą porade!

Pozdrawiam

Kup se używkę z jakiegoś angola albo zamiennik - oryginał w ASO kosztuje chyba z 800zł.

Nie rozumiem tylko tego tłumaczenia o instalacji LPG - rozumiem, że masz II generację.. Jak się ma dobrze założoną (+zabezpieczenie przepływomierza) i zadbaną (regulacja, wymiany filtrów, świec) to nic mu nie będzie. Jak źle założona to i zamiennika szkoda bo wtedy nie ma jazdy na Pb.

PS. Kupuj oczywiście wtedy, gdy jesteś pewny, że to przepływomierz jest do wymiany. Często inne usterki wywołują błąd przepływomierza (lambda, czujnik powietrza zasysanego, nieszczelności w układzie dolotowym)

Edited by zubek73

Guest MrSpike

ostanio ja i Kucher mielismy padniete przeplywki. obydwaj kupilismy "zamienniki". Kucherowi zamiennik od stachowiaka padl po 2 miesiacach. mnie przez 4 miesiace polecialy 2 zamienniki. teraz i Kucher i ja mamy oryginalne przeplywki (kupione uzywane) i wszystko dziala ok. nigdy wiecej zamiennikow!

pozdr

Podróbki zawsze szybciej padają niż oryginały

Ps.mam do sprzedania przepływkę z takiego silnika

Ja bralem od Stachowiaka przeplywke Hella w dobrej cenie. Z tego co sie pozniej dowiedzialem to jest czesc regenerowana, ale sprawuje sie bardzo dobrze od ponad pol roku

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Uzywka z tego rocznika rzadko kiedy trzyma juz fabryczne parametry...

Ja kupiłem u Stachowiaka przepływkę rok temu i narazie nic się nie dzieje.

Jak ktoś chce to mogę odsprzedać oryginalny przepływomierz. Używany, ale oryginalny. Kupiłem go za 100zł. Producent Siemens. Nr 90 411 957. Mogę załączyć zdjęcia. Jeśli ktoś jest zainteresowany to będę w Polsce po 17 grudnia.

Guest filester

Zawsze możecie jeszcze spróbować przeczyścić stary przepływomierz

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest krzycho2.0

Sorry za odgrzebanie starego tematu ale mam problem z przepływomierzem i potrzebuje takowy zakupić jak ktoś ma na zbyciu to proszę o info mam vectre A ale to ten sam silnik co w B czyli 2.0 16V 136KM X20XEV na Allegro znalazłem dwa

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

może ktoś coś doradzić czy są warte zakupu sprawa bardzo pilna

Edited by krzycho2.0

na szrocie poszukaj

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

i wez ze swojego zczytaj jaki ma numerek i takiego samego szukaj 

(jestes pewien ze przeplywka padła ? może warto podmienic od kogos na chwile i sprawdzic - to na tyle popularny silnik, że powinieneś znaleźć raz dwa)

Guest ozi

dokładnie jak kolega pisze czy jestes tego pewny ja miałem ten sam przypadek że komp wywalał mi przepływke gasnał mi co chwile i sie palił czek kupiłem uzywke orginalna przejechałem z 2 km i to samo okazało sie że uszczelka pod przepustnica była walnieta i zasysał lewe powietrze może to u ciebie bedzie