Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
KRZYCHOL

Ilość Oleju Do X20dth

Recommended Posts

Dzień dobry,

Od niedawna zostałem posiadaczem Opla vectry z silnikiem X20DTH rocznik 1998 hatchback,

wszystko jest ok. z wyjątkiem ilosci oleju silnikowego przy wymianie, wg.instrukcji powinno być 5,5 litra

przy ostatniej wymianie w stacji wymiany oleju wlano 5,5 litra i bagnet zaledwie wskazywał minimalny stan oleju

dosłownie 1mm od końca bagnetu, po dolaniu jeszcze 1,5 litra bagnet wskazuje 3/4 miarki .

Sprawdziłem orginalność bagnetu w ASO i jest identyczny.

Proszę o opinię czy to normalne aby do tego rodzaju silnika wchodziło 7 litrów oleju, być może IC i Turbo są tego powodem

lub też jest to jakaś inna wersja silników, auto zostało sprowadzone z Francji.

Spotykałem się z różnymi opiniami to , że są dwa rodzaje misek olejowych: metalowe i aluminiowe

ja mam aluminiową, podobno metalowe są mniejsze. Mówiono także, że są różne wielkości filtrów olejowych.

Chciałbym nadmienić, że silnik nie ma żadnych wycieków, w garażu nie widać nawet najmniejszej plamki.

Proszę o wyjaśnienie tego zjawiska.

Krzysztof

Please login or register to see this quote.

Czy auto stalo porsto?

Wrzuc zdjecie miarki.

7 litrow to stanowczo za duzo.

u mnie wchodzi jakieś 5... 5,5 litra ale żeby wchodiło 7 to pierwsze słysze! może miarka nie z tego silnika!

Guest raffik

Raczej powinno sie wlewać 5.5 do 2.0DTI Jezeli wlałes 7litrów to zdecydowanie za duzo,a co za tym idzie wiaże sie to z duzymi kłopotami:uszczelniacze-a w 16v jest ich sporo,uszczelki-wszystkie,wielkie cisnienie,wycieki itd.Ale sam jestem ciekaw co to wyjdzie z tymi 7litrami oleju w silniku.Co to za silnik?Jakie w końcu rozwiazanie?Pierwsze słysze...

[Witam ponownie i zamieszczam zdjęcia stalki do pomiaru oleju

numer katalogowy GM:09158395, długość całej stalki włącznie z plastykowym uszkiem 59,5 cm

długość elementu stalowego do końca plastykowego korka to 54,8 cm

Jednak zdjęcia wyślę później narazie nie przechodzi

Krzychol

Dokładnie max 5,5 litra wchodzi pozdro

Guest midget

Ja miałem taki sam problem. Z tym, ze po wymianie oleju wlałem 4,5 l a bagnet pokzaywał 3/4 stanu. W ASO powiedzieli , że mam zły bagnet. Kupiłem nowy- inny i byłbym spierniczył sprawę, bo na tamtym nowym pokazywało poniżej minimum więc dolewałęm. W końcu zlełem cały olej i okazało się, że miałęm ponad 6 l. W międzyczasie spotkałęm gościa z indentyczną Viki i założyłem pierwszy bagnet, wlałem 5l i jest git.

Guest Sebastian BDG

Ja mam 2,2Dti itez mam niby 5,5 litra, a po wymianie weszło tylko 4,9 i to normalne, przeciez nie wszystko wyleci, chyba, ze macie wysysany olej, albo przepłukiwany olejem wrzecionowym, tak jak powinno byc to robione.

do tego silnika wchodzi 5.5 litra nie wiecej.!!!!

Please login or register to see this quote.

[Witam ponownie i zamieszczam zdjęcia stalki do pomiaru oleju

numer katalogowy GM:09158395, długość całej stalki włącznie z plastykowym uszkiem 59,5 cm

długość elementu stalowego do końca plastykowego korka to 54,8 cm

Please login or register to see this attachment.

Edited by zubek73

odgrzeje kotleta,ale mam ten sam problem iloscia oleju zalalem 5.5 ltr i na bagnecie pokazuje ani polowy stanu,bagnet i jego dlugosc jest ta sama ktora podal kolega wyzje tzn.mam ten sprezynkowy i tez juz nie wiem co o tym myslec