Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
luki32

Sprężyny Tylne

Recommended Posts

Witam!

Mam taki pytanie .Wymieniłem już amortyzatory na kayaby bo moje były już do niczego poprawiło się już sporo ,samochód nie buja ale kurde mam problem z tym ,że jak siądą 3 osoby z tyłu to samochód dosyć mocno się ugina w dół i na wzniesieniach koła potrafią przytrzeć o nadkole .Czy wymiana sprężyn na nowe pomogła by.Pytałem orientacyjnie w sklepie to za sztukę chcą 99 zł (drogo czy nie??).Oprócz tego jeszce mam zużyte przednie amorki ale to się szykuje duży remont chciałbym machnąć za jednym razem prednie amorki +łożyska+tuleje wachaczy +poduszki silnika .Tuleji nigdy nie zmieniałem poduszek też także chyba to wymienię.

Pozdro

Guest kaliber_9mm

Wymiana sprezyn napewno ci delikatnie podniesie autko i usztywni, wymieniles amorki wiec tlumienie bedzie szybsze, powinno pomoc. Cena 99 za sprezyne jest do przyjecia. napisz jeszcze na jakich kolach latasz ile cali szerokosci felga jaka srednica i jaka opona?

felgi 14 standardowe,opona 185/65 r14 82 t

Guest kaliber_9mm

oj to nie powinno ocierac, jezeli podluznica nie przerdzewiala i mocowania sprezyn sa na miejscu to mysle ze po wymianie sprezyn bedzie ok

właśnie kurde mam pewne obawy ,ponieważ było robione zawieszenie po tym jak mi sprężyna wleciała do środka(prawa spręzyna) a kurde z tym ocieraniem to ocierało mi o lewe nadkole.W końcu gdy wracałem z trasy zobaczyłem ,że nadkole jest pęknięte .Wstawiłem wczoraj nowe i zobaczymy.Tak swoją drogą niepodoba mi się jedna rzecz autko tak jakby z lewej strony było niższe a z prawej wyższe.Podłużnica jest w porządku bo sprawdzałem

Please login or register to see this quote.

Ja też tak mam. Ale będę robił remont zawieszenia (prawdopodobnie w sobotę), to się podzielę doświadczeniami. W każdym razie jestem przygotowany na wymianę przednich sprężyn.

No to jak coś tam grzebniesz to daj znać co robiłeś .

Jak mi robili tylne zawieszenie to zapłaciłem za to 170zł narazie nic nie zgniło a już prawie 2 lata ,wszystko przez te je...ne amorki bo miałem już wyćwiachtane ,zasuwałem ze 100 km/h i nie zauważyłem wzniesienia i bach belka aż podskoczyła i rozwaliło tylne prawe nadkole i spręzynka wpadła do środeczka

Jeśli chodzi o sprężyny to firma nie gra roli?? czy są jakieś konkrente firmy których wyroby są bardzo dobre??nie chciałbym jakiegoś gówienka kupić ,którego później będe żałował

No i się dziś nie udało zrobić tego zawieszenia. Nagła zmiana planów przesunęła to na kiedy indziej.

Ja sprężyny kupiłem używane, ale są jednakowej wysokości i mam nadzieję że nie są zbyt wygniecione.

Pozdrowionka

ja chyba używek nie będe kupował tylko jak coś to nówki .Jak zrobisz ten remont to daj znać

Guest Laser

RafalG kupowal ostatnio - i kupil te

Please login or register to see this link.

jak dzialaja nie wiem, mozesz poszukac tez na allegro sprezyn od Espero czy tez innych Dełuu powinny i pewnie sa takie same ( GM Korea ). ... ostatecznie kupic jakiegos Kilen'a i tez powinno byc ok.

od espero też będą dobre??

Chciałbym jakieś w miarę tanei te spręzyny kupić.

Dzięki laser

wlasnie w polsce jest taki zwyczaj, ze wymienia sie tylko amorki, a przeciez sprezyna tez pracuje i najnormalnej w swiecie sie zuzywa, na zachodzie to wymieniaja sprezyny przy ok 100 tys km noi wiadomo, ze kompletem, a nie parami. Uzywanych takich rzeczy nie powinnno sie kupowac z wiadomych przyczyn.

Kurde ja zmieniłem pierwsze amorki bo strasznie bujały i myślałem ,że to przez to on się tak ugina.Teraz wiem ,że spręzyny są temu winne

Witam!

Odgrzewam strasznie zimnmego kotleta

Mianowicie znalazłem na allegro takie oto sprężyny

.

NIIBY są wzmocnione,co o tym sądzicie??

Pisze ,że na innych aukcjach robią springi z zwężonymi końcówkami

Mam instalacje LPG ,kurde na allegro wybór jest duży tylko ja już sam nie wiem co mam wziąć

Czy brak te springi ??

Tu mam takie

a tu mam takie

jakoś tak ciągnie mnie do tych 1 ale nie jestem pewien.

W sklepie nie kupuje bo chodzą po 90-100 zł za sztukę.

Pzdr

ja mam takie w astrze kombi i jestem baardzo zadowolony, mam na mysli tą firme. kupywałem w sklepie po 88zł

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Masz sprężyny te co są w 3 linku??

Może jeszcze ktoś doradzi co wybrać??

Czaaarny a autko nie ugina się mocno pod dużym obciążeniem??

Dobra już zamówione sprężyny zostały.Wybrałem jednak te 1

Po zamontowaniu dam znać .

Szkoda tylko ,że nie dają tych odbojników gumowych

Właśnie czy wymienić również te odbojniki na sprężyny??

Czy też nie wymieniać??

Edited by luki32

ja odbojników nie wymieniałem

powiem tak. teraz jak jade na wioske, wrzucam do srodka rodzinke słusznej budowy (5 osó

/emoticons/default_cool.png" alt="B)"> plus jakies warzywko, bulwe ... jak to ze wsi

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> i na hopkach nie dobija mi do odbojników, na dziurach tyłu nie zarzuca ... ale ja robiłem całą zawieche z tylu. tuleje pod belke jeszcze i amortyzatory monroe czarne (po 107zł/szt)

Amorki mam nowe kayaba.

mysle ze sprezyny nie maja wiekszego znaczenia jakiej firmy, ale moge sie nie znac

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

amorki dobre masz, w połączeniu z nowymi sprezynkami powinno byc gitt

Wiem ,że są dobre bo również wcześniej robiłem wywiad które się opłaca kupić.

Kayaba są to amorki które mają dobry stosunek ceny do jakości.

Najlepsze są Sachsy i Bilstein ale ich cena jest większa.

Też mi się zdaje ,że teraz powinno być wszystko ok.

Jeszcze chyba dla pewności wymienie te gumowe odbojniki o ile ich cena nie bedzie duża