Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Vectra_Fan

Parujące reflektory / lampy przednie zaparowały

Recommended Posts

Guest Vectra_Fan

witam dziś zauważyłem , że zaczynają mi reflektory parować co zrobić z tym fantem ?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

coś było, że jak maska za szczelnie przylega do reflektorów to moga parować...maskę reguluję się na takich gumowych (wkręcanych/wykręcanych) odbojach

Guest Vectra_Fan

czyli im one wyżej tym lepiej ?

Guest Callun

Na chłopski rozum tak, bo im więcej powietrza trafi pod maskę, tym większy będzie tam jego ruch, a przez to będzie lepsza recylkulacja powietrza w reflektorze i nie będzie parował.

Guest Vectra_Fan

no to zrobiłem jak napisaliście i te gumy do góry wykręciłem

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> nie duzo na połowe ich długości efekt był taki ze maska mi sie otworzyła ale dobrze ze sie zachaczyła na tej blokadze a nie strzeliła w szybe sytuacja wygladała tak ze jade 80 km/h i słyszenie jakie walnie patrze a maska skacze w dol i do gory zatrzyłaem sie i wkreciłem niżej te gumki i jak narazie przy 120km/h sytuacja sie nie powtorzyła ;/ ale reflektory dalej paruja ;/ moze je jakoś uszczelinic ?

P.S. a w dodatku odleciała mi osłona ktora jest przy baku tzn miedzy bakiem a tłumikiem i trzyma sie na jednej srubce i trzeba teraz cos wymyslec zeby to znow sie znalazło na swoim miejscu a najlepsze jest to ze ta blacha sie posypała;/ a sruby sa pordzewiałem i boje sie zeby ich nie pourywac ;/

Edited by Vectra_Fan

Guest Callun

Uszczelnienie nic nie pomoże, a może nawet zaszkodzić, bo reflektory muszą mieć właśnie wentylację, by nie parowały. A skoro maska się nie domyka, to znaczy, że za bardzo odkręciłeś te odboje.

Ja regulowałem gumami maskę na maxa i w dół i w górę i jakoś maska się nie otworzyła...może masz źle wyregulowany zamek maski, było kiedyś na forum jak to się reguluje.

Co do uszczelnienia lamp, ta tak jak Callun pisze, lampy muszą "oddychać"

Guest Vectra_Fan

czyli co z tym fantem zrobic ?

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Callun

Jeżeli trzymasz auto w garażu to najlepiej zostaw na kilka godzin otwartą maskę i pozdejmuj w reflektorach wszystkie tylne dekielki. Powinno wszystko przeschnąć, bo widocznie utrzymuje się cały czas w reflektorach wilgoć.

Guest Vectra_Fan

tzn auto jest garażowane ale po nocy nie paruja dopiero jak auto sie w ruchu zachodza lekka mgła w srodku

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> a jak myje auto na recznej z pistoletu to zachodza bardzo mocno ;/ a dekielki juz sciagnołem jakis czas temu ale te gumowe okragłe z soczewek ale dalej paruja ;/

Edited by Vectra_Fan

Guest Callun

parują dopiero podczas jazdy, bo widocznie powodują je włączone światła (rozgrzewające się żarówki). Więcej nie pomogę. Może poszukaj na forum Toyoty Avensis bo gdzieś słyszałem, że tam to parowanie to jest standard.

Guest Vectra_Fan

a jest taka mozliwosc ze ta masa uszczelnia reflektor tzn ta szybke i tyl reflektora gdzies jest nie szczelna i dlatego paruja? czy po rozklejeniu reflektora i ponownemu sklejenu da to cos?

Guest Callun

zamiast go rozklejać to lepiej od razu dodatkowo zasilikonować potencjalne miejsca rozszczelnienia. Ale wcześniej sprawdź te gumowe rurki wentylacyjne w reflektorze, bo być może są one czymś przytkane i dlatego reflektor nie ma właściwej wentylacji.

Guest Vectra_Fan

uszczelniłem dzis je taka masa jak w fabryce uszczelniaja

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> mowi rurki ? a ktorym one miejscu sa??:>

Guest Callun

Poznaczył rurki na żółto

Please login or register to see this link.

Guest Vectra_Fan

ok podziekował jutro zobacze jak bede polerke robił bo dzis juz nie mam sił schodzic do garazu ;/

podepne sie pod temat

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> . mam maly problem z maska. musze ja dobrze walnac zeby sie domknela. mysle ze wina tkwi w zle wyregulowanym zamku. szukalem czegos o regulacji ale nic nie moge znalezc. moze mi ktos podpowiedziec jak to zrobic? pozdrawiam

Edited by rosok

Guest Callun

Musisz te zaznaczone odboje lekko dokręcić, to maska będzie się zamykać bez problemu.

Please login or register to see this link.

Guest Vectra_Fan

jeszcze takie małe pytanko odnosci grilla czy otwor grilla vectry jest taki sam jak w signumie ? wszystkie otwory mocowan sa tak samo ?

Guest Callun

Tak, mocowanie jest identyczne. Sprawdzone, bo sam wymieniłem u siebie grill z Vectry na takie z Signuma.

m.in Callun ma grilla od siga wię wg mnie pasuje na 99,99%....jeśli potwierdzi moje przypuszczenie to masz 100% pewności

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

he, he za dużo pisałem i Calluniątko mnie wyprzedziło o 15 sekund

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by rafix1

dzieki!

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

nie próbowałem tego robić ale znalazłem taki rysunek:

Zakres regulacji x=40-45mm

Please login or register to see this attachment.

Edited by zubek73

Guest januaryr

A co zrobić z tylnim reflektorem delikatnie paruje , brak pęknięć itp; pruba uszczelnienia silikonem bez efektu

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

Guest Joten

Hej

Ja ma wlasnie taki sam problem z parujacym przednim ale nie zawsze. Wymienialem w nocy zarowke i zgobilem gumowa oslone jezdilem tak troche ale znalazlem je na szrocie ufff. Sciagalem oslone w nie deszczowe dni ale widze ze musze zobaczyc te rurki z tylu, bede mial w niedziele czas i sciagne reflektor to zobacze, a co myslicie zeby troszke przewetylowac suszarka???Zdjecia bardzo mi ulatwily sprawe a co do maski to tez sprawdze ale nie mialem z parowaniem problemow do czasu zgubienia oslony wiec zostawie ja w spokoju:PPP. Wydaje mi sie ze to zalezy od teperatury otoczenia bo niema znaczenie czy pada czy nie, takie sa moje wnioski z obserwacji. Denerwuje to strsznie duzo nie paruje teraz na szczescie bo byl caly zaparowany

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> a czasami pojawia sie pasek pod soczewka na cales szerokosci reflektora

/emoticons/default_cool.png" alt="B)"> bede pisal co i jak :

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Poprawilem mistrzu

/emoticons/default_wub.png" alt=":wub:">

Please login or register to see this attachment.

Edited by Joten
weź to wyedytuj i wstaw jakieś znaki przestankowe bo po pierwszej linijce głowa boli / zubek