Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest kargul76

Odgłos Świerszcza

Recommended Posts

Guest kargul76

WITAM MAM VECTRE 99 .MÓJ PROBLEM POLEGA NA TYM ŻE JAK JADE ZE STAŁĄ PRĘDKOŚCIĄ I TRZYMAM GAZ W JEDNYM POŁOŻENIU TO OD STRONY PASAŻERA Z POD MASKI WYDOBYWA SIĘ MNIEJ WIĘCEJ ODGŁOS JAKI WYDAJE ŚWIERSZCZ ,PO DODANIU LUB PUSZCZENIU GAZU OBJAW ZNIKA .JEST TO BARDZO DENERWUJĄCE I GŁOŚNE

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this quote.

po pierwsze wylącz capsa,bo to oznacza krzyk na forum

po drugie uzupełnij opis auta w profilu

po trzecie masz gaz czy nie ?

po czwarte klima włączona czy nie?

po piate co przedstawia zdjęcie?

po szóste używaj opcji szukaj

po siódme przeczytaj regulamin forum ,nim coś napiszesz

a nie pierwszy post i bedzię opiernicz od moderatora

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

pozdr

Guest kargul76

SORY ,SORY ,SORY.1-OK,2-OK,3-GAZU NIEMA,4-SPRAWDZAŁEM Z KLIMĄ I BEZ KL,5-ZDJĘCIE PO OGLĘDZINACH PRZYPUSZCZAM ŻE TO MA COŚ Z TYM WSPÓLNEGO,6-SZUKAŁEM SPRAWDZAŁEM I NIC ,7-CZYTAŁEM ,8- WIEDZIAŁEM ŻE COŚ NIE WYJDZIE. DZIĘKI

1.Ok i dalej to samo - na razie jakoś nie widać tego OK

Wyedytuj posty na małe litery

zubek

Edited by zubek73

Guest zabol

Najprawdopodobniej łożysko napinacza paska wieloklinowego

No i co z tym świerszczem? Pytam, bo też go mam pod maską.

Guest Negative

Please login or register to see this quote.

"Świerszczenie" ktore mozna usłyszec dodając gazu (nie gwałtownym) wydobywa sie z okolicy nadkola od strony pasażera z przodu. Po odkreceniu plastikowego nadkola mozna dokladniej sprecyzowac miejsce owego swierszczenia. W moim przypadku była to guma łacząca coś z czymś znajdujaca sie przy samych drzwiach pod błotnikiem. Guma ta ma długosc około 3 cm i łączy jakąś plastikową puszkę z przewodem idącym od strony silnika. Nie wiem, nie znam się i nie sprecyzuje nazwy ale w moim przypadku po wymianie tego kawałka gumy swierszenie ustało. Wydaje mi sie ze jest to zwiazane z oparami paliwa w zbiotniku.

Dodam jeszcze ze u mnie świerszczenie pojawiało sie gdy położenie pedału gazy było w pozycji utrzymującą stała predkosc, (czyli nie jak przyśpieszałem ani jak hamowałem silniekiem).

Edited by Negative

odsiezam bo nie chce aby ktos pisal ze zakladam bez powodu nowy temat.

A wiec do rzeczy: |Od kiedy kupilem swoja Vectre b poprzekroczeniu przez silnik temp 80stopnie przy jezdzie ze stala predkoscia z "prawego kola "

slychac swierszczenie przy odjeciu gazu znika jesli dodam gadu czestotliwosc sie zwieksza az po chwili rowniez cichnie ale tylko wprzypadku kiedy nadal bede przyspieszal.

Czytajac rozne tematy wniskuje ze moze byc to:

-kolektor z uszczelkami -wymienione

-lozysko rolki napinacza

dodam ze wystepuja to tylko podczas jazdy kiedy auto stoji bardzo ciezko to spotkac lecz zdarzylo mi sie podczas postoju spotkac to 2 rrazy.