Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Robert

215/50/r17 Czy 225/45/r17 Na Lato Vc 2.2

Recommended Posts

Witam zastanawiam sie nad kupnem opon letnich..tylko nie wiem co wybrać 225 czy 215? VC 2.2 benzyna;] czy 225 nie zamuli auta do poziomu wagonika z węglem??

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Pablo74

Napewno 225/45/17 będą tańsze i to sporo w moim przypadku 100zł na oponie, u mnie nie czuje różnicy ale koników troche jest

U siebie mam 215 przy 16" więc nie widze problemu żeby do 17" wybrać 225. Przy nowych A6 montują 225/55/16 , ale jeździ się jak jeździi, generalnie średnio...

Nie wiem co ludzi ciągnie do takich szerokich rozmiarów.Ja mam 205/55/16 i sportową zawiechę i nic więcej mi nie trzeba,jak równa dróżka to wrzucam sport i idzie przez zakręty jak głupi.Poza tym im szersze kapcie tym bardziej nerwowo w koleinach.

Edited by kubik_CDTi

Please login or register to see this quote.

To znajdz mi waskie 18" albo 19".

225/45/17 to najtanszy rozmiar z 17" i tylko cena przemawia za zakupem. Ja bym bral 215 albo 205

W autobusach to i tak nie ma znaczenia, nawet w tych z przyciskiem "szport"

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">, choc szersze opony pewnie byłyby odpowiedniejsze

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by shaqal

Tylko,że nie mówimy o szerokości względem,średnicy felgi, a o 17''.Znajomy miał w 330d 205/50/17 a i tak po zakrętach zasuwał jak dziki.

A przycisk,,Szport"daje wszędzie różnice.Nie wiem może nie jeździłeś autem z tą opcją ,ale tak jest.

Oj zdziwił by Cię ten mój Autobus.

Edited by kubik_CDTi

Nie wątpie w to nawet

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

czyli proponujecie zeby zostac przy 215..

Im szersza opona tym wolniejsze auto, tak to już jest - za to na zakrętach bedzie lepiej

Proponuję 205/50/17

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

205? hmmm jezdze teraz na 215 i jest calkiem ok, czyli co 205 i bedzie szybsze??;p;p heheh;]

215/50/17 będą przy 17'' najlepszym kompromisem między komfortem(profil boczny jest wyższy niż w obydwu podawanych),a prowadzeniem.A jakie opony chcesz brac?

Edited by kubik_CDTi

obecnie jezdze na Pirelli P Zero myslalem nad Dunlop lub Michelin albo Pirelli kolejne wlasne to tez jest duzy problem]

Guest Kristover

Ja mogę zaproponować Nokiany. Kupowałem u pana w Raszynie "Impolex".

A tak z ciekawości zapytam jak z żywotnością pirellek?

Ja mogę polecic Continientale Premium Contact,bardzo ciche przede wszystkim i dają dobrą przyczepnośc w każdych warunkach.

Micheliny są oponami bardzo żywotnymi i je też mogę polecic.

Edited by kubik_CDTi

właśnie chodzi mi o ciche opony...Pirelli do takich należa, przyczepność rewelacyjna, na zakrętach wręcz idealna. Dla sprecyzowania to jest opona Assimetrico, maja jedna wade, sa bardzo czule na minimalne błedy w ustawieniu geometrii ja coś o tym wiem:) a tak się zastanawiam...w sumie miałem kiedyś okazje do zakupu tzw "śnieżynek" 235/35/r19

Please login or register to see this link.

post numer 1, może kupić takie cacko razem z oponami;]

Guest Kazik

Ostatnio ten temat przerabiałem tyle że musiałem wymienić tylko 2szt. (215/50) bo uszkodziłem sobie prawą gumę. Miałem do wyboru albo zakup 4nowych (i tutaj na pewno bym zmienił na 224/45 są dużo tańsze i jest zdecydowanie większy wybór) albo dokupienie 2szt 215/50 a ciężko było coś znaleźć tak od razu. W końcu kupiłem Continentale SportContact. Bardzo dobre gumy. A generalnie gdybym zmienił na 225 to zakupiłbym Yokohamy lub Toyo. Bardzo dobre gumy i super się sprawują na deszczu. Polecam popatrzeć sobie na oceny testów bo bywa tak że jest dużo markowych opon a wyniki mają na poziomie 3 - 3,5 w skali do 5. Co do prowadzenia w koleinach to na 215 i tak nosi to na 225 na pewno nie ma dużo gorzej. Czy się zmniejszy prędkość? podejrzewam że trudno to nawet będzie wyczuć.

Również jeździłem na Pirelli P Zero, w sierpniu zamieniłem je na GoodYear Excellence 225/45 ZR17 91Y i są o niebo lepsze; o wiele cichsze i prowadzą się rewelacyjnie, szczególnie w zakrętach. Przy dużych przebiegach ważna jest dla mnie cisza w kabinie a GoodYeary zapewniają mi ją

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

b_opona_goodyear_excellence_225_45_zr17_91y.jpg

Edited by bajtek

ok zostaje przy 215 tylko pytanie jakie zastanawiam się pomiedzy Dunlop sp sport 01 a Pirelli p zero assimetrico

Ja mam GoodYear F1 225/45/17 i wydają mi się idealne ( testy też to wskazują) mieszkam w terenie podgórskim same zakręty i te opony i profil jest dla mnie idealny. Na zimę mam Dunlopy WS 215/55/16 i różnica jest znaczna w zakrętach ale to może moje odczucie. Vectra C 2.2

A zapomniałem jeśli chodzi o komfort to cóż jest to GTS . Gdybym chciał komfort to wybrał bym limuzynę

a moze jakiś link do wspomianych przez Ciebie testów...2.2 benzyna czy diesel?

Please login or register to see this link.

2.2dti Jeśli chodzi o komfort to nie widzę większej różnicy mimo że zimowe mają wyższy profil. A trakcja to różnica spora.

Ktoś pytał o ścieralność to GY F1 są dość wytrzymałe ze względu na dodatek krzemionki.

I jeszcze jeden plus wygląd .

w moim rozmiarze nie ma...ja jednak zdecyduje sie chyba na Pirelli, jedno moge przynac że tsa bardzo dobre;]

Guest BŁAŻEJ

Hejka,

Bierz 225. Ja teraz mam takie zimówki i prowadzenie zajefajne.

pozdrawiam

P.S.

A jak się sprawuje maszynka z motorem 2.2. Ja jestem zadowolony

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">