Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
juras7

Jaką Antenę Wybrać??

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich, ponieważ jestem "na kupnie" sprzęciku CB, proszę o poradę jaką wybrac antenke: magnes czy dziurka w dachu??? osobiście nie jestem przekonany do anten magnesowych -podobno rysują dachy, wiszący kabel itp., jestem w stanie zrobić dziurę w dachu i zamontowac sobie bacika na stałe. W którym miejscu dachu (VB kombi) najlepiej ją zamontować tzn: przód środek czy tył samochodu? i jeszcze jedno pytanie - czy sam bat trzeba odkręcać na noc (parkuje pod chmurką) czy mozna ew. jakieś zabezpieczonko zamontować żeby uniknąć straty bata? Proszę o jakieś podpowiedzi. pozdraiwam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by juras7091

no dziura to najlepsze rozwiązanie.

Please login or register to see this quote.

raczej tak.wiesz jakie mamy czasy.

A nie lepiej zakupic jakis uchwyt do klapy bagaznika? Antenke trzeba chowac bo w tym kraju wiele rzeczy zmienia wlasciciela

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

co do uchwytu to obawiam sie że przy otwieraniu klapy bagaznika będzie ocierał o profil dachu - myślałem o tym- ale w VB kombi otwierając klapę ona niejako wchodzi pod dach i uchwyt nie nada sie raczej( podpatrzyłem taki uchwyt na Skodzie - ale tam klapa idzie do góry ponad dach), a co do chowania anteny -miałem nadzieje że to inny kraj

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by juras7091

Guest smoko44

Jak masz relingi, to uchwyt na reling,a jak nie,to uchwyt przykręcany w otwór do relingu.Ja miałem zaspawane wszystkie śruby,a i tak ukradli.Teraz mam rączkę, i chowam równie szybko jak inni magnesówki.

Pzdr

najszybciej demontuje się antene ze złączem PL.

Edited by dudi

o co chodzi z ta rączką?? sorki że tak drążę ale wchodzę w temat cb i chciałbym zrobić to porządnie

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

przyszedł mi teraz pomysł odnośnie mocowania anteny: dać na relingi 1 belkę poprzeczną od bagaznika i do niej przykręcić antenę

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20"> co koledzy na to ????

Edited by juras7091

mamy dwa rodzaje połączenia anteny z jej główką:DV i PL.

ta pierwsza to popularny "motylek",a w PL-ce przykręcamy antene za pomocą gwintu.

na fotce DV i PL.

Please login or register to see this attachment.

Edited by dudi

dzięki za oświecenie, ale widzę że w przypadku PL nie można pochylać anteny - mam rację?

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

w większości nie można.

Guest banan35330

Hej.

Antena-tylko dziura w dachu, osiągniesz najlepsze parametry

Antena z zabezpieczeniem?Nie ma takiej,jak już to kamuflaż.Wykręcasz oryginalna radiową i wkręcasz niemalże identyczną w tą samą dziure.Antena wygląda bardzo podobnie do oryginalnej a działa jak trzy anteny.CB,radio FM i ewentualnie jako antena do komórki.Cena-mozna znaleźć za około 200-220 zł.Troszkę dużo,ale kłopot z odkręcaniem znika.Wiadomo,coś za coś.Zasięg nie jest rewelacyjny ale pozwala spokojnie usłyszeć informacje z odległości około 8km.(załączam fotke antenki)

Natomiast co do uchwytów do tylnej klapy kombi,są takie,które nie przeszkadzają w otwieraniu klapy.Montuje się na górze klapy i wszystko jest ok,nic nie ociera itp.Koszt-około 27zł.

Pozdro.

Wątpię 8km to było by za piękne jak bawiłem się w testy takiej anteny to na trasie 4km z wielkim bólem udało nam się osiągnąć, w mieście to nie wiem czy 1,5km było.

Może jako kamuflaż służy ok, ale zasięg nie przekonuje do użytku, ostatecznie typowo anty miśkowo mogła by być ale czasem możesz usłyszeć coś zbyt późno.

hejka, czy chodzi o taki uchwyt:

Please login or register to see this link.

Guest banan35330

Cześc.Da się,da,spokojnie.Testowałem bardzo podobną antenke Sirio coś tam,długość chyba 26cm.Odsłuch jak wspomniałem około 8km,gorzej z nadawaniem,ale można poprawić nadawanie dobrym mikrofonem ze wzmocnieniem plus jeszcze wzmacniacz(inaczej dopał) np.100Wat.Starczy w zupełności.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by banan35330

dzieki, dzieki uprzedzasz moje myśli - miałem Cie prosić o fotke

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> a fotka juz jest, qrde miałem robić dziure jak pisałem w temacie posta, ale teraz chyba zmienie zdanie i zrobie jak Ty.... pozdro...

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

P.S.

jakie masz radyjko??

Edited by juras7091

zrób ją!nie będziesz żałował.

kusisz mnie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> , wiem wiem to najlepsze rozwiązanie ze względów technicznych ale - dziura to dziura

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> poczytam, podpatrzę i zdecyduję, co? - dam znać, póki co dzięki za wsparcie, pozdro.

uwierz mi,że dziura to najmniejsza ingerencja.magnesowka potrafi porysować lakier,uchwyt rownież.a dziura....później można atrape anteny gsm przy sprzedaży można wsadzić.

IMHO antena magnesowa mimo oczywistych wad ma tez zalety. W mojej Viki woze magnesowke i nie narzekam. Jedyna modyfikacja to przerobka stopy anteny przez podlozenie jej cienka warstwa miekkiej gumy (zbyt gruba warstwa moglaby spowodowac oslabione trzymanie magnesu i niewlasciwe sprzezenie pojemnosciowe anteny do masy). Zalozylem tez na stale przewod antenowy miedzy kokpit a tyl auta. Przewod zakonczylem beczka by mozna bylo trwale odlaczyc antene. Przed "przyklejeniem" magnesowki przecieram dach szmatka z kurzu i paprochow (faktycznie takie smieci slicznie rysuja lakier).

Dla mnie plus takiej anteny: czulosc jest nie za wielka - w sam raz by odbierac komunikaty z sensownej odleglosci i byc dostatecznie slyszalnym, ale zbyt mala by antena zbierala smieci propagacyjne od stacji hiszpanskich czy francuskich. Antena pracuje z radiem Maycom AH27 i sprawdza sie zacnie.

Teraz tylko szukam sensownego miejsca na samo radyjko i sposobu jego podlaczenia. Poki co jezdzi wpiete klipsem w uchwyt na kubki. Tyle, ze uchwyt ma juz wyrok - bedzie wymieniany na kieszonke jak tylko dorwe zamiennik

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam

Edited by kochpa

dodam 3 grosze

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">)

wywal radiową i w jej miejsce zamontuj od CB.

Już pisałem o taki rozwiązaniu - chyba najlepsze.

Co do uchwytu - szkoda samochodu. Śruby wbijają się w blachę (mogą nawet uszkodzić lakier po "widocznej" stronie.

witam, widzę że ilu użytkowników - tyle opinii

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> i bądź tu mądry człowieku, chyba posłucham mojej kobitki i dam se spokój

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> żart - poprostu mam większego dylemata niż przedtem, ale cos wymyślę na bank, pozdro.

Zrób tak, kup antenkę montażową do tego antenkę wewnętrzną FM, wykręć oryginalną FM z dachu na jej miejsce daj CB, a fm załóż wewnętrzną pojeździsz trochę uznasz, że jest to dobre rozwiązanie, zrobisz 2 dziurkę lub zostawisz tak jak jest chociaż wątpię aby FM wewnętrzna dobrze odbierała, z koleii jeśli ci nie spasuje, FM wróci na swoje miejsce a antence zrobisz uchwyt (czy kupisz) i będzie ok.

Guest banan35330

Hej.

Ja mam radyjko President Harry II z mikrofonem Sadelta HM-300.Daje rade.A co do montażu to tak jak kolega pisał już wcześniej antena zamontowana w dziure w dachu będzie miała najlepszą skuteczność.Natomiast ten uchwyt jaki ja posiadam a który widziałeś na fotce jest tymczasowy ponieważ też będę w wolnej chwili montował antene "w dziure".Mnie osobiście ten uchwyt na klapie się wogóle nie podoba,szpeci mi tylko auto ale doraźnie może być,uważam ,że lepszy od magnesówki.

Guest smoko44

Ja nie polecam żadnych uchwytów na klapę.Miałem taki w kadafim.Jak za słabo przykręcisz,to będzie luźne,a jak konkretniej,to w miejscu gdzie śruby dociskają,będziesz mieć wgnioty.Montuj albo uchwyt na reling,a jeżeli nie masz,to uchwyt taki jak zrobił MIR-wkręcany w miejsce mocowania relingu.Jest to najlepsze rozw.bo nie robisz dziur ani niema śladów,ew.jakby był jakiś ślad,to i tak będzie pod uszczelką.Takie uchwyty są za ok 20zł,tylko lepsze od tego co ma MIR,bo z nóżką na przyssawkę która opiera sie o dach.Antenę można zgiąć pod dowolnym kątem.Pzdr

ja mam magnesik i jest dobrze! Traszke zrysowany dach ale na to są sposoby! wystarczy przykleić taką czarną naklejką i po kłopocie!! pozdrawiam