Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest dizel

Regulator Obrotów Wentylatorów Chłodzenia

Recommended Posts

Guest dizel

Witam

Mam mały problem...

Najprawdopodobniej mam uszkodzony (częściowo - nie załącza I biegu) regulatorek zamontowany na chłodnicy (sterujący pracą wentylatorów).

Zanim sprawię sobie nowy (bądź też używany) chciałbym potwierdzić czy żeczywiście to regulator czy coś innego.

Czy jest jakiś sposób do zweryfikowania tej usterki?

Czy ma ktoś może nr zamówieniowy tego regulatora (silnik Y22DTR)

pozdrawiam

"Hej,

może odbiegnę trochę od tematu, ale mam pytanie, czy ktoś wie gdzie znajduje się moduł sterujący układu chłodzenia silnika (A1_A49)? Mam następującą usterkę wg Techa "obwód wentylatora, 2 stopień regulacji otwarty" i wydaje mi się, że jest to usterka związana właśnie z tym modułem."

Cześć!

Mam podobny problem jak widać powyżej. Też sądziłem, że to ten moduł (moduł sterujący ukł. chłodz. silnika nr GM 62 35 098, cena ok 380 zł), ale nabyłem, ze szrotu używany i wymieniłem. Okazało się, że dalej pokazuje tą samą usterkę nawet po dwukrotnym wykasowaniu, więc przypuszczam, że może to być co innego (może CIM?). Natomiast co do zweryfikowania usterki to też jestem ciekaw, czy można ją zweryfikować w inny sposób niż Tech (bez rozbierania połowy samochodu).

Please login or register to see this quote.

Witaj

Czy pojawia Ci się i znika słynny samochód z kluczykiem? U mnie tak było, a przyczyną był właśnie ten moduł, koszt wymiany ~380zł. U mnie nie załączał się II bieg

Hej,

U mnie akurat ten słynny samochód z kluczykiem świeci cały czas.

Mam dwa pytania odnośnie regulatora obrotów (modułu) wentylatorów chłodzenia:

1. ile jest biegów pracy wentylatorów chłodzenia?

2. co steruje włączaniem danego biegu chłodzenia?

Guest dizel

1. dwa

2. temeratura

Hej,

1. Tylko dwa biegi przy pięciu przekażnikach to chyba trochę mało, chyba, że masz na myśli dwa biegi na każdy wentylator?!

2. To, że temp. to się zgadzam, ale bardziej chodziło mi o jednostką sterującą i przy jakiej temp. załącza się każdy z biegów?

Witam,

Posiadam VC 1,9DTH '06, skrzynia automat

Przyłączę się do tematu, ponieważ potrzebuję pomocy ze sterownikiem wentylatora bo zgłupiałem... Po podłaczeniu do kompa wywala notorycznie błąd P1482 - Obwód wentylatora 2 stopień regulacji otwarty". Później przy sprawdzaniu obwodów kompem faktycznie 2 bieg nie działał (1 i 3 tak). Przez cały czas świeci mi się na desce komtrola serwisowa (klucz na autku), ale na szczęści nie przechodzi w tryb serwisowy.

Jednak pytanie który w końcu tam jest sterownik...

Poniżej foto mojego sterownika:

Please login or register to see this link.

Foto wg EPC:

Please login or register to see this link.

Na foto widać iż wg EPC mam część nr 3 (62 35 464), tylko teoretycznie jest ona od Z28NEL/T, a wg EPC powinienem miec część nr 2 (62 35 304). Czy może mi ktoś to wyjaśnić? Zmiana części po którymś roczniku?

Czy w ogóle w w/w przypadku pomaga tylko wymiana tego sterownika, czy można sprawdzić coś jeszcze?

Przepraszam, że tak od razu jako nowy wylatuję z tematem, ale VC mam dopiero od 2 tygodni

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> i póki co nie mam czym zabłysnąć

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Wczesniej przez 4 lata jeździłem Omegą B i tam robiłem wiele

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

mi wywala od czasu do czasu: P1482 - Obwód wentylatora 1 stopień regulacji otwarty, ale olewam, przy teście wentylatorów jest wszystko okej, a ten błąd wyrzuca mi raz na tydzień - nie ma się czym przejmować, przecież oprócz jedynki są jeszcze dwa biegi

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wszystko ok, ale denerwuje mnie po prostu ta kontrolka na desce, a poza ty, jak cos faktycznie zlego zacznie sie dziac, nie bede wstanie odpowiedno wczesnie zareagowac

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Czy ktos mi pomoze i powie jakie w koncu powinien byc ten czujnik (pewnie taki jaki mam) i ew. jak go sprawdzic np. miernikiem?

Guest bodek2373

U mnie w Vicki 1.8 benzyna po podłaczeniu do techa pokazało błąd P1483 Przekaźnik wentylatora 3.Czy ktoś może spotkał się u siebie z taką usterką.Wyświetla cały czas auto z kluczykiem.

No a o czym jest cały ten wątek?

Edited by Javo

ok, ale czy ktoś wie jak to w końcu można zmierzyć? Zanim kupię nowy sterownik, chodzi mi o wyeliminowanie np. wady instalacji. Nowy niestety ponad 600zl

/emoticons/default_angry.png" alt=":angry2:"> Uzywek brak

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Niestety kupilem nowy sterownik (ten trojkatny przy wentylatorach chlodnicy) i nadal pokazuje blad biegu 2 - otwarty. Probowalem to kasowac, ale na tescie 1 i 3 dziala, natomiast 2 bieg milczy. Ktos wie co to moze byc? Jest jeszcze gdzies jakies przekaznik / bezpiecznik? Jak do tej pory zlokalizowalem jeden 50A.

Pomocy

/emoticons/default_wacko.png" alt=":wacko:">

Czy temat został wyjaśniony ? Mam błąd 1 biegu i świeci się kontrolka auta z kluczykiem ( po odpaleniu samochodu gaśnie ).

Czesc i ja sie przyłacze z tym problemem walcze juz od dobrego roku - mnie wywala natomiast taki błąd

P0481 - Obwód wentylatora 2 stopień regulacji Napięcie za niskie

Sprawdzony przekaznik przy wentylatorze - ok

sprawdzone okablowanie - ok

Nic innego nie zostało mi jak komputer do naprawy lub wymiana chyba ze ktos ma inny jeszcze pomysl lub znalazł rozwiazanie

jezdze z tym kasuje itd. - auto nie traci mocy obroty nie skacza a wentylator sie zalacza na 1 i 3 biegu