Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest jaczylibodzio

Jaki Zawias - Nisko Ale Tez Rozsadnie.

Recommended Posts

Guest jaczylibodzio

Doszedlem do tego momentu ze potrzebuje a wlasciwie musze zmienic zawieszenie. Przednie je jest nie za bogate, a tylne jeszcze ujdzie ale juz w komplecie chce zmienic. Z tylu amorki sa ok ale zastanawiaja mnie tylko sprezyny. Tylko teraz musze wybrac jakas opcje. Chce auto obnizyc i utwardzic ale zastanawiam sie co by bylo w miare rozsadne. Mniej wiecej po 35mm mam w planie ale nie wiem jak sie to ma w praktyce. Prosilbym jesli ktos obnizal auto to o ile i jak sie tym jezdzi. Z gory dzieki bo musze cos wybrac. Dodam ze na wiosne powedruja 16" w miejsce starych 14". Poprostu chce znalezc cos co nie bedzie bujalo autem, ale tez je troche utwardzi i obnizy zebym mogl po naszych drogach pojezdzic

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by jaczylibodzio

Guest jaczylibodzio

up

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Please login or register to see this quote.

Daj na luz ze sportowym zawieszeniem. Chyba że lubisz festiwal stuków i zgrzytów plastiku w viki na naszych wspaniałych drogach..

Polecam:

TYŁ: sprężyny D&D i amorki gazowe Kayaba (ale tylko z napisem made in japan)

PRZÓD: Sprężyny D&D lub dobre oryginalne od Viki 2.0 i amorki gazowe Kayaba

Gwarantuję ci że taki zestaw (jeśli teraz masz olejowe amorki) da ci odczucie twardości i super stabilności. Do tego dobrze sprawuje się na naszych drogach.

Do tego jeśli chcesz wsadzić 16" (chyba za duże już, 15" są ok) koła to będziesz musiał rozpatrzyć dwie możliwości:

-16" kółko i super niskoprofilowe opony żeby nie stracić nadkoli na pierwszym dołku.

-16" kółko i super twarde zawieszenie żeby nie stracić nadkoli....

Albo taki zestaw jak ci napisałem, jest dość sztywny i Viki stoi tak wysoko jak fabryka przewiduje. Wtedy łatwiej bawić się w zmiany rozmiaru kół....

To jest Gdybanie pod kontem komfortu i jakości jazdy. Jeśli zależy ci na wyglądzie to już sam kombinuj.

Edited by MOTOMYSZOR

Podejrzewam ze najlepiej bedzie -30(o ile taki jest) lub -40. Ja mam u siebie oryginal czyli -20 i nisko to nie jest wcale- szczegolnie z przodu jest jeszcze duza luka miedzy nadkolem a opona. NO niestety komfort ci sie znacznie obnizy zmieniajac z 14" na 16". Ja mam na dzime 14" i fajnie sie jezdzi jezeli chodzi o komfort, ale przechyla sie w zakretach strasznie, z kolei na lato mam 17"(wczesniej mialem 16" i w porownaniu z 17" zadnej roznicy nie czuje) i na tych czuc kazda dziure chyba ze jest mniejsza od szerokosci opony, na koleinach trzeba mocno trzymac kierownice ale za to super sie prezentuje i super sie prowadzi-szczegolnie na zakretach.

Guest jaczylibodzio

No wlasnie o to mi chodzi miedzy innymi. Spowdziewalem sie ze u Ciebie bedzie nizszy zawias... Generalnie to wydaje mi sie ze -20 to malo... Hmmm... a Ty masz zawias irmiego czy inny jakis?

MOTOMYSZOR nie martw o trzeszczenie plastikow, rozporka z przodu i z tylu, oraz nowa twardsza podloga powinna zalatwic sprawe, nie mowiac o odnowieniu i flokowaniu srodka. Co do komfortu to az tak strasznie mi na nim nie zalezy, nie przesadzajmy. Wiem ze nizsze zawieszenie wiaze sie z jego utrata.

W sumie ciekaw jestem jaki zawias jest wlasnie tutaj... (malo widac...)

Ja mam u siebie seryjne zawieszenie. VA2000 ma -20 w serii. Jedynie amorki mam zienione na Bilsteiny gazowe.

Guest jaczylibodzio

Wydaje mi sie ze to jest wlasnie seria 2000...

WIem ze ciezko jest okreslic ale moze komus utwkil w pamieci taki widok mniej wiecej, albo ktos chociaz widzial vectra na zawiasie podobnym do tego.

Guest jaczylibodzio

Decyzja zapadla... 40/40

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest bzzz

Podepnę się pod temat bo mam pytanie odnośnie twardych sprężyn.

Teraz przy letnich 205/55/15 i feldze z ET 35 tylne koło zahacza o rant. Fakt że sprężyny już mam wysłużone i problem tymczasowo rozwiązałem wkładając po 2 gumy w 1 sprężynę. Tak przeturlałem się przez sezon lecz na następny wiadomo czeka mnie wymiana springów, może nawet przed zimą.

I tutaj zastanawiam się czy wkładając sprężyny obniżające i utwardzające rozwiąże problem ?

Guest jaczylibodzio

Jezeli beda o odpowiednio krotkim skoku to tak.

powiem tak - nie licz na zbyt wiele musiałbys naprawde twardo zrobic tym bardziej że pewnie tak jak u mnie rwie ci ranty gdzies na "godzinie 10" patrząc na wprost -czyli " przed kołem" a nie za nim - jest to spowodowane pracą całego zawieszenie a nie tylko sprężyn i amorków. Więc albo zagięcie rantów albo węższe opony.

Ale może sie ne znam?! - jeśli tak to niech mnie ktoś poprawi