Jump to content

W dniu dzisiejszym od 22 nastąpi przerwa w działaniu forum związana z pracami serwisowymi.

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest laczek

Wymiana Sondy Lambda

Recommended Posts

Guest laczek

Witam serdecznie

Mam pytanko chce wymienic sonde lambda i znajomy kupil mi sonde uniwersalna do VB 1997 X18XE ale troszeczke mnie niepokoi to iz w tej sondzie sa 2 przewody biale 1 czarny i jeden szary a ja sprawdzilem swoja i mam czarny szary bialy i czerwony oraz roznia sie wielkoscia czy mozna zastapic moja oryginalna wlasnie ta uniwersalna?A jesli tak to gdzie podlaczyc czerwony kabel?? oto fotki sond:

Please login or register to see this attachment.

przepraszam pomylka stara sonda ma przewody: bialy czarny czerwony i zolty

Please login or register to see this quote.

A znajomy chociaż wiedział że potrzebujesz sonde 5 V ?

Uniwersalną sonde podłączysz bez problemu - ale czy dobrze i długo będzie działała to już jest loteria

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ;)

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

i czy jest 1V czy 5V

powinna być rozpiska przy nowej sondzie przewodów

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

dwa białe to masa - jeden do białego drugi do żółtego

i teraz

albo czarny przewód to sterowanie (sygnał do ECU) albo szary

a drugi z tych dwóch to zasilanie +12V.

Edited by Miły

Guest laczek

Podalem mu wszystkie dane z mojego silnika i taka mu sprzedali w sklepie

Sorki MIŁY podalem zle kolory przewodow na poczatku mam czarny czerwony zolty i szary w starej sadzie a niestety nie bylo zadnej informacji w pudelku na temat koloru przewodow i ich podlaczeniu co wydaje mi sie dziwne:(

Najpierw to ustal jaka to sonda. Jakiej firmy . Masz jakieś pudełko do tego ? Tu jest info ze strony producenta co i jak podłączyć ( NTK ) do każdego modelu - kliknij na link na tej stronie i wszystko jest opisane :

Please login or register to see this link.

A generalnie to szkoda kasy na uniwersalne sondy z grzałką- czyli 4 i 5 przewodowe.

Edited by PARKER

Guest laczek

Chyba jednak mam nie taka sonde jaka potrzebuje:( i raczej jednak dam sobie spokoj oddam uniwersalna i kupie typowa do mojego autka. W sumie nawet bym nie wymienial ale bylem na przegladzie i wykazalo mi w spalinach za duzo CO i dlatego musze wymienic a katalizator mam nowy swiece rowniez filtr powietrza-nowka:) wiec pozostala lambda.Jutro jade znow na przeglad i mam nadzieje ze bedzie juz ok po wymianie

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

dzieki bardzo za pomoc

Guest laczek

No to sonda wymieniona teraz tylko czekac na wyniki:) i mam jeszcze jedno pytanko po wykreceniu starej sondy byla ona cala okopcona,CO TO OZNACZA?Czyzby olej "bralo" moje autko:( chociaz z tym nie mam problemu czesto sprawdzam poziom oleju i jest wszystko ok

dzieki i pozdrawiam

Musi byc okopcona. To nieuniknione. Przeciez oplywaja ja gazy spalinowe. A z niesprawna stara sonda moglo sie to nasilac ze wzgledu na niewlasciwy sklad mieszanki.

Dokładnie - nic dodać nic ująć

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest laczek

Ok dzieki panowie zobaczymy co jutro pokaze jeszcze raz dzieki

pozdro

1.8 16V + LPG

To i ja podepnę się do tematu. Mam do wymiany sondę. Niestety nie widzi mi się kupować oryginału za 300-500 zł a w takiej cenie widzę na allegro.

Są sondy uniwersalne, lecz nikt nie podaje czy są to 5V czy 1V. Przeważnie można się spotkać ze sformułowaniem "jeśli kolory przewodów się zgadają - sonda będzie pasowała". I tu jest problem. W vectrze jak kolega przedstawił na zdjęciu, są kolory: żółty, czerwony, czarny i biały.

Oferowane uniwersalne mają przeważnie kolory: białe, czarne i szare.

Czy jest to tylko inna kolorystyka, czy znaczy to też, że są na inne napięcie? Przykładowe linki:

-

-

Proszę o opinię lub może ktoś wymieniał na zamiennik? Przy tych tańszych sondach dedykowanych (do 150zł) to znów przeważnie podawana wiki od 09.00 lub w modelach wymieniają 1.6. Ja mam 1.8 i mam dylemat..

z góry dziękuję za pomoc!

Odpowiadając sobie samemu.. nie będą pasowały

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Poczytałem jeszcze, popytałem sprzedawców. To są sondy 1V. Moja vectra posiada droższą na 5v i niestety brak uniwersalnych.. Oryginał od 280 zł lub używka. Chyba, że wie ktoś gdzie dostanę tani zamiennik takiej sondy. To będę dźwięczny za podpowiedź.

kupuj ngk/ntk i nie baw się w żadne zamienniki bo zaraz będziesz następną kupował

tu masz przykładowy link:

Nie słuchaj tych co mówią że na uniwersalnej będzie chodzić bo tylko kasę w błoto wyrzucisz.

Mamy w domu vectry z silnikami X18XE i X18XE1 i astrę Bertone Z16.. i próbowałem uniwersalną sondę założyć do każdego czy będzie działać i w żadnym nie działa.

Też się tak naciąłem bo tania i teraz leży bo nie ma do czego ja założyć.

Możesz kupić używkę ja tak zrobiłem i nie żałuję bo już rok chodzi a kosztowała 70 zł.

Jak dostać używaną to wystarczy tutaj na forum w dziale ogłoszeń poszukać kogoś kto oferuje części do vectry i zapytać.

A ja mam takie pytanko: Jaka jest różnica między sondą NGK a Boscha 5V ?? Czy np. kupując NGK i wstawiając go zamiast padniętego Boscha wszystko będzie ok ??

Edited by Darko_ols

Szukałem taniego zamiennika i nie znalazłem. Za to pewnego pięknego dnia wyczaiłem aukcję oryginalnego chyba Siemensa za 60 zł używka. Długo leżała zanim zamontowałem (brak kanału). Ale w końcu jest.

Stara - jak okazało się jakiś pseudo elektryk / mechanik kupił nie taką jak trzeba 1V i sztukował przewody...

Rada jedna i prosta - sonda 5V do VB ma mieć żółty i czerwony kolor w zestawie i ma działać.

poszukuję sondy lambda, taką jak w tym linku -

. można gdzieś ją taniej dorwać? a może któryś z forumowiczów ma ją do sprzedania w dobrym stanie?

Śledź uważnie allegro.. często pojawiają się w przystępnej cenie 60-80 używki.