Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest lizako

Webasto Czy Jest?? Jak Sprawdzic??

Recommended Posts

Guest lizako

witam, jestem nowym posiadaczem vectry c gts 2,2. ostatnio bylem u mechanika i powiedzial mi ze mam webasto. stwierdzil to gdzyz pod spodem samochodu zobaczyl wydech z webasta mniej wiecej na srodku samochodu. czy to mozliwe>?? jesli jest to jak je sie wlacza?? nie posiadam pilota. prosze o pomoc i pozdrawiam Lizako

Please login or register to see this attachment.

Edited by lizako

Guest Carramba

Please login or register to see this quote.

Tak to webasto. Musisz mieć sterownik w kabinie ( nie zawsze jest pilot ). Możliwe też jak nie ma sterownika, że jest to tylko dogrzewacz silnika, czyli coś w rodzaju webasta bez sterowania ( automatycznie poniżej pewnej temp. dogrzewa silnik). Tak czy inaczej b. pożyteczne urządzonko

Edited by Carramba

Guest lizako

a jak mam to wlaczyc moze ktos wie??

nie mam tego urządzenia ale opis w instrukcji jest mniej więcej taki:

W menu klimy (o ile masz niemieckie) masz "Standheizung" (Nagrzewnica postojowa), jak zatwierdzisz to programujesz jeden z trzech czasów startu, zatwierdzasz i jazda. Najlepiej kup se instrukcję - tam jest opis.

Guest lizako

Nie mam nic takiego w w menu

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

To może masz tylko tak jak pisze @Carramba

Guest g.cichy

Mam to samo. Jest to webasto dogrzewające silnik przy niskich temperaturach. Włącza się automatycznie. Bardzo przydatne zimą, silnik szybciej się nagrzewa.

Ot

w końcu ktoś z kielc z vc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zeby nie zakładac nowego tematu moje pytanie zadam tutaj.Powiedzcie mi koledzy jak sprawdzic czy moje auto VC 2,2DTI 2004r. jest wyposarzone w dogrzewacz silnika.W którym miejscu z regóły to sie znajduje??

Edited by uki23

A masz klimatyzacje elektroniczną?

Jeśli tak to wciskasz pokrętło od nawiewów i w menu masz opcję PARKING HEATER.

Ewentualnie do 2h po wyłączeniu zapłonu wciśnięcie pokrętła też powinno dać wejście w w/w opcję.

Zakładam, że nie masz pilota jak niektórzy szczęśliwcy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> , nie chwaląc się ja na ten przykład

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Fizycznie znajduje się tuż za przegrodą w komorze silnika, przed pasażerem

Ja mam w menu "parking heater" a chyba nie mam dogrzewacza. Masz jakas fotke tego urzadzenia?

??

A to mnie zaskoczyłeś! Aż zrobię fotkę tego czegoś.

Co do samego działania urządzenia, to wyraźnie je słychać. Poza szumem wentylatora, słychać jego pracę pod maską i dziwne "cykanie" z tyłu auta. Jak to odpalam co rano z okna każdy przechodzień zwraca uwagę na szum...

Co więcej, włącza się automatycznie w czasie jazdy aby dogrzać silnik.

To czekam na fotke. Ale ten dogrzewacz to jest cos innego niz webasto z rura wydechowa pod autem?

Ja mam fabryczne. I rure od spalin ma gdzieś pod autem koło silnika. Raz sie przestraszyłem, jak po przejechaniu 500m zgasiłem silnik tuż po chwili jak komputer zdecydował sie uruchomić dogrzewanie... Wysiadłem a koło lewego koła zaczęło się na siwo dymić !!! chyba mu odcieło nadmuch na palnik czy coś...

To ja niestety raczej nie mam dogrzewacza.U mnie nic nie słychac a po drugie nie mam żadnego urzadzenia za scianą grodziową.W menu również nie mam czegoś takiego jak Parking Heater.Szkoda:((Bede myślał nad założeniem u siebie webasta.Ciekaw jestem ile kosztuje takie cos??

Poczytaj tu:

Please login or register to see this link.

.

Guest Zielak

Ja kazałem wszystkim uciekać z samochodu a sam wywaliłem wszystkie ciuchy z bagażnika żeby wyciągnąć gaśnicę

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

załączam fotki. Oczywiście mogę się mylić, ale to z tego urządzenia huczy po włączeniu nagrzewnicy.

To czarne okrągłe obok puszki TX mi wygląda na pompkę do wody.

sorry za jakość, to z komóry.

O to chodzi???

Please login or register to see this attachment.

Guest gambit

Opel wstawia dogrzewanie silnika w dieslach. Niektórzy mówią na to webasto, inni dogrzewanie, a w rzeczywistości, to 2 zupełnie inne urządzenia.

Różnica polega na tym, że Webasto jest urządzeniem nie wymagającym działania silnika w przeciweństwie do dogrzewacza. Dogrzewacz włącza się automatycznie po uruchomieniu silnika przy temperaturze zewnetrznej poniżej 5 stopni jeżeli włączone sa nadmuchy powietrza wewnątrz samochodu, a silnik nie osiągnał jeszcze 80 stopni. Powinno się odłaczać w czasie jazdy mimo nierozgrzanego silnika, a po zatrzymaniu choćby na światłach zacząć działać ponownie.

Webasto natomiast jest to ogrzewanie postojowe, które jest sterowane ręcznie. Można ustawić temperaturę zewnętrzną, poniżej której bedzie działało cały czas utrzymując określona temperaturę, ustawić godzinę, o której bedzie się włączać, albo przy pomocy pilota włączyć sobie kiedy będzie taka konieczność.

Tłumik widoczny na zdjęciu w pierwszym poście jest od dogrzewacza silnika.

Nazwa Webasto jest nazwą własną jednego z producentów takich urządzeń i tylko potocznie się jej używa jak nazwa adidas na wszystkie buty o sportowym kroju, czy nazwa Jeep na samochody terenowe.

Producentem dogrzewaczy nie jest Webasto tylko Eberspaecher. Możecie to sprawdzić na tabliczce znamionowej.

Czyli konkludujac: jak masz Webasto to masz pilota a jak nie to dogrzewacz ??

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest gambit

Raczej bym nie generalizował, bo rózni producenci ogrzewania postojowego mają rózne modele. W Oplach montowali te najprostrze od Eberspaecher'a, a i tak w prawie żadnym ASO nie mają pojęcia jak je naprawić, ustawić na TECHu, czy nawet sprawdzić dlaczego nie działa.

Generalnie można powiedzieć, że Webasto w swoich ogrzewaniach postojowych zawsze ma sterowanie w postaci małego pudełeczka z wyświetlaczem i z kilkoma przyciskami. Pilot to dodatek, który nie zawsze jest bo ktos mógł go zgubić :-).

Jeżeli natomiast w samochodzie nie ma gdzieś dodatkowego gadżetu z wyswietlaczem to ma zamontowany dogrzewacz, a nie ogrzewanie postojowe.

Oczywiście to dotyczy tych którzy maja ale się zastanawiają co.

Nie w każdym silniku diesla Opla były montowane fabrycznie dogrzewacze. Dopiero od silników diesla oznaczanych Y...

Guest Zielak

Ogrzewanie postojowe w VC sterowane jest poprzez menu BC na jego standardowym wyświetlaczu lub przez pilota.

W VC posiadanie ogrzewania postojowego nie wiąże się z posiadaniem dodakowego gadżetu i dodatkowego wyświetlacza.

Edited by Zielak

Guest kellerek

Ale z tego co mi wiadomo jesli mamy takowy dogrzewacz to jest mozliwosc dokupienia do niego modolu sterujacego zeby przerobic na grzewanie niezalezne tylko tym zajmuja sie juz servisy Websato lub Ebersprahera

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ale mysle ze warto si etym zainteresowac

pozdrawiam

Ja tam nie wiem dokładnie jak i jest producent. Wiem natomiast .że:

1. wygląda jak na zdjęciu

2. Dogrzewa automatycznie silnik w czasie jazdy

3. Ogrzewa też silnik na postoju, bo odpala jak na ciepło i nie załącza świec żarowych.

4. Obsługuje się za pomocą BC ( z ustawianiem godziny załączenia włącznie)

5. Temperaturę wnętrza utrzymuje jak zadano na BC

6. Jak wyłączę silnik na przycisku defrost to i ogrzewania zajmie sie odmrazaniem

7. pilota do ustrojstwa mam z logo Opla.

wiec nijak mi to pasuje do powyższych wywodów.