Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
jaris

Błąd 1220

Recommended Posts

Byłem dziś na techu2 i wykazało błąd 1220. Szukałem na forum, ale tematy do mnie nie pasują! U mnie check zapala się tylko na zimnym (u innych częściej na ciepłym) piecu. Majster stwierdził, że to błąd kąta wtrysku - podał mi nawet parametry +6, jeśli czegoś nie pochrzaniłem i umówił mnie na czwartek rano na przestawienie kąta pompy. Co Wy na to??

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

Może mieć rację - a że masz na zimnym anie ciepłym to też może mieć sens, nigdzie nie jest powiedziane że tak nie może być. Jak dla mnie na logikę ma to sens - na zimnym silniku może cś dawać mechanicznie większy opór przy ustawianiu kąta wtrysku, jak się rozgrzeje i paliwo wszędzie dotrze (może Ci się zapowietrza trochę?) to smarowanie jest lepsze i zaczyna działać ok..

Please login or register to see this quote.

Dzięki. Kiedyś w golfieII miałem źle ustawiony kąt i też słabiej zapalał (w mrozy wcale). Po przestawieniu pompy było ok. Więc chyba spróbuję....

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest pabloh

tez mam ten błąd 1220 i nikt nie wie jak ustwic kąt pompy - mi ledwo co odpala i nie jezdzi

gdzie to naprawiales i czy przynioslo skutek?

"Naprawiałem" u miejscowych magików (okolice Nowego Miasta Lub.). Niestety nie pomogło. Po przestawieniu pompy działało do następngo ranka i...... powtórka z rozrywki: check, tryb awaryjny, kąt przestawiony. To jednak chyba pompa (w przyszłym tygodniu w paczkę i do Bosch Service).

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest pabloh

a gdzie to wysylasz i ile biora?

Guest ArturL

jaris, pisałem Ci w innym wątku - dolej ok. 0,5l mixolu na 25l ON, rozgrzej silnik, ustaw właściwy kąt wtrysku i od razu (bez gaszenia auta) pojeździj trochę (kilkadziesiąt km) na wyższych obrotach - max do 4tys. Jeżeli usterka będzie występowała rzadziej lub wcale, to nie jest zapowietrzenie. Gdy jest zapowietrzony, to sterownik nie może wysterować właściwego kąta (bąbelki powietrza) i będą działy się dziwne wahania kąta wtrysku. Podejrzewam, że u Cebie może zacierać się tłoczek, bo np. masz dużo syfu i różnych szlamów w pompie i dolanie mixolu może je trochę lub bardzo wypłukać. Generalnie nic nie ryzykujesz (bez tego masz i tak pompę do naprawy), a mozesz oszczędzić parę zł.

Edited by ArturL

Zapowietrzona, to ona raczej nie jest: rano pali jak lala (a świeczki jeszcze nie żarzą). Ale można spróbować (problem tylko z ustawieniem kąta: mechora mam 60 km od chaty). Pozdro.

Guest ArturL

Dolej mixolu, odpal, pojedź, ustaw kąt, nie gaś i dalej ... rura

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by ArturL

Guest pabloh

jak sie przestawia ten kąt wtrysku?

No i finał. Wczoraj rano, po niewielkim przymrozku viki po raz chyba pierwszy podgrzała mi świeczki, zakręciłem, niby chwyciła i zdechła

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> ... Już więcej nie zapaliła. W geście desperacji wziąłem ją na sznurek, ale nawet nie zachciała (gdyby się zapowietrzyła po paruset metrach chwyciłaby??). Dalej kręci, ale wcale nie łapie. To chyba śmierrrrć pompy: co wy na to? (wcześniej zapalała jak malowanie, mimo niegrzania świec)

Edited by jaris

Guest lukaszo

Wg. mnie jeśli się całkiem zapowietrzyła to raczej na pych nie zapali, pompa vp-44 nie potrafi zaciągnąć paliwa jak jest całkiem sucha. Musisz ja dobrze odpwietrzyć i sprawdzić czy wtedy zapali.

Guest ArturL

tak, jak napisał lukaszo. Mi kiedyś sparciał jeden przelew i nie chciała zapalić nawet na hol.

Guest pabloh

jesli mam ten bład 1220 kąt wtrysku - moge miec zapowietrzona pompe?

Guest ArturL

pabloh, kurde - upierdliwie w kilku postach klepiesz to samo. Wiem, że desperacja .... ale użyj szukaj i nie zadawaj pytań, na które są już odpowiedzi na forum.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

PS

możesz mieć zapowietrzoną pompę.... i brudną.

Edited by ArturL

Guest baca_cwaniak

Tu juz mixol nie pomoze

Mi jak ledwo odpalal to myslalem ze sobie samochod jaja sobie jakies robi heh wesola w sumie historia (Tomek juz ja poznal

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) no ale niestety byla to pompa i zacinajacy sie tloczek z rozwalajaca sie coraz bardziej elektronika az wszystko ktoregos pieknego dzionka padlo ...

Pompa już w drodze do BoschService. Czekam na telefon dot. weryfikacji, no i kosztów z tym związanych oraz załatwiam kredyt.... Jak cóś bliżej będę wiedział to się odezwę.

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Guest pabloh

co ta "jaris" gdzie wyslales pompe i jakie koszty?

Bosch Serice w Lublinie. Zatarty tłoczek (ponoć mocno) - koszt naprawy 1800zł, chyba, że przytarł się też korpus, to dojdzie jeszcze ok. 450 zł za używkę. Jednak gość z serwisu jest optymistą co do korpusu. Więcej będę wiedział w poniedziałek i wtedy się odezwę. Cze!

Guest baca_cwaniak

no no to duzo cos wzieli jak 1800 , ja zaplacilem za nowa elektronike z tloczkiem i oczywiscie z uszczelkami

rowne 2 tysie z 15 m-czna gwarancja

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest baca_cwaniak

pod Lublinem

podaje nr kon do goscia 600-975-099

pzdr

warto bylo

Ja kiedys wyjezdzilem calego diesla z baku - stanalem pod domem i nie moglem go odpalic.

Zaciagnalem na stacje, dolalem 20l ON i odpalilem z rozrusznika po dluzszym kreceniu (bez zadnego "sprytnego" odpowietrzania).

Pali jak palila. 240.000 km bez wymiany pompy.

No to Ci Baca powiem: ja też robię pod Lublinem! Dziś dzwoniłem: pompa dziś od nich schodzi. Koszt to 1900 zł wraz z wymianą korpusu na używkę. Chyba nienajgorzej. Jak będę miał złożone, to podzielę się wrażeniami. Przy okazji zmiana przelewów z trójnikami i filtra paliwa.