Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Grimx

Wymiana Uszczelki Kolektora Wydechowego

30 posts in this topic

Witam,

Mam pytanie odnośnie samodzielnej wymiany uszczelki kolektora wydechowego.

Czy bez kanału dam radę zrobić to w domowych warunkach i czy są z tym jakieś komplikację.

Mechanik za wymianę zaśpiewał 80zł i nawymyślał że roboty z tym masę - jak na moje oko to go trochę poniosło

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

koszt uszczelki śmieszny a z wymianą raczej kanał nie potrzebny chyba że do okręcenia rury od kolektora(chyba 4 śruby) ale być może da się to radę od góry zrobić, z resztą od góry podejdziesz

0

Tak myślałem, że jest z tym nie wiele roboty.. Choć nigdy jeszcze tego nie robiłem

Nie chodzi o te 80zł, bo to nie pieniądz - tylko o jego wymysły, że trzeba rozbierać pół przodu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

ano jak się szpilka ukręci ( co dosyć często się zdarza) to trzeba rozbierać

no i portki trzeba rozkręcić - następna uszczelka - bo raczej nie dasz rady zsunąć kolektora ze szpilek.

0

Please login or register to see this quote.

no fakt, ja mi robili głowicę to podobno kilka szpilek od kolektora sie ukręciło, ale przed odkręcaniem dużo wcześniej zastosuj preparat WD-40 co nieco pomoże

0

Dokładnie. Ja używam do takich rzeczy preparatu Remfor znacznie skuteczniejszy niż WD.. Na pół godziny przed odkręceniem szpilek lub śrub wystarczy je spryskać. Uszczelka wymieniona bez większych problemów. Całość czyli wymiana 2 uszczelek zajęła mi około godziny.

0

Posted (edited)

Witam, mam takie pytanie która uszczelka będzie lepsza do mojej vectry b 1.8 16V X18XE ?

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Najbardziej istotne jest dla mnie czy ta droższa uszczelka też będzie pasować. Bo to raczej na nią się zdecyduję.

Edited by mietek06
0

ja kupiłem ostatnio tę tańszą i jest OK.

Pamiętaj zebyś dobrze dokrecił kolektor bo czasem moze chrupnąć.

0

Ale ta droższa też pewnie będzie pasowała. Mam rację ?

0

tak bedzie pasowała tylko najlepiej stosować ją jak masz nowy kolektor a jak stary lub spawany to Tańszą po co wydawac tyle kasy niepotrzebnie.

0

Witam ,ja ostatnio zmieniałem uszczelkę a raczej próbowałem. Po ukręceniu pierwszej szpilki dałem sobie spokój,mechanik urwał jeszcze dwie choć bardzo się starał. Póżniej potrzebny był tokarz . Za robociznę i uszczelki zapłaciłem 120 zł. myślę że to nie dużo...

0

Oczywiście odpowiednimi momentami a nie na maxa

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">, kiedyś o tym było trzeba poszukać.

0

Moge wiedzieć do czego ten tokarz?

0

Witam , prawdopodobnie urwane szpilki nie dawały się wyjąć, próbowano rozwiercać i uszkodzili gwint.

Pozdrawiam

0

Normalna sprawa przy rozwiercaniu gwintów

dla mnie było by dziwne gdyby dały się wyjąć

Pzdr.

0

Czy znacie dobry warsztat w Warszawie, który wykręci urwane szpilki nie robiąc przy tym za wiele szkód w głowicy?

0

Witam

Mam pytanko

Czy śruby przed próbą odkręcenia można podgrzać gazami (takimi standardowymi jakie są w zwykłych warsztatach)?? wiem ze to pomaga ale nie wiem czy w przypadku kolektora można tą metodę zastosować??

0

Spróbuj na zimnym silniku jeżeli nie dasz rady to spróbuj na ciepłym (kolektor wydechowy wystarczająco będzie nagrzany)

A z "gazami"

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> na twoim miejscu to dałbym sobie spokój, bo możesz narobić jeszcze większych szkód

Są inne środki typu ON, jakiś olej, WD-40...... a kończywszy na pospolitej Coca-Coli

Jak się ukręcą to nietety wiertarka (najlepiej kątowa) mały punkcik na środku starej śruby i jazda z koksem, no i trza uważać na kanały wodne

Pzdr.

0

czy po wymianie uszczelki jest potrzebne planowanie kolektora??

0

Jeżeli powodem wymiany są urwane szpilki to jest to dobry pomysł, bo kolektor w choć małym stopniu, ale mógł się odkształcić.

0

M_VB

co do warsztatu to ja jeżdze do chłopaków na terenie hotelu gromada, tam jest zakład robią różne auta, ale naprawdę fachowcy, właśnie bedę u nich robił po weekendzie uszleke pod kolekt, i kata. jak co to daj znac i dam ci numer

0

Pękła mi szpilka kolektora ta dolna po lewo. Czas pracy 45 min uszczelka w sklepie tańsza niż na allegro (15zł). Bez planowania itp. Dojście dość cięzkie, trzeba zdjąć te plastyki przy podłużnicy no i oczywiście blachę nad kolektorem hehe...

Pozdrawiam

0

koledzy potrzebuję kogoś do wykręcenia urwanych 2 szpilek z okolic katowic!! Znacie dobry zakład w katowicach lub okolice?? nie wiem kiedy się urwały ale od 3 tygodni słychać cykanie z kolektora wydechowego!!

0

Panowie, jaki jest moment dokręcenia śrub w punkcie gdzie łączy się wydech 9dwururka) z kolektorem wydechowym? Ta zaraz pod osłonka metalowa z przodu silnika (2.0 16V polift)

0

25Nm

0