Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
lukasxx

Krótki Problem - Popiskujący Hamulec

Recommended Posts

Mam kolejny problem z moją Viki... Tym razem coś z hamulcem przednim. Jakiś czas temu miałem wymieniane tarcze i klocki z przodu. Niedawno zaczęło się dziać coś ciekawego. Otóż podczas jazdy (czasem, rzadko, choć coraz częściej) z już rozgrzanymi hamulcami słychać takie delikatne, cieniutkie popiskiwanie (coś prawie jak nietoperz

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ). Felga robiła się minimalnie cieplejsza, więc pomyślałem, że hamulec dobrze nie odbija... Podjechałem na warsztat, mechanik rozebrał hamulce, ale stwierdził, że nie ma tam żadnego brudu - dla pewności całość wyczyścił. Ale w sumie to nie pomogło... Dalej jest takie popiskiwanie z lewego przedniego koła... Zazwyczaj przy jeździe tak z 50-60 km/h... Ale wczoraj wracając z pracy jadąc równiutko 100 km/h też to słyszałem. O dziwo dotknąłem tylko hamulca, leciutko przyłapał, puściłem, i nic nie słychać...

Czy możliwa jest taka opcja, że klocek jest gdzieś źle zamocowany? Tarcze są prościutkie, jedyne co przychodzi mi do głowy, to to, że gdzieś klocek jest krzywo zamocowany... Nie znam się na tym, dlatego proszę o podpowiedzi... Nie wiem, za co się brać - bardzo to nie przeszkadza, chociaż takie rytmiczne popiskiwanie jak wczoraj na trasie jest denerwujące. Poza tym nie chcę, żeby hamulce zacisnął się bardziej, bo widział już sytuację, że felgi były do czerwoności rozgrzane...

Z góry dzięki za pomoc

Guest jasam

jesli piszcza ci hamulce, i wymieniales klocki i tarcze, to znaczy, ze: albo zacisk nie odbija dobrze,albo, poprostu przypaliles klocki. w takim ukladzie, wystarczy wyjac kloski i troche je zeszlifowac papierem sciernym.

Guest angeelo

słyszałem, że podczas wymiany klocków powinno się je trochę przesmarowac oczywiście te miejsce gdzie metalowa strona klocka przylega do zacisku, wtedy uniknie się pisków

O proszę, nie wiedziałem... Pogadam jeszcze z facetem, który już sporo samochodów w życiu zepsuł, i będę w sobotę robił... Muszę wyjąc te klocki i zobaczyć... Dzisiaj na trasie było ok, ale za to jak już dojechałem do miasta, zaczął się koncert. Nie ma tragedii, ale denerwujące to jest. Odezwę się, jak będę coś wiedział. Dzięki za pomoc...

Rozebrałem hamulce, okazało się, że zacisk odbija dobrze. Ale został zdjęty i przeczyściłem sworznie, na których się porusza. Do tej osłony tarczy było przyklejone też trochę syfu, więc wyczyściłem. Jak na razie całość chodzi dobrze, więc myślę, że chodziło o zwykły brud. Ale rozmawiałem ze znajomym - powiedział, że czasem klocki mogą być trochę za grube, i to daje taki efekt, ale że z czasem powinny się dotrzeć. Także zostawiam wszystko tak jak jest, dzięki wszystkim za pomoc.