Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
kamil_p

Cos Piszczy W Okolicy Fotela Pasazera

Recommended Posts

od jakiegos czasu strasznei denerwuja mnie jakies piski/skrzypienia z okolicy miedzy fotelem pasazera a slupkiem srodkowym po lewej stronie(tak mi sie wydaje, na pewno dochodzi to od strony pasazera). wystepuje szczegolenie podczas pokonywania malych nierownosci. przy wiekszych odziwo nic nie slychac. myslalem, ze to moze byc przedni fotel poniewaz kiedys mialem podobny przypadek z fotelem kierowcy ale ten od pasazera ma inna konstrukcje i od spodu nie widzialem zadnych elementow jak u kierowcy.

macie jakies pomysly co moze skrzypiec??

mi np obija się uchwyt pasa pasażera o kanał środkowy i zagłówki na nierównościach klekoczą

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

u mnie jest to skrzypienie... czytalem porade odnosnie skrzypiacego oparcia ale u mnie to nie jest to bo przy naciskaniu nic nie slychac a tylko podczas jazdy i nie wazne czy z pasazerem czy gdy sam jade

Guest nmjk123456

Mam podobny przypadek - notoryczne ni to stuki lub tarcie w przednich prawych drzwiach na małych jak i dużych nierównościach (krótko mówiąc podczas drgań karoserii).

Testowałem zamykanie centrala - nie pomaga - to tak jakby ze środka drzwi - sam do końca nie wiem chyba jestem już zbyt uczulony na to wk***.... przypadłość !!!!!

Może ktoś miał podobny problem JAK MY !!!!!!

Pozdrowienia !!!

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

U mnie tez jakby cos skrzypialo - ja stawiam na zamki w drzwiach - przynajmniej u mnie (jak otworze w trakcie jazdy drzwi to tak jakby przestalo)

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Oczywiscie drzwi otwieralem przy predkosci +- 20km/h jadac boczna droga

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by maniek19

Przesuńcie fotel pasażera w przód lub w tył i sprawdźcie czy coś się zmieniło.

Tak wykryłem popiskiwania na styku fotela z okolią podłokietnika...

Guest nmjk123456

WITAM !!!! Ja idę w stronę prawego środkowego słupka. Chyba muszę zdjąć osłonę pasa bezpieczeństwa może to tam jeszcze nie wiem. Alternatywnie w prawych przednich drzwiach. Podczas jazdy moje Panie mała i duża nasłuchuję ale to nic nie daje .....?????

udalo mi sie namierzyc skad dochodzi to piszczenie u mnie podczas bujania autem na postoju. przekonany bylem, ze to cos w srodku a okazalo sie, ze to glowna tuleja(ta z przodu) mocowania tylnego wachacza po prawej stronie. bede musial wjechac dzis na kanal i ja przesmarowac jakos, moze wd40 pomoze...

popsikalem z kazdej strony ta tuleje WD40 ale wiele nie pomoglo... macie jeszcze jakies pomysly??

trzeba troszkę odczekać aż dojdzie wszędzie, ale z tym wd40 nie jest najlepszy pomysł ponieważ może zniszczyć elementy gumowe (lepiej jest polać gliceryną bo nie niszczy gumy) a najlepszym rozwiązaniem było by wymienić na nową

Pozdrawiam!

Guest kons000

Wystarczy troche WD-40 popsikać w mocowanie fotela

ale tak jak pisalem w poscie wyzej okazalo sie, ze to nie fotel piszczy tylko zawieszenie tylne...