Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
adastu

Rezystor Dmuchawy Oporowy I Elektroniczny

Recommended Posts

Witam

Jeśli macie macie problem z dmuchawą tzn nie działa regulacja obrotów , dmuchawa działa tylko na najwyższym biegu nieważne czy to jest układ wentylacji manualny czy elektroniczny przyczyną jest regulator obrotów wentylatora. W układzie manualnym uszkadza się bezpiecznik termiczny, w układzie elektronicznym uszkodzone są tranzystory. Nie trzeba zaraz kupować nowych układów, bo ceny są nieadekwatne do usterki. To wszystko da się naprawić. Dokładny sposób naprawy jest już szeroko opisany na forum dlatego nie będę się rozpisywał.

Przykładowy koszt:

tranzystory + pasta termiczna (układ elektroniczny np:opel vectra B ) - 22.50 zł ( nowy układ 630 - 700 zł )

Jak widać z cen podzespołów to lepiej samemu zabrać się do pracy.

adastu@o2.pl

Edited by adastu

Guest MIIILKA

Witaj kolego!!!jestem z chorzowa i mam ten problem co opisujesz! a mianowicie niedziała wcale dmuchawa.powiedzieli w serwisie ze koszt tej płytki<regulator obrotów to cena 750zł>nieopłaca się!!!a jeżdzić trzeba!mam prozbe jak byś mi pomugł oczywiśćie zapłace!!!daj znać mój meil to miiilka@op.pl a GG 281000>>>>pozdrawiam gorąco cześć!!!!

Guest MIIILKA

Please login or register to see this quote.

Guest VcDESIGN

Słuchajcie. Dmuchawa VB przestała działać na każdym z biegów. Wymontowana i podłączona pod aku też nie działa. A więc padła dmuchawa czy coś mozna przeczyścić w niej (szczotki) ?

Edited by VcDESIGN

No podstawa to sprawdzenie szczotek. Jesli sie okaze ze padly to wymiana. Chyba ze Cie stac to sie nie baw i nowy wiatrak dwaj

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest sianko

Witajcie, ja mam taki problem, że dmuchawa raz działa raz nie, za 1 razem gdy to zauważyłem było tak, że odpaliłem zapłon gdy dmuchawa była na pozycji 2, i podmuch włączył się po 2 sekundach, olałem to bo nie wiedziałem o co mu chodzi.

Później któregoś razu w ogóle się nie włączyła, później normalnie się włączyła, a teraz znowu nie działa. Będę chyba musiał wyjąć dmuchawe i zobaczyć jak te szczotki.

Mam jedynie takie pytanie czy to może by przyczyna zardzewiałych styków? Cz po prostu gdzieś to nie łączy?

Proszę o odpowiedź bo gorąco

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dodam jeszcze że jakieś dwa tyg temu byłem u mechanika z klimą bo padła i uznał, że to najprawdopodobniej cewka w kompresorze, ja się nie znam, czy to może ma jakiś związek?

wyjmij dmuchawe i sprawdz szczotki.

nastepnie mozesz sprawdzic ten modul odpowiedzialny za predkosci nawiewu - dotyczy climatronica

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

jakby padalo sprzegielko w kompresorze to by nie zalaczalo klimy... zamiast chlodne powietrze, lecialoby cieple

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

czy wlaczona klimie czy nie nadmuch powinien byc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest sianko

przy włączonej klimie zero reakcji było, pozostaje tak jak na nawiewie,

czyli teraz pozostaje mi sprawdzenie szczotek

klima manualna także nie wiem jak z tym modułem, jak szczotki ok to co dalej moze byc?

maasz manualna klime.

rezystor dmuchawy sprawdz. znajduje sie przy dmuchawie

przekazniki.

Guest sianko

naprawiłem, ta wtyczka przy wiatraku była przetopiona i zaśniedziała, oczyściłem i śmiga jak szalona

wiatraku..? czy dmuchawie w podszybiu ?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest A_k

Opel Vectra B klimatronic .Gdzie znajduje się ten rezystor elektroniczny. Przejrzałem wszystkie wpisy na temat regulatora prędkości obrotów wentylatora nagrzewnicy ale nikt nie napisał jak go znaleźć.Może ktoś jednak wie gdzie on jest . Napewno nad pedałem gazu jego nie ma .

A_k

A kto powiedział, że nad? Jest po prawej stronie pedału gazu, takie małe czarne pudełeczko. Poszukaj dobrze to znajdziesz. No chyba, że ktoś Ci grzebał w instalacji i przeniósł go w inne miejsce.

Układ regulacji obrotów dmuchawy dla klimatronika zamontowany jest w tunelu, a na zewnątrz wystaje tylko część ze złączem.

Tu jest opis ze zdjęciami.

Please login or register to see this link.

Guest A_k

Serdeczne dzięki za opis i zdjęcie

wszystko fajnie ale ja miałem od kiedy kupiłem auto problem że nie działała dmuchawa tylko na 8 biegu (w climatronic-u) a teraz nie działa nic poza 9 biegiem nieraz jak dotke kabli które dochodzą do rezystora to zacznie działać ale teraz już nie reaguje na żadne puknięcia stuknięcia. Naprawiać ten rezystor czy odstawić do elektryka niech szuka winy w kablach ?? Z góry dzieki za odpowiedź

Hej nie wiecie czemu nie mam dostępu do tego manuala?

Edited by gorczan