Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
bart241

Vectra B- Jakie Felgi Stalowe 14" Czy 15" Na Zimę

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie do Was kolegów odnośnie montażu felg z oponami zimowymi. W tej chwili jeźdzę na alusach 15-stkach i mam mozliwość kupić w dobrej cenie opony zimowe z felgami ale są to 14-stki.

Czy model Vb X1,6xel może na tych 14-tkach jeździć czy lepiej nie bawić się i kupić 15-stki. (rozstwa na 4 śruby)

Co o tym sądzicie ???

POZDRAWIAM i DUŻE dzięki za POMOC

Guest angeelo

ja kupiłbym 15-tki i opony 195/65

Opel z początku montował do VB w niektórych modelach felgi 14' więc śmiało możesz na zimę takowe zakładać.

Ja mam normalnie na zime stalowe 14 i jest dobrze

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

może byc 175/70-14 opony będą tańsze od 15

a jak 15 to 185/65-15

powinny być 185/70/14 ( tak fabryka wypuszczała) a dopuszczalne są 175/70/14

Please login or register to see this quote.

Dokładnie ja takie mam i jest ok, 14 to trochę małe te kółeczka

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Guest VIKI_FOR

Witam

Kupuj 15' i sie nie zastanawiaj co sezon zmienisz oponki na aluskachi :

-zima i latem autko wyglada ekstra

-zmiana nie kosztuje duzo a za kazdym razem wywaza Ci oponki, napapuja i sprawdza

-ja mialem dwa komplety kol i nie wiedzialem ze opona letnia ma guza od srodka!!!! Dopiero jak pojechalem na zbiezność do dziadka (Stargard Szczec.) wyszlo ze jest babel!!

Wiec tak:

-chcesz oszczedzac prosty wybor 14'

-kochasz

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> i dbasz o autko 15'

Pozdrawiam

PS. Podobno 14' to tak malo ze sruby sie nie m ieszcza ?:/

Guest Grimx

Jakoś ja jeżdżę na 14-kach i tam nie narzekam Na takich zeszła z taśmy i takie mam do tej pory...

Sprawa prosta jak budowa cepa..

Masz kasę kup 15, 17, 21" itd. - nie masz kup 14.

Każdy na pewno woli mięć większe koła, ale to już jest indywidualna sprawa i zależy tylko i wyłącznie od grubości portfela.

Też jeżdżę na 14 z oponami 185/65. Wyglądają może na trochę małe, ale w porównaniu do letnich 195/65 R15 ale samochód na nich lepiej przyspiesza. Jednak jak zużyją mi się te zimówki to zmienię na 15 bo trochę słabo to wygląda, ale samochód jeździ na nich dobrze. Twój wybór. I 14 i 15 będą pasować.

Guest CZH1

Witam polecam 14 od BMW E30 ponieważ są bardziej odsadzone od Oplowskich i autko lepiej się trzyma drogi , ja na takich śmigam cały rok i jest ok pomimo tego że mam 15 alu w szopie

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Guest Brewor

Witam dzisiaj zakupiłem felgi stalowe na zimę

14" ET 49 J5,5 oplowskie . dobre ?

I teraz drugie pytanie jakie oponki zimowe lepiej tutaj założyć

175/70/14 czy może 185/70/14 czy 185/65/14 ??

Za szybką odpowiedź z góry dziękuję

pozdrawiam

185/70/14 - na takich wyjezdzala z fabryki

Guest Brewor

No tak to wiem tylko mi chodzi które najlepiej założyć na których się będzie lepiej jeździło

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ?

175/70/14 czy może 185/70/14 czy 185/65/14 ... a może jeszcze 195/65/14 lub 195/70/14 ??

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

175/70/14 - tych nie warto zakładać, bo są za wąskie, a wiadomo, że im szerzej, tym lepsza przyczepność, co w zimie ma duże znaczenie.

185/70/14 czy 185/65/14 - wybierz te pierwsze, bo mają wyższy profil i opona będzie lepiej amortyzowała nierówności, poza tym to standardowy rozmiar.

a może jeszcze 195/65/14 lub 195/70/14 - te są chyba mało popularne, więc cena może być wyższa, a szerokość 195 to do felg 15"

Zrobisz jak zechcesz, jednak polecam 185/70/14

nie do końca tak...

im szerzej tym masa auta rozkłada sie na wiekszą powierzchnie styku opony z asfaltem/lodem. Szerokie opony z nizszym profilem zaklada sie na lato aby prowadzenie bylo stabilniejsze a przyczepnosc nie zrywa sie tak latwo jak zimą. Zauwaz ze nawet w rajdach na lodzie zaklada sie bardzo wąskie opony z kolcami.

na zime zalecane są węższe opony a w Twoim przypadku optymalne beda tak jak Ci juz pisali kilka razy a ja jeszcze raz powtorze - 185/70/14

Guest Brewor

Dzięki wielkie takie też zakupie na dniach

mam możliwość kupienia bieżnikowanych nowych za 110 zł /szt ... myśle że to dobre rozwiązanie ?

opinie nt bieżnikowanych są podzielone...

jedni by w zyciu nie założyli czegos takiego do wlasnego auta (np ja) a inni jezdza i chwalą...

czy nie warto niewiele dolozyc i miec juz cos nowego ?

nowki kupisz od ok 160 zł / szt

Do malucha może tak.

Osobiście brak zaufania do takich oponek. Jak pomyśleć gdyby walneła taka oponka tak przy 170 to mozna by wkopać przy drodze jedynie krzyzyk.

Ja załozyłem na zimke stalowki ale też rozmiar 16" z oponkami 205/55 . Zobaczymy na ile zaobserwuje roznice:) Mówia ze na zime lepsze węższe 195/65 ale obacze ile ten 1 cm robi różnicy:) i te 55 wysokości profilu odbijr sir na komforcie. Wizualnie autko na nich wyglada całkiem niezle. Takie komplety są w vectrze c i skodzie octavia 1,9 wiec nie bedzie aż tak zle:)

pozdrawiam

Wemas

Guest albinosik

5 x 110 , opony 175 / 80 / 14

czy takie kolka na VB 99r

z oponami GOOD YEAR ULTRA GRIP 4

beda dobre ?

14 calowe felgi nie wejdą do vectry po lifcie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest albinosik

pewnie tarcze sa 288 a nie 256

JA dzisiaj założyłem 15 stalowe felgi z oponami good year utlra grip7 (195/65/R15). Moja vectra jest z 96r czyli przed liftem i fabrycznie miala 14 calowe felgi. Miałem okazję kupić prawie nowe opony z felgami :

Please login or register to see this link.

Dzisiaj po zmianie auto wygląda jakoś "dziwnie". Koła weszły ale wyglądają tak jak by ledwo się mieściły w nadkolach

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">. W sumie podczas jazdy nie czuje różnicy w mocy, nic nie obciera, tyle tylko ze pojawiły się jakieś dziwne drgania na desce rozdzielczej przy większych obrotach ( ~4000obr/min), kierownica nie drga wcale (narazie sprawdzałem przy 130km/h) zobaczymy dalej. Porównując poprzednie opony (185/70/R14) z tymi zimówkami różnica w wielkości jest znaczna.

Dodam jeszcze że poprzednie felgi miały ET39 (oryginał GM), natomiast te maja ET35 i nie ma zauważalnej różnicy. Co prawda silniczek malutki jak na ten samochód (x16xel) ale mam nadzieje ze da im rade

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">.

poobserwuj kolego ale drgania raczej nie maja znaczenia od obrotow a raczej od predkosci jazdy. Zazwyczaj wibracje pojawiaja sie powyzej 110-120 km/h

moze to byc wina zlego wywazenia kół a moze to byc wina uszkodzonych opon (jajowate)

jak sie dobrze przyjzysz to zobaczysz to podczas wywazania