Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Dudi74

Vectra C - Komputer

Recommended Posts

Guest Dudi74

Witam

Macie może jakąś instrukcje w wersji elektronicznej do obsługi komputera w Vectra C GTS z 2002r. Niestety umiem tylko przesakiwać między pozycjami a pewno można wiele więcej.

Dzis pierwszy raz zatankowałem do pełna i poza wyzerowaniem licznika za kierownicą to napewno można też sobie coś ustawić w komputerze jakiś Range czy Trip Consumption itd. ?

Tzn jak to chcesz ustawic ? Tu sie nic nie ustawia...wchodzisz do kompa i Ci sie to po prostu wyswietla.....chyba, ze nie masz tego uaktywnionego....masz wogole BC ?

Instrukcja do komputera jest w instrukcji radia.

Jakie masz radio?

Edited by zubek73

Guest Callun

Instrukcja do obsługi komputera jest też w zwykłej instrukcji do auta. Jak chcesz, to podaj maila

Guest Dudi74

Please login or register to see this quote.

fajnie by było, bo moja instrukcja jest jakaś chyba dziwna, mój mail to mardut74@wp.pl

Guest Callun

BC to Board Computer czyli komputer pokładowy

Mail poszedł, czytaj strony 39-51, tam wszystko masz

Hmm,a na pewno masz radio CDR500 w VC? Może masz CDR2005?

Edited by Callun

na dole powinieneś mieć Settings (wejdź) i BCreset current (wejdź) wyzeruje się - auto musi stać.

Zubek ma racje....wiec albo masz VC albo CDR500 bo tych nie montuje sie w VC....

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Guest Callun

Dla pewności można tu sprawdzić, bo są zdjęcia odbiorników radiowych montowanych w Oplach

Please login or register to see this link.

Guest Dudi74

sorry chlopaki ale już tak mi się pokręciło z tymi radaimi, bo teraz chce kupić też radio do VB i jakoś ten modek w pamieci się zakodował

macie racje w moje VC jest CDR2005

pewnie, i to jak

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Dudi74

ale jak się wchodzi w te Ustawienia tzn. Settings, brakuje mi klawisza Enter czy coś takiego bo najechać że tak powiem kursorem umiem ale jak w to wejść

O masz....enter masz tam gdzie robisz gora/dol tylko jakby z tylu....

Guest Dudi74

dzieki

bo cholera w kółko włączam wycieraczki i spryskiwacze szukając tego Entera

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

ps. kalixt weź się w końcu do roboty

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by rafix1

Ciekawe jak !! VU i VKP wykanczaja mnie czasowo ! Nie wiem w co rece wlozyc !

normalnie matrix !!!

Guest Jackie

Co dzisiaj otkrylem w swoim autku, normalnie mozna sobie jezyk Polski ustawic w aucie kupionym za granica, zcytalem gdzies na forum ze nie ma jezyka polskiego a tu patrz jest

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Radio to CD30 - wyswietlacz wiecie jaki

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrufka,

J.

Guest adrian22_2006

Dzień dobry

Ja też mam problem z komputerem w vectrze c ponieważ pokazuje sie tylko kilka opci ściemniania wyświetlacza, ustawienia zegarka itd. (a radjo normalnie gra i wszystko odbiera jak trzeba) Dlatego chciałem sie was zapytać kto moze tem komputer odblokować ponieważ wygląda na to ze jest zablokowany

Pozdrawiam

Dzień dobry

Mozna tez prośic o tą instrukcje po polsku to bym sobie poczytal w wolnym czasie - DAKOTASK@WP.PL

Z góry dziekuje

Instrukcja do kupienia np na allegro za całe 50 zł, a o aktywacji było już dużo każdy mechanik który ma techa

Guest slawekp

Mam Vectrę 2.0 DTI 2003r duży wyświetlacz , sterowanie BC w przełączniku wycieraczek jest , nawet jakieś menu po naciśnięciu przycisków wyświetla sie

ale jest tam tylko kontrast , jednostki mary , time , wybór języka ( brak polskiego ) . Brak informacji o spalaniu chwilowym , srednim - ect ect . Słyszałem że można to odblokować techem . Mam pytanie czy można to zrobić gdzieś w Warszawie w miarę sprawnie i tanio . W ASO na ul.Mangalia chcą prawie 200PLN za podłączenie techa i drugie tyle jak się da odblokować to daje razem prawie 400PLN - słyszałem na forum że można to zrobić dużo taniej . Pozdrawiam

Guest izabelina

Witam!

Kupiłam tydzien temu VC z 2004 roku. Mam radio CD30 i komputer pokładowy (przycisk BC jest). Niestety opcji wskazań tego komputera jest mało. Tylko język, jakieś ustawienia wyświetlacza i coś tam jeszcze. Myślałam, że w każdym komputerze pokładowym jest coś takiego jak zużycie paliwa itp. Czy to możliwe, że może tego nie być? Czytałam trochę na forum i piszecie, że komputer może być zablokowany i że można to zrobić u każdego mechanika co ma techa. Co to jest ten "tech"? Wiem, że dla niektórych to śmieszne pytanie, ale ja nie wiem. Prosze o pomoc. Z góry dziękuję.

Tech to taki komputerek

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> do diagnozowania i programowania autka. Jak wyjmiesz popielniczkę to pod nią jest gniazdo do techa.

Jeśli masz duży wyświetlacz do radia to komputer masz tylko tak jak piszesz musisz go aktywować. Jeśli jesteś z Trójmiasta to podzwoń po ASO opla np. konocar w Gdańsku czy Haller gdańsk, Gdynia i popytaj o cenę. O ile dobrze pamiętam to mnie to kosztowało 150 PLN ale podobno przepłaciłem bo niektórzy odblokowali sobie i za 50 PLN.

Życzę miłego użytkowania viki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja zrobiłem to dzisiaj: komp., tempomat, światła.

Guest izabelina

do wujek_kicek - dziękuję za radę

jak na tydzień jeżdżenia nowym nabytkiem jestem bardzo, bardzo zadowolona :-) mam nadzieję, że autko nie będzie sprawiało niemiłych niespodzianek :-)