Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Lusterka Elektryczne

Guest robsonss
 Share

Recommended Posts

Guest robsonss

Witam mam pytanie, chce zimnic lusterka mechaniczne na elektryczne do vectry b 2000 r czy może ktoś mi pomóc jak to zrobić, gdzie sa kostki o ile są, może ma ktoś schemat mail robert791@wp.pl czy od vectry przed liftem będą pasować z góry dziękuje :)

mam jeszcze pytanie o joystick do ustawiania lusterek może ktoś ma chętnie kupiena allegro sa ale tylko do omegi a nie wiem czy będą pasować

Edited by robsonss

Kostki są w drzwiach,

P4250006.jpg

Przed/po Liftowe różnią się ciut wielkością, ale przy wymienia całości powinny pasować.

Schematy, były wrzucane na forum, poszukaj "szukajką".

• 1 month later...

Witam. Też noszę się z tym zamiarem. Czy jest możliwość sprawdzenia, że jest instalacja do elektrycznych lusterek bez zdejmowania tapicerki drzwi?

Guest jaczylibodzio

Teoretycznie to gdy otworzysz drzwi i bedziesz mial tunel miedzy nimi do przewodow to powinny isc tamtedy. Tylko jaki kolor i ile sztuk to ja juz nie wiem.

Witka

od sterowania wychodźi 8 przewodów w kostce o przekroju kwadratowym z jednym wolnym pinem

podaje kolory

czarno- czerwony

czarno - biały podłączyć pod przekaźnik podgrzewania szyby tylnej

szary

żółty

czarny + 12 V

niebieski

zielony

brązowy MASA

wszystkie o przekroju 1,5 mm

jakie wchodzą do lusterka sprawdzę i napiszę

pozd

do lusterek doćhodzi po pięć przewodów w czarnej wtyczce

czarno- czerwony wspólny P L lusterko

czarno - biały wspólny P L lusterko

brązowy wspólny P L lusterko

niebieski Prawe lusterko

szary Prawe lusterko

żółty Lewe l

zielony Lewe

co do przycisku sterowania były dwa rodzaje z diodą sygnalizującą podgrzewanie lusterek

i bez tej sygnalizacji Opel zrezygnował z tej diody chyba od 97 r

od omegi też powinien pasować

pozd

Edited by pablog

• 3 months later...

witam:)

tez zastanawiam sie nad podlaczeniem lusterek ele.

czy ktorys z Kolegow moglby opisac do ktorych pinow w kostce podlacza sie lusterka i podgrzewanie?

kostka.jpg

Witam.

niemogę wsadzić schematów podaj mi e-maila to ci przesle . Uwazaj bo żle zaznaczyłeś piny we wtyczce.

39 u ciebie to1, 40 u ciebie to 2,itd a 2 u ciebie to 40

Edited by aras 2

Witam.

niemogę wsadzić schematów podaj mi e-maila to ci przesle . Uwazaj bo żle zaznaczyłeś piny we wtyczce.

39 u ciebie to1, 40 u ciebie to 2,itd a 2 u ciebie to 40

fotka jest do gory nogami;)

Edited by xop

Tak fotka jest do góry nogami tylko jak porównasz nr. na wtyczce które dostałeś to są inne niż na twoim zdjęciu . Jak popatrzysz na schemat do ma to znaczenie.

Daj znać czy doszło.

Aha M30 to lusterko od strony kierowcy

M31- lusterko od strony pasażera a K121 to przekaźnik podgrzewania lusterek

Edited by aras 2

• 4 weeks later...

A ja mam takie pytanie: czy jesli chce zmienic na lusterka elektryczne to czy musze wymieniać pełne lusterko zewnetrzne( tzn obudowa, szkło ) czy wystarczy wyciągnąć ten manualny wkład i wstawić silniczki ? W ktorym miejscu podpina się podgrzewanie lusterek do podgrzewania tylnej szyby?

A ja mam takie pytanie: czy jesli chce zmienic na lusterka elektryczne to czy musze wymieniać pełne lusterko zewnetrzne( tzn obudowa, szkło ) czy wystarczy wyciągnąć ten manualny wkład i wstawić silniczki ? W ktorym miejscu podpina się podgrzewanie lusterek do podgrzewania tylnej szyby?

lusterka musisz wymienic cale.

ja tez wymienialem wiazke w drzwiach i to wystarczylo, bo instalacje mialem juz doprowadzona. sprawdz u siebie moze tez masz.

Ok, to od ktorego miejsca ta wiązka ma być zmieniona jesli ew jest ta instalacja? Wogole jak sprawdzic czy ta instalacja jest pociagnieta? Chyba najlepiej sciagnac tapicerke od strony kierowcy i zobaczyc czy jest kabelek do przelacznika,nie ?

mozesz zdjac tapicerke i zerknac czy masz kable, bo podobno w niektorych byla juz gotowa instalacja. jak tego nie bedzie to odkrec wiazke ktora wtchodzi z samochodu i dochodzi do drzwi. tam powinienes miec duzo pinow, a w wiazce w drzwiach powinny byc puste miejsca, wtedy mozesz zmieniac kable w drzwiach:)

• 1 month later...
Guest Samek
czarno - biały podłączyć pod przekaźnik podgrzewania szyby tylnej

U mnie jak patrze od drzwi to taki czarno-biały wychodzi z przekaźnika ogrzewania lusterka zewnętrznego (K121). Tak ma zostać czy jednak rozciac go i podpiąć pod szybę tylna (K1) ? Bo jesli rozciąć to po co jest ten przekaźnik ? Sprawdzalem w kostce w drzwiach to wyszlo ze mam ok 14 przewodow. To znaczy ze mam instalacje ? jesli tak to jak mam ją wykorzystać ???? Jak wymontować gniazdko z drzwi, w które wchodzi wtyczka z tymi wszystkimi kablami ? Aha, wg tego schematu co podsyłam i wg tego jak mam kostke sterowania to wychodzi z niej 7 przewodów. Wg tego schematu podłączałem lusterka na krótko i chodziły (bez grzania bo nie sprawdzałem). Sprawdzcie jeszcze czy sie w nim nie pomyliłem.

post-17998-1209490226_thumb.jpg

Edited by Samek

• 4 weeks later...

Witam

Przepraszam ze sie tak dopinam do tematu ale ja wlasnie tez sie zastanawiam nad zmiana na elektryczne robieralem dzis drzwi i znalazlem kostke pod tapicerka zaraz kolo lusterka czy to znaczy ze musze tylko kupic elektryczne lusterka ? i wszystko bedzie chodzilo

ja tak u siebie zrobiłem

kupilem lusterka (angielskie)

zmieniłem oba szkła (lewe nadal nie jest wciśnięte w silniczki bo sie boje ztłuc)

zmieniłem obudowy bo kupiłem granatowe (poszło łatwo)

zamiana to tylko odkrecenie i przykręcenie

przy kupnie warto zwrócić uwage na joystick od sterowania

kupiłem od jednego z klubowiczy i była inna wtyczka niz u mnie w drzwiach

moja była mała szara a w joysticku wieksza biała :/ musiałem zrobić pajączek

ja miałem juz wszystkie kable i wiązki w drzwiach, nawet przekaźnik od podgrzewania i bezpiecznik :)

żeby sprawdzic czy są te wiązki wystarczy zdjąć tą czarną plastykową czesc na drzwiach (4 śrubki- przy głośniku, pod zaślepką, pod trójkątem przy lusterku, pod uchwytem) i podejżeć

jakby co to zostało mi jeszcze pare części (musiałem kupic w kompletach)

lewe lusterko poliftowe elektr. - troche połamana obudowa pod szkłem

prawe przedliftowe elektr.

europejskie szkła (lewe stłuczone)

• 2 weeks later...
Guest sakomp

Witam, jest problem po wymianie prawego lusterka , mianowicie nie działa mi w obu lusterkach sterowanie elektryczne w dwóch płaszczyznach tzn. lusterka można odchylić od samochodu i odchylić w górę . Co może być?????

• 3 months later...

Piotrek_vectraB.

O ile cię dobrze zrozumiałem mozna w łatwy sposób zmienić obudowę od starych lusterek manualnych do nowych elektrycznych (chodzi o inny kolor). Czy bebechy dokładnie pasują, czy coś trzeba przerabiać.

Pozdro

@piotrek_VectraB

też się zapytam :

czy jak kupię elektryczne lustrerka w innym kolorze to wystarczy przełorzyc całe bebechy i bedzie dobrze ? Nie będę musiał malowa ?

Guest jacy32
@piotrek_VectraB

też się zapytam :

czy jak kupię elektryczne lustrerka w innym kolorze to wystarczy przełorzyc całe bebechy i bedzie dobrze ? Nie będę musiał malowa ?

Obudowy są identyczne mozna przełozyc

• 3 weeks later...

Witam i proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu

Ja także chcę założyć elektryczne lusterka. kupiłem 2 kompletne lusterka + sterowanie. W drzwiach były poprowadzone wiązki wraz z odpowiednimi kostkami.

Jest przekażnik oryginanie K121 do podgrzewania lusterek i chyba bezpiecznik. Chyba, ponieważ mam bezpiecznik 11 i 17 gdzie są elektryczne lusterka, ale brakuje bezp. 20. Problem polega na tym że po włączeniu zapłonu, silnika i włączenia ogrzewania tylnej szyby, na żadnym z pinów w którejkolwiek z kostek nie ma napięcia :( Czy ktoś wie co i gdzie jeszcze sprawdzić? Czy pozostaje jechać do jakiegoś elektryka który zrobi kilka pajączków ;) i może będzie działać.

Dzięki za każdą pomoc

mam bezpiecznik 11 i 17 gdzie są elektryczne lusterka, ale brakuje bezp. 20.

11 centralny zamek

17 szyby, tył

20 szyby, przód

lusterka - nr 41

11 centralny zamek

17 szyby, tył

20 szyby, przód

lusterka - nr 41

Bezpiecznik 41 (10A) jest, ale czy on nie jest odpowiedzialny tylko za podgrzewanie?

Zresztą tak jak napisałem wcześniej, pomimo oryginalnej instalacji, jest bezpiecznik 41 i przekaźnik nr 4 (K121), do żadngo pinu w żadnej z 3 kostek w drzwiach nie dochodzi napięcie (oczywiście przy włączonym silnku i podgrzewaniu tylnej szyby). Więc gdzie szukać przyczyny? Wiązkę z drzwi także podłączyłem inną aby wykluczyć uszkodzenie w wiązce drzwi. Czy to możliwe że w fabryce pozakładali kostki w drzwiach, bezpieczniki i przekaźniki, a nie położyli gdzieś wiązki pod deską rozdzielczą?