Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

rysiontko

Wymiana linki hamulca awaryjnego (ręcznego) - fotorelacja

112 posts in this topic

Kolejne fotostory, które może się przydać kolegom mniej zorientowanym...

Proponuję podpiąć...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Co do łącznika elastycznego - " powinien znieść takie wychylenia " jak napisałeś, ja bym jednak go czymś podwiązał, choćby sznurkiem, bo łącznik nie lubi takich ekstremalnych wygięć. Potem zazwyczaj pęka...

A ogólnie - BRAWO !!! Bardzo mi się podoba...

1

to podpinamy

1

dzisiaj wymienilem linke hehe tylko w warsztacie bo nie mialem warunkow.a latwo wyregulowac ten reczny w tarczy?

0

Trzeba "wymacać" ząbki kółka regulatora

0

a te zabki to w gore czy w dol mam obracac ?

0

Nie pamiętam, chociaż robiłem to już kilka razy

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">, musisz sam obadać.

0

witam ma pytanie poniewaz dzis zerwla mi sie linka z recznego

weszłem pod auto i linka jest urwana od storny kierowcy zaraz przy tylnim kole

prosze o rade ktora mam kupic czesc tej link

dziekuje

0

ja tez bym chcial o cos zapytac....

jezeli u mnie łapa działa tylko i wylacznie na ostatnim zabku, zacisku, a na zadnym innym polozeniu nie trzyma... to moze to byc wina wlasnie tej linki ?

0

Please login or register to see this quote.

Może być kilka przyczyn:

wyciągnięta linka,

zużyte tylnie okładziny bębna,

na początku zacząłbym od regulacji linki i regulatora w kołach. jeśli to nie pomoże to linka do wymiany,.

0

cała długą linke musisz zakupić

p.s

co do tej porady to u mnie dziś za żadne cuda świata nie chciała wyjść linka krótka czyli ta od lewarka do łączenie z 2 długą linką po obcięciu jej pod autem wyszła jak najbardziej ale nowa nie weszła konieczne było odkręcenie środkowego tunelu w celu dostania sie do śrub trzymających cały mechanizm

0

Długą linkę da sie wymienić bez zdejmowania wydechu chociaż nikomu tego nie polecam. Porysowane ręce, 500 przekleństw itp

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Koledzy mam sprawe do was gdyz musze wymienic w swojej viki b linki recznego jakie linki mam kupic chce wszystkie wymienic jakie tylko sa do recznego krotkie długie i nie wiem jeszcze jakie tam sa doradzcie mi co mam kupil i jakie i ile czego bo kurde co do sklepu ide to mowia mi cos innego:/ juz nie moge normalnie:/

0

koledzy ja mam pytanie do was nastepujace jak zdjać tarczobebny z tyłu bo kolega kiedys mi tu pisał ze jest tam jakis samoregulator i ze trzeba umiec zdjac beben ze szczek. ale ja nie wiem jak :/ pomozcie PRosze

0

Do zdjęcia tarczobębnów trzeba poluzować linki żeby okładziny cofnęły się ile się da, a i tak zazwyczaj bez młotka nie podchodź. Niestety, ale tak to z tym jest.

0

Mam 2 pytania co do hamulca recznego

1.Jak auto postoi kilka godzin to przy kilku pierwszych hamowaniach slychac szum z tylnch hamulcow.Koncza sie hamulce z tylu???

2.Od kiedy kupilem auto od poczatku reczny lapie na ostatnim zabku ale wystarczy lekki spad i auto sie toczy , nieraz do momentu az zalapie bieg.Widzialem ze jest regulacja przy dzwigni recznego , naciagnac linke czy lepiej wymienic ???

Pozdrawiam

0

Moje hamulce z tyłu tez szumią jak auto postoi. Zaglądałem na klocki i niby ok, ale nie przyszło mi do głowy, że mogą być nierówno zużyte i może ten wewnętrzny się skończył. Muszę to jeszcze raz sprawdzić.

Odnośnie ręcznego taka sama przypadłość jak u kolegi wyżej, chyba trzeba zacząć próby z naciąganiem...albo się uda albo się nie uda

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

A czy to prawda, że szczęki do tarczo-bębnów są takie bardzo drogie??? Tak mi się obiło...

0

jak dobrze pamiętam - około 60 zł za kpl.

0

Mam identyczny problem z szumem i ręcznym. Mam wrażenie, że szum jest intensywniejszy gdy jest mokro i chłodno. Po wczorajszym myciu podwozia to juz szumi sobie równo...

0

Dobra robota świetnie wykonane

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Oby wiecej takich manualow

0

Mam bardzo denerwujący problem więc nardzo proszę Was o pomoc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Otóż chcę wymienić szczęki hamulcowe i wszystkie sprężynki mocujące i nijak nie mogę zdjąć tarczobębna. Czy konieczne jest zdjęcie zacisków bo czytałem że bez zdejmowania zacisków nie można zdjąć tarczy! A tak wogóle to nawet nie mogę odkręcic tych 2 śrób na krótych sa zamocowane zaciski! Są zapieczone czy coś jeszcze trzeba odkręcić??? Pomocy!!!

Pozdrawiam!

0

oczywiście, że trzeba zdjąć zaciski - inaczej nie zdejmiesz tarczobębna.

Śruby są na klej i taki też trzeba zastosować potem podczas wkręcania.

Długa przedłużka i pójdą.

0

proszę jeszcze o nazwę tego kleju do śrub czy też typ. Pozdrawiam i dzieki za pomoc!!!

0