Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

maniunio57

Problem Z Sciemniaczem

Recommended Posts

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> Witam serdecznie i prosze o pomoc !!

Dzisiaj wsiadajac do samochodu zauwazylem 'ze nie chce zgasnac sciemniacz w oswietleniu kabiny !!!

Czy ktos spotkal sie z takim prodlemem ???Prosze o pomoc !!!

Strach bo wyladuje mi sie aku!!!/ bede musial chyba wyjac ta zarowke !!?? Chyba ze mi ktos pomoze ???/

Pozdrawiam

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

mógł paść multitimer - wrzuć to hasło w wyszukiwarkę to znajdziesz co i jak z tym

Edited by zubek73

Please login or register to see this quote.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> Wielkie dzieki za porade

Pozdrawiam

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Glosny

witam. odswieżam temat.

Mam taki mały problem, gdyż nie gaśnie mi oświetlenie wnietrza kabiny:( Jak wczoraj jechałęm autem to najpierw zaczeło migać a potem juz na stałe sie zapalilo. Potem udało sie na chwile cos zrobic by dzialalo normalnie, ale to był tylko moment. Dziś rano to samo. Za pierwszym wejsciem zgasło, ale potem juz nie chcialo zgasnoć

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Sprawdziłem wszystkie wyłączniki przy drzwiach i nic:( Coś podejrzewam ze to moze być wina tego multimetra co o nim wyzej bylo pisane. Dodam jeszcze ze jak wczoraj sie ciagle palilo oswietlenie kabiny to przy przekręcaniu klucza w stacyjce troche przygasało na 1 sekunde, ale jak zapaliłem auto to dalej sie palilo:( Jak włączałem wycieraczki to też przygasało jak było słychac przekaźnik z wycieraczek. Dodam jeszcze ze przez ostatnie 2 tygodnie miałem pełną wycieraczke wody od kierywcy i mam troche wilgotna wykladzine pod wycieraczka. Obstawiam ten multimetr bo chyba wszystko na to wskazuje. A mogłby mi ktos doradzic gdzie go moge szukac?? jak sprawdzic czy to jest jego wina na pewno? A może to być wina tego że wszedzie jest pelno wilgoci? On jest umieszczony gdzies po stronie kierowcy? Prosze pomożcie, bo zima, ciemno wszedzie, i chyba bedzie mnie czekac zakup latarki do samochodu bo nie ma innego wyjscia:(

dziekuje z gory za kazda odpowiedz

pozdrawiam

Guest jadja

Multimetr znajdziesz pod bezpiecznikami, stanowi jakby ich podstawę. Jeśli chciałbyś go wyciągać to oprócz wtyku, o ile pamiętam - wyciągnąć trzeba przekaźniki i go stamtąd wysuwasz. Jeśli chcesz go kupić, to w dziale sprzedam na pewno ktoś aktualnie go ma, lub też znajdziesz na Allegro - ok 100 zł. Pozdrawiam

Guest kamil1515

multimeter:

Tak tylko profilaktycznie zapytam - pokrętła od włącznika świateł nie masz przypadkiem pociągniętego do siebie ?

Guest michal_simon

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> Sorki za OT ale nie mogłem się powstrzymać. W sumie to bardzo dobre pytanie. Kiedyś to samo przerabiałem u siebie w Kadecie. Jak zgasić to durne światło...? Ale tam jest przy regulacji nawiewów na tej samej zasacie jak w VIKI. Do siebie bracie i od siebie

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Guest Glosny

to od swiateł mam oczywiscie wcisniete:)

a jest jakaś mozliwość ze to bedzie wina czegos innego? czy wlasnie tego multimetra? da sie to jakos sprawdzic?

przed chwila jak byłem w aucie to cos tak zachowywała sie ta lampka jak trzeba. ale po chwili wariowała. np przy zamykaniu auta sie załączała, przy wyłączani usilnika sie załączała, przy przekręcaniu wyłącznika ze swiateł migała, jak przekręcałem zapłon, zanim zapalałem, to wraz z odgłosami dochodzacymi z bezpięczników( czyli jak sie pompka paliwa lałącza i wyłącza) też migała:( czy to oznacza ze musze zakupic multimetr? trzeba jakies konkretne czynności wykonać przy wymianie go?

jeszcze wpadł mi do głowy taki pomysł, moze to jest wina jakiegoś układu ktory odpowiada za działanie tego oswietlenia kabiny?

dziekuje za odpowiedzi i zdjecie:)

Edited by Glosny

Też miałem kadeta i gwoli formalności to wyłącznik oświetlenia kabiny jest na wyłączniku świateł, a na wyłączniku nawiewu (o którym piszesz) jest grzałka tylnej szyby. Tak samo jest w astrze i corsie.

Przepraszam za O.T., ale to po to by nie wprowadzać innych w błąd.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Guest kamil1515

a ja proponuję wyjąc cały włącznik świateł i zobaczyć czy lampka zgaśnie

w włączniku jest taka mała sprężynka , gdy guzik od światełka w autku jest wcisnięty to jest brak styku i nic się na pali , gdy pociągniemy guzik to ta spręzynka styka się do blaszki. Kiedyś mi ona wypadła i nie gasło mi światło. Rozebrałem włącznik i wsadziłem ją spowrotem.

Guest michal_simon

Kurczaki, masz rację, faktycznie. Coś mi się pomieszało, ehh

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Kadett był taaak dawno że już nie pamiętam dokładnie,

Sorki za wprowadzenie w błąd,

M..

Guest Glosny

juz wyciągałem cały wyłącznik i nie gasnie niestety

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:"> juz brak mi pomysłów:(

to na obrazku to multitimer?

Please login or register to see this attachment.

Edited by Glosny

Guest Glosny

do wszystkich wersji silnikowych jest ten sam, czy musi byc dokładnie do danego modelu np 18.16V 96'?

na pewno dobrze sprawdziłeś włączniki w drzwiach ?

Guest Glosny

to mowsz zeby wymontować ten wyłacznik w drzwiach i zobaczyc czy sie cos zmieni?np odłączyc go całkowice?

ta lampka wyzwalana jest masą więc może gdzieś kabelek dotknął masy .

Swieci sie tylko ta główna lampka czy jeszcze inne ?

Wymontuj ten włącznik w drzwiach i mozesz jeszcze wymontować włącznik swiateł zały ten moduł.

Edited by zamela

Guest Glosny

tylko ta głowna bo innych nie mam. moze byc ze cos spadło bo na początku zaczelo migąc na dziurach a potem swiecic, a teraz raz jest dobrze a raz zle:(

jutro sie pobawie z tym wyłącznikiem w drzwiach. ale ja wyciadnołęm cały moduł i dalej sie wszystko swieciło:( wiec on jest dobry.

Edited by Glosny

a masz lampki w drzwiach 4x ?? one się swiecą ?

*Najpierw sprawdź stycznik przy drzwiach kierowcy

*poźniej wyciągnij ten włącznik świateł

*w kazdych drzwiach jest włącznik identyczny do tego przy drzwiach kierowcy i kazdy z osobna musisz sprawdzić .

Guest Glosny

na drzwiach nie mam lampek:( jutro albo w sobote troche przy tym posiedze:) zobaczymy, moze akurat cos z wymienionych rzeczy zawiodło.

Kolego Glosny mam identyczny problem z dyskoteka w srodku auta.. tyle tylko ze ja jestem pewien na 100% ze to sie pojawia po deszczu... poza tym dodatkowo nie moge domknac zamka centralnego na drugi raz i po wylaczeniu zaplonu piszczy od razu biper (jakbym mial kluczyk w stacyjce i otworzyl drzwi) po jakims czasie jak zrobi sie sucho problemy znikaja..... nie wiem czy woda dostaje sie do ktoregos ze stycznikow przy drzwiach, czy moze do multitimera, plynac z podszybia po bezpiecznikach na wycieraczke (chodnik pod nogami:))

Edited by bastianik

Guest Glosny

wiesz co, mi tez to sie stało dopiero jak ostro padało. To ja jeszcze jedno sprawdze. Pod maska obok mocowania z maski jest taka mała dziurka ktora wchodzą kable do wnetrza auta. Ta dziura jest mniej wiecej nad bezpiecznikami, wiec moze tamtedy mi leci woda i po kablach spływa na bezpieczniki? Musze to tez sprawdzic. A jest to mozliwe o tamtedy puszczałem przewody zasilajace do wzmaka i jak kleiłem tą dziurke sylikonem to moglo nie dokladnie sie zakleic.

Ale jest jeszcze jedna mozliwosc, gdyż ja miałem na wycieraczne od kierowcy bardzo duzo wody az mi troche na wykłądzine przeszlo( z lenistwa nie chciało mi sie tego usunac) i moze tam sie wilgoć dostała. Jutro sie tym zajme i zobaczymu czego to bedzie wina.

Witam, tez ten otwor w podszybiu "zapackalem" silikonem i jakies pol roku mialem spokoj (ale to gdzies kwiecien-pazdziernik, a deszcze najwieksze sa na jesieni

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">) jak bedzie sucho i cieplej znowu sprobuje nalozyc silikonu co nie co.... choc dojscie kijowe... a poki co dorobilem wylacznik do migajacej lampki w srodku...... nie domykam drzwi bo nie moge...a i ostatnio jeszcze temperatura zewnetrzna na TID mi zwariowala, ale to raczej bez zwiazku z multitimerem i woda

Guest Glosny

co do temperatury to tez mi wariowała miałem w sierpniu prawie 56stopni a na zewnatrz było moze 20stopni

co do otworu, jutro go poprawie, bo cos mi sie wydaje ze to bedzie wina tego i duzej wilgoci na wycieraczce:) ale ostateczne sie dowiem jak wysusze auto wewnatrz i zakleje otwor:)

pozdrawiam