Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Marshall

Georgia Czy Florida ???

Recommended Posts

Guest Marshall

Witam zamierzam montować radio CB do mojej VB. Zależy mi na dyskretnej antenie - radio ma służyć stricte anty miśkowo. President oferuje z małych anten Georgię oraz Floridę. Na stronie producenta w opisie Georgia w porównaniu z Floridą wypada lepiej tj. zysk 3 zamiast 1 dbi, 1/2 zamiast 1/4 fali. Czy to jest oparte na prawdzie? Georgia jest przecież krótsza. Na allegro w opisach florida nie wymaga strojenia - georgia też jest już zestrojona? Chodzi mi głównie o odbiór - z której uzyskam lepszy nasłuch z większej odległości? A może jakieś krótkie anteny innych producentów?

Radyjko - cobra 19, lub unniden 510XL.

Dzieki, pozdrawiam.

Guest mrylek

Nie ma takich anten ktore bylyby zetstrojone bezposrednio z radiem. Kazda antene synchronizuje sie z radiem. Ja kupilem tez 2 miesiace temu CB i jezdzilem ustawiac radio. Antena tez nie moze stac w kazdym miejscu. Nie bierz anteny magnetycznej bo to lipa, tam mi powiedzial koles ktory zestrajal w moim aucie.

Guest Marshall

Wiercenie dachu nie wchodzi w grę. Tylko antena na magnes mnie interesuje.

Guest mrylek

kto ci kaze wiercic dziure, do kufra antene przykrecisz

Bierz Floride, mam już dłuższy czas i każdemu polecam. Bez strojenia działa od razu dobrze na każdym aucie i z każdym CB. Fakt że kosztuje tyle co jakiś średni bat, ale to w końcu President.

"Baty" są do rozmów z kosmitami, a nie z ludźmi na drodze...

z tych dwóch zdecydowanie Florida.tylko nie kupuj cobry19dx...

Guest Wojtek85

Please login or register to see this quote.

jaki masz zasieg ja słyszałem ze tam jest na antenie takie małe ustrojstwo i tym sie włąsnie stroi i lubi to spadac w doł nieraz na dołkach ;/

Wystarczający, kilka km

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jest taka "przesuwka" na antenia, powinna byc awsze na środku, nigdy nie zdarzyło mi sie żeby to opadło czy coś w tym stylu. Często widze że ludzie nie wiedzą do czego to jest i mają albo na dole albo u góry tą "przesuwkę"...

no i po to to jest.to jest nic innego jak prosty "stroik".i niekoniecznie musi być na środku.wszystko zależy od auta i miejsca gdzie stoi antena.oczywiście regulacja SWR-u jest bardzo mała(ale zawsze coś).z własnego przykładu :na środku 1.7-na górze 1.4.więc warto sprawdzić.

Święte słowa - dokładnie tym się stroi antenę.

Z dwóch które wymieniłeś bierz Floridę właśnie.

Swego czasu robiliśmy testy antem. Florida spokojnie dorównywała antenom jednometrowym. (test do poczytania na

Please login or register to see this link.

)

Jeśli już wybierasz krótką antenę to bierz Unidena. Cobra nie "lubi" krótkich anten.

Guest szak

Dobra ...

nie ma co wybierac pomiedzy cobra a 510 odpowiedz jest jedna 510 i juz..

antenka jak porzednik dudi pisaał florida i wsio..

73!

Guest Marshall

Dzięki za podpowiedzi. Wypłata na koncie, radio i antena w drodze

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy Cobra 19 z allegro w cenie około 215-230 zł to naprawdę jakiś SZROT ??? Widzę, że znacząca większość opowiada sie za Unidenem i ja temu uległem. Natomiast kumpel z roboty uparł się na w/w Cobrę bo Unidena uważa za radio brzydkie tj. starodawny i ubogi wygląd. Poza tym boi się konfiskaty w razie Policyjnej kontroli z uwagi na aferę homologacyjną. Ma ochotę na tą Cobrę z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem. Jeżeli jest zła to mu ją rozradzę. Dzięki za info w jego imieniu.

Guest Wojtek85

a czy TTI 770 lubi małe anteny ?? florida nadaje sie do niego ?? czy nie bardzo ??

jeśli masz taką możliwosc to mu odradź Cobre.wyszła duż partia uszkodzonych radi,które strasznie sieją i szumią.

Guest Marshall

Cobrę rozradziłem

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> , natomiast troszkę namieszałem w swoim zamówieniu. Z uwagi na czynniki ode mnie niezależne, skorygowałem zamówienie i w miejsce floridy jest HUSTLER IC100. Nie wiem czy źle zrobiłem czy dobrze ale tak musiało być. Według zamieszczonego w tym wątku testu anten Hustler jest lepszy o 1,5 S na dystansie 8 km od floridy. Ponadto jako posiadacz sedana umieszczę antenę na klapie bagażnika, bo nie chcę aby kabel rysował szybę tylną lub słupek, a z bagażnika na klapę mam 1-2 cm. W takim umiejscowieniu bat Hustlera wystaje 70 cm nad dach, florida około 20 co chyba ma znaczenie na odbiór ostrzeżeń przed niebezpieczeństwami na drodze. To mój tok rozumowania nie wiem czy dobry,ale myślę że im więcej zza dachu anteny wystaje tym dalszy odsłuch bedzie stacji nadających przede mną. Nie jestem fachowcem ani praktykiem. Krytykę przyjmę bez obrazy, a eksploatacja pokaże czy źle czy dobrze wybrałem.

P.S. Kumpel zamówił ten sam zestaw

Edited by Marshall

Czy antena President Georgia daje się zestroić? Moja antena ma tylko 1-2km zasięgu, ale nigdy nie była strojona, do tego pracuje na nieoryginalnym przewodzie o długości ~5.5-6 metrów zabudowanym w nadwoziu auta.

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Ja mam Alana 42 + Florida i jest oki postawiona na klapie.