Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Tempomat

Jolo
 Share

Recommended Posts

Witam,

szukałem po forum , ale nie ma.

jak dokładnie działa tempomat?

fotkę zapożyczyłem ok DZIX-a, mam nadzieję że się nie obrazi.

u mnie działa wszystko pięknie, ale może ktoś opisze dokładnie co do czego jest

pilot3.jpg

R - włącza się

I - wyłącza

O - do czego konkretnie?

Edited by Jolo

Tempomat dzila od 30km/h wciskając R przyspieszasz o 2 km/h wciskając I zmniejszasz predkosc o 2km/h : 0 służy do wylaczenia tempomatu bynajmniej u mnie tak jest

Tempomat dzila od 30km/h wciskając R przyspieszasz o 2 km/h wciskając I zmniejszasz predkosc o 2km/h : 0 służy do wylaczenia tempomatu bynajmniej u mnie tak jest

potwierdzam, wyłącza sie też poprzez dotknięcie pedału sprzęgła lub hamulca. Wciskajac gaz przy właczonym tempomacie możesz przyspieszyć (np wyprzedzać) i jak puścisz gaz to wróci ci do ustawionej prędkości

Skan z instrukcji obslugi. Wiecej juz chyba nie trzeba

1051hb5.th.jpg

Edited by wityk

• 2 weeks later...

Witam.

Jestem tu nowy i właśnie dziś nabyłem taką Vectrę z tempomatem. Wydaje mi się, że nie działa i dlatego chciałbym zadać jedno pytanko (może dwa :) ): czy na komputerze wyświetla się coś, że tempomat działa lub świeci jakaś kontrolka? Pytanie drugie: jak żeczywiście coś jest zepsute to co może być przyczyną niedziałania tego fajnego urządzonka?

Z góry Wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi.

Qjawa

Witam.

Jestem tu nowy i właśnie dziś nabyłem taką Vectrę z tempomatem. Wydaje mi się, że nie działa i dlatego chciałbym zadać jedno pytanko (może dwa :) ): czy na komputerze wyświetla się coś, że tempomat działa lub świeci jakaś kontrolka? Pytanie drugie: jak żeczywiście coś jest zepsute to co może być przyczyną niedziałania tego fajnego urządzonka?

Qjawa

Ja nie mam komputera i mi nic nie wyswietla tempomat załaczałes przy jakiej predkosci? bo dział od 30km/h.

• 6 years later...

Witam.

Jestem tu nowy i właśnie dziś nabyłem taką Vectrę z tempomatem. Wydaje mi się, że nie działa i dlatego chciałbym zadać jedno pytanko (może dwa smile.gif ): czy na komputerze wyświetla się coś, że tempomat działa lub świeci jakaś kontrolka? Pytanie drugie: jak żeczywiście coś jest zepsute to co może być przyczyną niedziałania tego fajnego urządzonka?

Qjawa

Witam

Może uda mi się pomóc. Sygnalizacja działania tempomatu - kontrolka "licznika" na panelu z kontrolkami pod zegarami.

Wystarczy na google grafika wpisać kontrolka tempomat a od razu zlokalizujesz ją na ww. panelu.

Edited by Przemerus

• 4 months later...

Witam, mam problem z moją Vectrą B a mianowicie założyłem kpl tempomat do silnika X16XEL i okazuje się że po wymianie czujnika STOP z 2 pinowego na 4 pinowy cały czas świecą mi światła STOP. Miał już może ktoś z Was taki przypadek? nie byłem jeszcze w ASO na aktywacji i nie wiem czy to może być przyczyną?

• 8 months later...

Wyjasnilo sie cos z tym swieceniem stopow po wymianie czujnika na czteropinowy? Jestem na etapie montau tempomatu w x16xel i nie chcialbym sie zdziwic po zlozeniu wszystkiego.