Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest El_pajaco

Uszczelka Pod Glowica???

Recommended Posts

Guest El_pajaco

Witam wszystkich!

Mam problem.W trakcie jazdy temp podskoczyla nagle na max.Po zatrzymaniu sie od razu poleciala para ze zbiorniczka plynu chlodzacego.Po odczekaniu az ostygnie odkrecilem zbiorniczek(wielki syk) a w srodku zero plynu.Prawdopodobnie cisnienie wyrzucilo caly plyn z pod korka bo bylo mokro dookola.Ogrzewanie rowniez nie dziala...tzn Raz dziala a po 3 min znowu lipa i tak co chwile.Wlalem wode do zbiorniczka i dokulalem sie jakos do domu.Czy to uszczelka pod glowica????? Pozdrawiam i z gory dzieki za odp.

2000r. 200 Dti

Guest Hugo

Niewien jak w dieslu, ale w benzynowym tak właśnie miałem, gwałtowny skok temperatury i mokro wokół zbiorniczka a w środku zero płynu. Uszczelka pod głowicą poszła do wymiany.

Do oleju trzebaby zajrzec koniecznie czy sie emulsja nie robi.

Guest Zaborekp

Please login or register to see this quote.

witam. zalej wody do ukladu do oporu nalej wiecej niz powinno byc tzn rowno z koncem gwintu i nie nakrecaj korka. pogniec troszke weze aby woda sie rozeszla i pozostaw wode do gwintu. po tej czynnosci odpal silnik i zobacz co sie dzieje z woda w zbiorniczku. jesli masz walnieta uszczelke powinno podczas odpalania wywalic wode ze zbiorniczka jesli zassa wode to uzupelnij na maxa i obserwuj co sie stanie jesli dodasz gazu. jak wywala to uszczelka poszla.

moze byc rowniez tak ze woda dostaje sie ukladu smarowania sprawdz w jakim stanie jest olej silnikowy powinien byc "czarny" jesli nie swiezy jezeli jest brunatny to mozesz byc pewien ze masz wode w ukladzie smarowania. zerknij na bagnet. BAGNET CI PRAWDE POWIE

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Przy okazji sprawdz pompe wody i termostat.

Nie chce zakładać nowego tematu bo tylko małe pytanie mam więc sie tu podepne. Silnik 2,2DTI. CZy jest mozliwość przy ogledzinach silnika zobaczyć czy było coś robione przy uszczelce pod głowicą. Dokładniej chodzi mi o to czy sa widoczne znaki (określające jej grubość) i gdzie i jak to jest znaczone kółkami, kreskami??

popatrz sobie na zawor nagrzewnicy za silnikiem kolo sciany grodziowej ja mialem tak samo tez myslalem ze uszczelka a peknieta byla membranka (koszt zamiennika 30 zl oryginal 130)

...powodem nagłego wzrostu temperatury i zagotowania sie płynu może być nieszczelność w układzie chłodzenia,to nie musi być uszczelka głowicy....równie dobrze mogła nawalić chłodnica ,nagrzewnica .jeden z węży lub nawet peknięcie zbiornika wyrównawczego.

Witam zgodzę sie z drano >Mialem podobny problem gdy rano odpalalem samochod zauwazylem ubytek plynu ale pojechalem do pracy , sprawdzilem na postoju w drodzeze znowu plynu ubylo.Okazalo sie ze kolo od paska klinowego przetarło wąż gumowy .Chyba to skutki wypychania samochodu z zasp tegorocznej zimy .Pozdrówki sprawdz weże gumowe

ja bym stawial na zawor nagrzewnicy jesli ogrzewanie szwankuje ja mialem identycznie , dolej plynu i poruszaj nim na boki oczywiscie przy nagrzanym silniku , popatrz tez w okolicach czy nie masz jakis plam dookola jezeli beda to wez troche na palec i dotknij jezykiem jezeli bedzie slodki smak to to jest plyn jesli kwasny to plyn z klimy bo tez sie gromadzi w miejscu pod zaworem nagrzewnicy i sprawdz sobie jeszcze w rogu pod pedalem gazu czy nie masz mokro

Guest andrzejbe

Please login or register to see this quote.

Wyraźnie kolega napisał, że nie było płynu w układzie. Więc ogrzewanie na pewno nie będzie działać.

kolega napisal ze nie mial plynu w zbiorniczku , plynu sie miesci ok 8 litrow w ukladzie chlodzenia u mnie wystarczylo ze ubylo tylko plynu ze zbiorniczka i ogrzewanie szwankowalo , za kazdym razem dolewalem tyle samo plynu wiec nie mogl wyplynac caly chyba ze by mial dziure na dole chlodnicy.