Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jak Zdjąć Bęben

Guest Sticker
 Share

Recommended Posts

Guest Sticker

Witam.

Wiem że było to wiele razy na forum ale mam taki problem.

Nie mogę zdjąć bębna. Napie....lam młotkiem i nic. Problem jest taki, że od góry zaczyna mi schodzić, nawet już szczęki widać ale na dole trzyma. Jak mocno odciągam na górze to widzę że razem z bębnem zaczynam odciągać szczęki. Co tam może trzymać ? Czyżby to rant na dole tak trzymał ? Jak to ugryźć ?

Edited by Sticker

Witam

Generalnie na to nie ma jednoznacznej metody, czasem zlazi ladnie a czasem trzeba sie napocic z breszka i mlotkiem zeby zlazlo.

Jesli mowisz ze cos tam zlazi to staraj sie moze sciagac to ruchem obrotowym w miare rownolegle, zawsze pamietam cos tam pomagalo stukniecie mlotkiem na wysokosci jednej i drugiej szczeki...

Jesli rant jest na bembnie spory to muszisz jakos wymyslic jak lekko scisnac szczeki - podwazyc, wyprzec ...

Jedyne co mi zostaje to zyczyc powodzenia i wytrwalosci ;)

po pierwsze poluzuj linke od recznego

po drugie popukaj dookola bebna mlotkiem i w miare solidnie.

po trzecie jak wiedziesz pod auto od drygiej strony bebna bedziesz mial dwie takie gumowe zatyczki, wyjmujesz je i za pomoca jakiegos srubkreta naciskasz na szczeke i wtedy ona sie luzuje

od drygiej strony bebna bedziesz mial dwie takie gumowe zatyczki, wyjmujesz je i za pomoca jakiegos srubkreta naciskasz na szczeke i wtedy ona sie luzuje

Przez ten otwór można poluzować samoregulator i wtedy zejdzie bez problemów .

Guest pjprezes

Miałem podobny problem. Rant na bębnie był spory. Zdjąłem to przy pomocy kolegi. Jeden wali młotem z boku na wysokości szczęki, a drugi w tym samym momencie ruchem obrotowym i posuwowym w kierunku na zewnątrz energicznie wyciąga bęben. Ważne, żeby dobrze się zgrać bo przy walnięciu szczęka trochę odskakuje .