Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
adrian1488

Vectra Gts 1.9 Cdti 2004 - Pasek Rozrządu!

77 posts in this topic

Chcialbym sie od Was dowiedziec jaki rozrzad pasuje do tego modelu auta?Ile by to kosztowalo mniej wiecej z montazem i gdzie zalatwic to najlepiej? Czy w serwisie a moze u jakiegos zwyklego mechanika?

Prosze o pomoc i z gory dziekuje za udzielone odpowiedzi.

Pozdrawiam

0

a czy 1.9 cdti nie jest jak 2.2 DTI na lancuchu...?w 2.2 sie nie wymienia, tylko napinacze sie wymienia,ale to dopiero po duzym przebiegu:) zreszta zalezy od ich stanu:)jaki masz przebieg?

0

88 tys km! nie wiem czy jest jak 2.2 dlatego sie pytam co i jak

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Please login or register to see this quote.

To jeszcze nie duzo jak na diesla:) mi sie wydaje,ze jak 2.2 Dti jest i nie ma potrzeby wymiany?czemu chcesz wymienic, co sie dzieje?jakies dziwne dzwieki??

0

Nie no kupilem go z komisu i ktos mi mowil ze co 100tys powinno sie wymienic....

Jest to moj pierwszy woz i ciezko jest mi co kolwiek samemu stwierdzic....Co bys proponowal zrobic w takim wozie zeby wiedziec na czymsie stoi?Mam go z 2 tygodnie

0

Trzeba podjechac do jakiegos mechanika:) to jest raz:) niekoniecznie do ASO bo sa kosztowni:) i za duzo rzeczy beda chcieli wymienic:P do jakiego warsztatu gdzie robia ople najlepiej:) na pocztku dobry olej i wszystkie filtry:) trzeba sprawdzic zawieszenie:)chcc we francji sa raczej niezle drogi:) jak na taki przebieg to turbina powinna byc w dobrym stanie( oczywiscie zalezy od poprzedniego wlasciciela czy szanowal samochod),podjedz do mechanika na przegląd poprostu:)i wszystkiego sie dowiesz:)

0

Ja ma 1.9 cdti ale 120 KM .Jest tam pasek i w instrukcji jest napisane że wymiana co 150 tys.

0

dlatego napisalem,ze nie mam pewnosci:) ale kolega ma 150 KM:) ciekawe czy na pasku czy na lancuchu tak z ciekawosci:)

0

A co to ma do rzeczy? Moze miec i 250KM. W 1.9 sa paski.

0

Moj blad:) myslalem,ze jak mocnejsza wersja to jest na lancuchu:) jakies takie dziwne uczucie mialem,ze lancuch mocniejszy od paska jest:) i ,ze diesle sa na lancuchach:)

0

3.2 V6 i 3.0 V6 tez maja paski, wiec teoria mocy sie nie sprawdza

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

silnik od Fiata, kolizyjny, na pasek

radze szybko wymienić

0

Kupując używany samochód z przebiegem pewnym jak śnieg na sylwestra należy zmienić

- olej

- filtry (olej, paliwo, powietrze)

- pasek rozrządu

i to pierwszego dnia !

0

Ehh kolejne tematy pozamykane:/ Jutro jade do ASO wiec jak wroce uracze Was moi drodzy wiesciami hehe

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdro

0

nic nie piszę bo znowu kochane moderki zamkną kolejny temacior

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Piszcie kulturalnie i na temat a nie o wdziękach Maryni w stylu niektórych działaczy byłej partii koalicyjnej i wszystko będzie OK.

Dla nas też mniej roboty - sprzątania.

0

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Witam serdecznie moi mili!

A wiec bylem w ASO i zgodnie z moimi obietnicami pisze Wam co sie dowiedzialemw serwisie!

Otoz auto poszlo na przeglad i z dobrych rzeczy moge napisac ze woz ma:

-sprawne hamulce

-sprawne amortyzatory

-brak luzow w ukladzie kierowniczym i w jakims tam jeszcze

-brak zbierznosci kol

-geometria dobra

-auto ma jednak 150KM wiec nie wiem skad w dokumentach pojazdu urzednicy wzieli 120KM?Widocznie ktos cos po drodze gdzies sknocil!Ale mnie to nie interesuje juz.

Natomiast ze zlych rzeczy:

-cofniety licznik o 64tys ogolnie teoretycznie ma teraz 152 tys co wykazal steronik.

-Do wymiany zawor ERG(jakos tak na fakurze pisalo)

-oraz cos od przeplywu powietrza.

-zamek nie dzialajacy od strony kierowcy ma inna wklade. Nowa zostala juz zamowiona wedlug Car Pass i za 8 dni bedzie.

Reszta jest wporzadku. Balem sie ze spotamnie wiele innych niespodzianek gorszych tupu wymiana przyslowiowych "bananów" ale jakos sie obeszlo. I tak niezle wyszlo jak na auto trzeba powiedziec sobie prosto w oczy kupione w ciemno.

Wkurzony tylko jestem na ten licznik. Nie wiem teraz czy wlasciciel komisu cofnal licznik czy juz taki z Francji przyjechal...ciezko powiedziec. Nie wiem czy podejmowac jakies kroki w tym kierunku...?Moze cos doradzice?

Chciabym podziekowac Wam za wszystkie rady bardzo serdecznie!

Pozdrawiam wszystkich!!

0

Posted (edited)

Czyli nie jest zle. No i jestes kolejnym dowodem, ze w ASO da sie sprawdzic przebieg autentyczny, w co nie wierzylo kilku "ekspertow" z tego forum.

Ten przebieg wiekszy o ponad 70% bym jednak nie odpuszczal. To jest sporo.

Edited by Kali
0

A więc z dużej chmury mały deszcz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Nawet przy przebiegu 150 tys. km auto posłuży Ci jeszcze bardzo długo. Gratuluję i życzę szerokiej drogi.

0

Posted (edited)

No to i tak masz szczęście.

EGR to standard. Miałem wymieniany na gwarancji.

Przepływomierz powietrza bo o to chyba chodzi to coś chyba nowego.

Ceny pewnie poda Tadzio.

Z wkładką to ciekawe czy wymieniona była w drzwiach czy stacyjka? Może Ci to też sprawdzili. Jeżeli w drzwiach to pewnie były wymieniane.

Jeżeli chodzi o cofnięcie licznika to na 100% autohandel. Ale nie czuję się mocny cokolwiek radzić. Choć pewnie wystapiłbym oficjalnie do nich na pismie i zażądał obniżena ceny. Ale może więcej jakis prawnik.

No i koniecznie rozrząd do wymiany.

Edited by Piotr z Gdańska
0

Co prawda jestem karnistą, ale mogę podpowiedzieć, że może mieć tu zastosowanie art. 556 kc i art. 560 par. 3 kc czyli obniżenie ceny z powodu wady rzeczy sprzedanej (rękojmia). Ale wydaje mi się, że możliwe to będzie tylko wtedy, gdy stan licznika wpisany jest w umowie kupna-sprzedaży.

0

A wg mnie to dowodzi, ze kupowanie z komisow, allegro itp to duze ryzyko ! I to, ze licznik jest cofniety to zwykle zlodziejstwo ! Zaplaciles za to czego nie dostales !

0