Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Gurus

Opadajaca Przednai Szyba.

Recommended Posts

Guest Gurus

Witam serdecznie.

Mam malutki problem wczoraj opadła mi szyba w drzwiach kierowcy.

Po rozebraniu okazało sie ze mocno wyrobione są plastyki które chodzą na krzyżaku w prowadnicy szyby (takie białe).

Moje pytanie jest czy można je gdzieś dostać? jeżeli nie nie wiem jak to naprawić za bardzo i czy sytuacja sie nie powtórzy.

Pozdrawiam Przemek

kup od ascony

ostatniego modelu

do vectry nie wystepuja osobno

a te od ascony sa identyko

gdzies mam w aucie 2 sztuki z numerem czesci

zaraz je podam

na opakowaniu mam GM 90055545

ale sie upewnij w ASO

kosztuje niewiele z tego co pamietam

Edited by gawlak

Guest Gurus

Please login or register to see this quote.

Jak tak bedzie faktycznie to ratujesz mi zycie.

Moj mechanik w postaci taty powiadzial ze bede musial sobie szybe trzymac przy zasuwaniu:).

A jeszcze zapytam jesli ktos wie ile kosztuje mechanizm caly do podnoszenia/opuszczania szyby bo jak zpaytalem czy jak dostane plastyki to cos da uslsyzalem ze nie za bardzo bo jeszcze mechanizm jest wyrobiony.

Dzieki wielkie.Przemek

Edited by Gurus

szukaj uzywki

nowy kosztuje kilka stowek -elektryczny

tydzien temu kupilem te biale plastiki w aso w polsce. 12zl za sztuke! nie kombinuj jedz do aso!

Guest Gurus

Witam.

Problemów ciąg dalszy.

Plastyki zostały wymienione na nowe, tak samo cały mechanizm i prowadnica od strony zamka (ta druga jest na stale).

Niestety efekt nie ustąpił.

Silnik owszem chodzi lepiej niż stary, ale mniej więcej w połowie zamykania szyby, szyba od strony lusterka tak jakby wolniej sie podnosiła niż część szyby przy słupku w efekcie szyba wychodzi z prowadnicy i krzywo stoi.

Jeżeli przytrzymam szybę ciągnąc ją do góry zamknie sie bez problemu.

Na odręcznym (w załączniku) rysunku zobrazowałem o co mi chodzi.

Please login or register to see this image.

Co mogę z tym jeszcze zrobić??

Smarowałeś olejkiem silikonowym prowadnice ???

w 90% przypadków taki zabieg pomaga

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Gurus

Tak smarowałem ale niestety pomogło tylko na tydzień

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Przemek

ja tam zawsze wciskam oleju do prowadnicy az zejdzie do końca

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

a może ci szyba o gumę od tapicerki tą górna przyciera ?

może za bardzo przylega do szyby ?

Guest Gurus

Sprawdziłem niestety nie... Nie wiem czy nie mam pokrzywionej jakimś cudem prowadnicy szyby tej, która jest zamontowana na stałe. Ale to obejrzę jak wrócę z Wawy. Jeżeli tak to czy istnieje jakaś szansa wymiany tej prowadnicy? czy raczej wymianka drzwi? Co by mi się za bardzo nie uśmiechało.

Pozdrawiam Przemek

Witaj niedawno rozgryzłem w swojej ten sam problem tzn opuszcała sie bez problemu lecz schody zaczynały się przy podnoszeniu (stawała kantem tak jak na załączonym obrazku).

U mnie okazało się że uszcelke szyby opuszczanej miałem do wywalenia, gdyż rozcięła się na prowadnicy przedniej, która jest widoczna po wyjęciu głośnika. Sprawdz ją. Po wymianie (koszt używki 40 zł) problem zniknął.

Wymiana jest banalnie prosta. Zdemontuj listwe ozdobną szyby, wymontuj szybe, odkręć lusterko i wyciągnij uszczelkę. Montaż w odwrotnej kolejności.

uszczelka to jedno

a regulacja to drugie

u mnie regulacja co pewien czas pomaga

Dopiszę się coby nie zakładać nowego, a problem podobny... dziś przy okazji naprawy centrala zauważyłem że szyba mi "wychodzi" z drzwi przy jej zamykaniu.

o tak:

Please login or register to see this link.

i mam 2 podejrzanych:

1. prowadnica przy zamku

Na dole jest dokręcona, ale na górze jest tylko wsuwana w taki niby zatrzask i nie wiem czy tak ma być, czy też brakuje tam jakiegoś elementu, ale góra jest ruchoma wzdłuż drzwi o ok 5mm przód-tył

2. układ sterowania szybą bo to na nim cała szyba da się przesunąć przód tył ( niezależnie jak jest opuszczona, można ją poruszyć ręką, a w drugich drzwiach nawet nie drgnie), a po opuszczeniu na maxa wydaje mi się że nie jest on poziomo a pochylony ku przodowi.

Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie...

tak jest

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

a smarowałeś prowadnice wewnątrz olejkiem silikonowym ??

bardzo często pomaga

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam . Mam teraz ten sam problem . Po zdjęciu tapicerki , okazało się że szyba wypadła z jednej prowadnicy ( tej przedniej ) . Czy może ktoś doradzić jak to teraz zmontować ? Nie mogę tego teraz wsunąć na właściwe miejsce . Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedż .

Edited by Jacek Kielce

Guest Negative

Mi to wygląda na poluzowanie się śruby która trzyma jedno z ramion mechanizmu opuszczania szyby. Złap szybę i ustaw ją dobrze w prowadnicach. Ustaw ją tak żeby równo przylegała tam gdzie się robi szczelina na Twoim rysunku. Cały czas trzymając, przykręć tą śrubę porządnie (to chyba jakiś trox).

Ja tak miałem przy zakładaniu niedawno elektrycznych szyb, zapomniałem podkręcać te śruby. Jedynie załapałem tyle co siła palców pozwoliła. Efekt był taki jak w/w. Po dokręceniu wszystko ładnie działa i jest na swoim miejscu.

Edited by Negative