Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Dudi74

Opel Vectra C - Zakup

Recommended Posts

Guest Dudi74

Witam,

Mam możliwość zakupu Opla Vectry C 2.2 DTI GSI z 2002 roku. Czy macie jakieś doświadczenia z tym Oplem? Zauważyłem, że aktualnie w ofercie Opla chyba nie ma już tych silników. Nie wiecie dlaczego ?

Interesuje mnie bardzo wasza opinia o tym aucie, o jego wadach i zaletach.

Powiem szczerze, że jestem troche na rozdrożu bo też mam na oku Forda Mondeo 2.0 TDCI z 2004, oczywiście odpowiednio droższego. Ciekawi mnie,które z nich byłoby lepszym wyborem.

Z góry dzięki za pomoc i wasze odpowiedzi.

Edited by Dudi74

poczytaj forum....o 2.2 diesel jest multum tematów!! po lekturze pewnie Ci sie odechce;p

Please login or register to see this quote.

2.2 to najgorszy wybór, oprócz 1,6 benzynki

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Dudi74

teraz jeżdże Vectrą 2.0 benzyna z 1999r, ale powiem szczerze że 1.6 kombi też jeździełem i nie należała do szatanów szos ale nie była zła

może mi podacie pare zalet i wad użytkownicy Vectry 2.2 DTR z 2002 roku ?

tę Vectrę co chcę kupić zewnętrznie wygląda kozacko tzn. czarna, ciemne szyby, ksenony, felgi chyba 16 albo 17, tapicerka półskórzana itd., ale obawiam się że jeśli 2002 to był pierwszy rok modelu C mogły być usterki które były eliminowane w następnych latach

To jakie są dobre

/emoticons/default_cool.png" alt="B)"> ? Cdti to znacznie większy wydatek. 2.0 to chyba nie będzie lepsze. Zostaje benzyna...

Chyba zamieszczę ogłoszenie "Kupię vectrę C z silnikiem Audi/VW"

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Dudi74

widze po stopce, że szukasz Vectry takiej jaką ja sobie upatrzyłem, ile jesteś w stanie dać za nią

2.2 DTR GTS, czarna, półskóra, ksenony, przyciemniane szyby, kupiona w kraju, serwisowana, przebieg może troche duży 157 000 km, oczyiwście ma klime, PP, CD itd.

Myślę, że za auto w dobrym stanie trzebaby dać coś koło 40. Jak chcesz 2002r to jakiego przebiegu spodziewasz się w dieslu? Poza tym przebieg to kwestia 3 minut na kompie. Lepiej kupić niekręcone 150 niż....

Ja chyba kupię kombi bo za tą kasę to można już 04r. poszukać. GTSy są droższe a w Wawie to wogóle kosmos.

Chociaż nie wiem czy chciałbym GTSa, który przejechał 150 po naszych pięknych drogach.

Edited by zubek73

2.2 to żaden najgorszy wybór...to bardzo dobry wybór...o ile rozmawiamy o benzynie jesli chodzi o diesla to faktycznie kaplica:)

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Szczerze mówiąc to jak mi się trafi 2.2 benzyna w rozsądnej cenie/stanie to też przyjmę bo gazu się nie boję - tyle, że one się cenią mniej więcej tak samo a wybór mniejszy.

Zaraz spotkam się z opinią że każdy swoje chwali. Ja staram sie podejść do tematu w ten sposób aby ułatwic zakup. Faktycznie diesel na dzisiejsze czasy może i dobry wybór...ale jakbym miał wybierać to tylko cdti ale to też jakby kat stał za mną

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> wiadomo że benzynka pali więcej ale wydaje mi sie ze jest mniej awaryjna. w sumie mało jest osób na forum z motorkiem 2.2 benzyna i można śmiało poszukać że drastycznych problemów oni nie mają. Natomiast co do diesli to...polecam lekture i zastanowienie się nad zakupem kilkukrotne. Wiadomo nie każdy egzemplarz jest do bani...Ja na swojego 2.2 czekałem 4 miesiące aż namierzyłem, wydaję mi się że jak na taką "krowę" 147km to ok, 1.8 może ciut mało..ale ludzie też przecież takie mają i nie narzekają

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Wybór zależy od Ciebie ja sobie powiedziałem jak diesel to tylko Audi A6 3.0tdi albo jakies nowe bmw

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Dudi74

dlaczego twierdzisz że 2.2 DTR GTS z 2002 roku to kaplica ?

wybór mam ograniczony albo podana Vectra albo Mondeo 2.0 TDCI z 2004 roku, powiem szczerze,że ceny obu samochodów sa atrakcyjne, oczywiście Mondeo jest droższe niż Vectra

Vectra ma jak dla mnie lepszy wygląd i jest lepiej wyposażona niż Mondeo ale wiadmo że są inne pewno ważne czynniki

a czytałeś to co napisałem????????????? "Wiadomo nie każdy egzemplarz jest do bani..."

Guest Dudi74

ale każdy model ma usterki, które się u większości użytkowników powtarzają czyli tak zwane mankamenty modelu np w Mondeo są problemy z wtryskami

Vectra, która mnie interesuję też musi mieć jakieś swoje bolączki, teraz mam Vectre B 2.0 i bierze olej i z tego co wiem to jest jeden z problemów Vectry

Dudi74 kup jak uważasz ja swoje zdanie przedstawiłem, nie kazdy musi sie z nim zgadzac

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Dudi74

dzieki

zastanawiam się jescze dlaczego Opel wycofał model 2.2 Diesel i w sumie zastąpił silnikiem 1.9 cdti, bo wyższy to już tylko 3.0, może to oznacza że jednak ten model był zbytnio niedopracowany ?

2.2 125km według mnie nie mialo szans na dalsza produkcje po wprowadzeniu 1.9. Odpowiedziec mozna sobie samemu co wolisz 150 km czy 125km;p ;p poza tym 1.9 mniej pali.

Aha żeby nie było że sie uparłem....

Please login or register to see this link.

Edited by Robertasek

tyle, że gts z silnikiem 1.9 (i to jeszcze 150KM) bedzie kosztował co najmniej 50tys. Nie wiem ile ma do wydania @Dudi74 ale ja tyle nie wydam. Wiem, że mogę się zamknąć w 35 tys (2.2 kombi'03).

PS. @Dudi74 napisz w jakiej cenie masz tego GTSa jeśli to nie tajne.

Guest Dudi74

to jest na zasadzie przetargu w procedurze zamkniętych kopert, które musze złożyć, cena wywoławcza jest 25 tys zł ale żeby wygrać to musze pewno z 4, 5 tyśków dołożyć jak nie więcej a wolałby wygrać

Guest Dudi74

właśnie dziś zrobiłem sobie wycieczke na giełde i po chyba 15 komisach, na giełdzie nie było ani Vectry C ani Mondeo ale w komisach to Mondeo było wiele, prawie w każdym po 4 Mondeo stały głównie kombi i to roczniki od 2003 do 2006 w cenach od 35 tys do 59tys, byłem w szoku a Vectry C tylko dwie ale w tym jedna benzyna 1,8 i jedna 2.2 dtr z 2002 r., i cenowo rzeczywiście Mondeo są tańsze w stosunku do tych Vectr

mam w związku z tym ptanko, na co mam zwrócić uwage przy zakupie Vectry 2.2 DTR z 2002, bo w sumie zewnętrznie (blachy, czara itd) oraz wyposażenie to ma kozackie, Vectra jeździała w firmie i moge obejrzeć wszystko faktury co miała robione więc historie bedę miał jak na talerzu

chłopaki pomóżcie, bo mam sentyment do Vectry

To i tak tanio - ja bym dołożył z 7 albo i więcej jeśli jego stan jest ok.

Jak nie będzie na nią chętnych to daj znać ;-)

Edited by zubek73

a gdzie takie przetargi w w Wawce robia?;p

Guest Dudi74

to nie jest przetarg otwarty dla wszystkich tylko dla pracowników, firma ma dużą flote samochodów i co jakiś czas zgodnie ze swoimi zasadami sprzedaję samochody firmowe które mają około 150 tys km poprzez organizowanie przetargu

hmmm w sumie ojciec coś chciał wyższej klasy...wieć może macie tam jakieś bmw audi albo mercedesy?

Guest Dudi74

jak do tej pory to były tylko ople albo fordy, ale jeżdzą też Toyoty ale jeszcze są za młode bo chyba dopiero od roku zaczeli też kupować, z tymże przetarg jest skierowany tylko do pracowników i jeden pracownik może wygrać tylko jeden samochód

rozumiem:)ale chyba nie każdy kupuje;) ta VC pewnie sie sprzeda za ok 35tys