Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest chcezary

Cos W Podszybiu_jak Sie Pozbyc

Recommended Posts

Guest chcezary

mam VC i od czau kiedy ja kupilem caly czas cos sie przewraca w podszybiu, mysle ze poprostu komus w podszybie przez otwoz nawiewu wpadla nakretak (albo cos podobnego)i tak na zakretach lata po calej dlugosci! to jest bardzo denerwujace, nie wiem jak sie tego pozbyc bo nie mam pojecia jak to podszybie jest zbudowane w srodku. Moze ktos z was ma jakis pomysl, bede wdzieczny.Pozdr

Please login or register to see this quote.

Generalnie jest tam pusta przestrzeń plus mechanizm wycieraczek. Jeśli to "coś" wyląduje po prawej stronie podszybia to możesz się do tego dostać otworem przez który wymienia się filtr przeciwpyłkowy. Odginasz i rękę można wsadzić.

Please login or register to see this image.

Guest chcezary

Moze zle sie wyrazilem, do cos co tam lata znajduje wewnatrz samochodu, (deska) probowalem wlozyc reke przez filter od zewnatrz ale zaraz za nim jest wentylator wiec d*** blada.Wciaz jestem w punkcie wyjscia

W takim razie dziwne bo w desce rozdzielczej nie ma takich jednolitych przestrzeni aby mogło to "coś" latać z boku na bok po całej szerokości auta.

Często gęsto jest tak, że źródło hałasów nie jest tam gdzie się wydaje że jest

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tadzio dobrze gada, pod podszybiem na pewno Ci cos lata, możesz jeszcze zdjąć całą uszczelkę (niebieska strzałka) i spróbować zdemontować podszybie lub chociaż je lekko podnieść i zobaczyć co tam lata...nie pamiętam Tadzio ale czy komora filtra ppyłkowego nie jest oddzielona grodzią z dwóch stron

ps. ja ostatnio mówię coś mi lata po bagażniku więc wszystko wyjąłem z bagażnika do blachy i ze schowków ... i dalej lata no to mówię coś lata w klapie i już mam się brać za demontaż tapicerki, a myślę jeszcze looknę w te plastikowe schowki po bokach, no i eureka...za lewym schowkiem jest jeszcze tak jakby nastepny metalowy schowek i tam właśnie mi wpadł klucz od śrub antyzłodziejowych i on tak latał...juz go schowałem gdzie indziej

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest pajak4

Jesli lata ci cos w kokpicie to jedyne zamkniete miejsce to "bazuka" czyli "rura na ktorej jest zbudowany kokpit, wyciagniecie tego miejsca czegos to demontaz kokpitu, mysle jednak ze sprawdzenie wszystkiego wokol pomoze i znajdziesz latajacy spodek

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> .

Jesteś pewny że w VC jest ta "bazuka"? Ja kojarzę tylko taki wielki odlew aluminiowy co się chyba poprzecznicą nazywa, który jest przykręcony do nadwozia a do niego kokpit. W poprzednim moim aucie, rzeczywiście była taka wielka rura ale w tym nie przypominam sobie.

Guest chcezary

wlasnie sprawdzilem tak na wszelki wypadek to miejesce gdzie jest mechanizm wycieraczek i nic, Bardzo charakterystyczne jest to ze dzwiek dochodzi z wewnatrz i to cos porusza sie po bardzo rownej powierzchni w calej dlugosci kokpitu, na zakretach udeza z rozpedem w boki.Nie mam zamiaru rozbierac calego kokpitu zreszta nie mam zielonego pojecia jak to zrobic........

(www.logo-project.pl)

może zdejmij pokrywę bezpieczników w kabinie, zrób zakręt w prawo to to coś poleci w lewo właśnie w stronę zdjętej pokrywy bezpieczników, zatrzymaj się i popatrz...a może samo wyleci

Please login or register to see this link.

Edited by rafix1

Guest chcezary

No wlasnie sprawdzilem, mysle ze juz wiem o co chodzi, mi sie wydaje ze to cos znajduje sie zaraz pod kokpitek i kulga sie na tej metalowej listwie, ale niestety nie wiem jak tam sie dostac.

może wstaw jakieś zdjęcie z zaznaczeniem co podejrzewasz...będzie łatwiej nam pomóc

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest pajak4

Jest, umownie nazywana bazuką, oficjalnie poprzecznicą, Jest to profil po 2 stronach mocowany do karoserii z fragmentem zamkniętym, jesli cops sie tam dostanie to trzeba rozbierac, lub dostac sie do niego i sprobowac wyciagnac na pręt zakonczony magnesem.

Guest chcezary

tak gorzej jeżeli to coś jest nie metalowe.......i nie wie sie jak ta poprzecznica jest zbudowana....

Niech mi ktoś powie jak zdemontować podszybie w VC? Czy ktoś to może robił? Muszę dostać się do mechanizmu wycieraczek ale jak zdjąć ten plastik to nie wiem. Połączone jest to ze szybą i nie chcę czegoś połamać. Za pomoc z góry dziękuję.