Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Tadzio

Webasto - Ogrzewanie Postojowe

Polecane posty

Dogrzewacze i webasta bardzo się psują w VC.

Miałem dogrzewacz i był naprawiany 3 razy i w końcu wyleciał z auta na korzyść webasta:)

Moje webasto kupione rok temu tutaj w klubie też na początku nie działało ale sprzedający wziął do naprawy i podobno jakieś problemy były właśnie ze sterownikiem;) pięknie grzało w poprzednim sezonie

Naprawiał jego znajomy to możne też ktoś z klubu:)

Obecnie mam problem bo nie odpaliło się w tym sezonie...brak komunikacji ale nie pamiętam dokładnie błędu

Webasto to jedna z lepszych inwestycji w VC ale często problemowa

Edytowano przez przemk0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Na 100% sterownik do poprawki.

Z obserwacji piecyka na nowym sterowniku stwierdzam, że piecyk potrafi pracować nawet do 82° temperatury płynu, tylko na wolnych obrotach, może 2 cyknięcia pompki paliwowej na sekundę.

I tu masz rację... Na pełnych obrotach do 70, a później na pół gwizdka ale czy aż do 82 to nie wiem... W sumie u mnie często jest 80 stopni i mniej... Jak jest z tą temp. silnika u Was?

Pytanko:mysli:

Czy ktoś ma sterownik do piecyka o takim numerze: 24422796. Pytam bo zreanimowałem jakiś wygrzebany sprzed lat, ale opcom tylko odczytał nr części i nie wiem od czego jest, czy czasem nie od saaba.

Może ten opis pomoże ;

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Kurcze nie pamiętam od kogo to kupiłem bo wtedy by było wiadomo co było już naprawiane:)

Barmii wysłałem PW

Czy ktoś może montował takie lub podobne webasto do Vectry?

Widziałem tę stronę, ale nie wiele z niej wynika. W sumie znalazłem po nr z obudowy: 225204001003 

niby vectra c, ale rzadko spotykany. Np. w katalogu 

żaden z tych nr nie jest przydzielony do żadnej wersji silnikowej vectry. Zostałem z zagadką. 

Reasumując to najmniejszy problem, bo zreanimowałem kolejny sterownik. Dla zainteresowanych samodzielną naprawą sterownika, to informacja, że w kolejnej płytce znowu luźne nóżki sterownika i znowu w rzędzie najbliżej złącza. Żeby je polutować trzeba się namęczyć, ale to dla chętnych na PW.

Już ktoś w tym temacie opisywał, ale to musisz sobie przewalić temat kilkanaście lub więcej stron do tyłu.

Barmii 

Przejrzalem strony z 2015 roku,i mozesz miec sterownik z mojego dogrzewacza,a ze u mnie w aucie wszystko dziwne to i moze byc,😀 wrzuć foty zobacze, jak sa slady srubokreta to moj 😄😄😄😄 zmasakrowany 

Witam.
Czy jakiś miły forumowicz powie mi ile kosztowało by zalożenie webasto do signum 3.0? Troche postow jest do czytania i chcialbym wiedzic czy mnie na to stać

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/uploads/emoticons/default_smile.png" alt=":)">
Dziękuje z góry

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ostrzeżenie dla chętnych by kupić tanio piecyk. Nie kupujcie tego zestawu 

, nie pójdzie do vectry bo to od saaba 

. Kiedyś dostałem do naprawy i po reanimacji na opcomie wyskakuje tylko nr części. 

Ale piecyk już masz kupiony, czy nie masz żadnych gratów? Za sam montaż fachowcy chcą najtaniej 400 zł przy analogach, a tu musisz jeszcze przy pełnym ogrzewaniu aktywować techem lub licencjonowanym opcomem (nie dopiszesz pilota jeśli nie był od kompletu). 

zapewne z tysiaka musiałbyś dać + jeszcze montaż 500 do nawet tysiąca sobie liczą co jest ceną nie do przyjęcia wg mnie, zresztą 500 to też dużo, zestaw myślę o kompletnym z pilotem itp. pod benzynę to pewnie z 1200-1300

Ostatnio piec z z pompkami i przewodami kupiłem za 190 zł z przesyłką. Co prawda sterownik i pompka wody walnięte, ale sterownik naprawiłem, a pompkę chyba kupię ma aliexpres za 28$. Koszty zależą od tego czy komuś się spieszy, czy nie. Ale reasumując, bez 1000 zł nie ma co zaczynać. Chyba, że większość prac zrobisz samodzielnie, jak wielu z tego forum.

Montaz biore na siebie...wiec zaoszczędze

/uploads/emoticons/default_wink.png" alt=";)"> Czy dobrze kojarze ze do 3.0cdti graty sa jakies mniejsze bo i miejsca mniej?

Przeczytaj wątek.

Wszystko jest opisane.

Trzeba bedzie sie zmusić

/uploads/emoticons/default_smile.png" alt=":)">

Barmii a tego nieszczesnego wezyla wody nie masz gdzieś na zbyciu, dobrze zaplace 😁

piecyk pompka graty są wszędzie w zasadzie takie same, innego kształtu w zależności od każdego rodzaju silnika są rury łączące, instalację powinieneś założyć samodzielnie, choć zdaje się w 3.0 trochę trzeba się namęczyć, nie wiem nawet czy ktoś maglownicy nie demontował aby wcisnąć piecyk na swoje miejsce. Przed zamontowaniem upewnij się że jest dobry aby zaoszczędzić trochę roboty, generalnie montaż jest prosty choć od typu i pojemności silnika zależy jak pracochłonny/męczący jeśli chodzi o przykręcenie i włożenie na miejsce samego pieca.

Dokonałem kolejnego odkrycia w sterownikach. Zreanimowany sterownik, który skomunikował się z vauxcomem i przeszedł testy elementów wykonawczych wychodzi, że po numerze jest z saba lub cadillaca. Dziwne, że widzi go vectra. Jutro odpalę na krótko cały piecyk. Jeśli ruszy to kolejny mit obalony, że sterownik z saba nie ruszy w vectrze.

Witam wszystkich forumowiczów, może to głupie że witam się tym postem, ale jakoś tak wyszło! 

Przejdę do problemu, od niedawna stałem się posiadaczem Vectry c GTS 2.2 dti i pomału się jej uczę.. Żeby się nie rozpisywać zapytam wprost. Vectra ma jak się domyślam webasto, mam jakiś pilocik z 2 przyciskami pewnie on/off, antena i znaczkiem Opla. Po wciśnięciu, miga czerwona dioda na nim, na panelu nawiewu zapala się na kilka sekund dioda w przycisku auto i zaczyna być słychać jakby nawiewy, jednak po kilku sekundach cisza.

Jest ktoś w stanie podpowiedzieć jak go wsztsko działa jak to skonfigurować żeby było dobrze itd? Pozdrawiam! 

Pewnie uszkodzone , tylko pod kompa i odczytać błędy 

No właśnie nie sądzę, bo jak ja kupowałem kilka dni temu to poprzedni właściciel uruchomił je i działało, tyle tylko że nie zapytałem go jak to zrobił 🙄 

To ustaw webasto z poziomu panelu climatronika.

Przy jakiej temperaturze otoczenia i silnika próbowałeś odpalić  z pilota?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.