Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Tadzio

Webasto - Ogrzewanie Postojowe

Polecane posty

Ja mam w poziomie i silnik 1.9

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

I węże od wody z 1.9 pasowały bez problemu? :mysli:

Ja miałem dogrzewacz fabrycznie i był pionowo w 1.9

jam mam 2.2 i węże  pasowały bez problemu  tylko wąż od piecyka do silnika  zrobiłem po swojemu bo i tak miałem go rozcięte bo miałem wpięte elektryczny dogrzewacz 

Cały osprzęt od 3.0 wejdzie do 1.9, tylko najgorzej jest upchać tłumik tak aby nie wpierał w pompę wspomagania, bo z tym to trzeba się nagimnastykować

Ja mam też wstawione fabrycznie i jest pionowo z y22dtr.

tłumik to można zawsze przerobić heh :D

Jeśli wziąć za przeróbkę, podgięcie rury wydechu w imadle, to wystarczy przeróbka. Tylko to nie jest takie proste, bo musisz odkręcić elastyczną złączkę od wydechu silnika, podgiąć wydech ebera wejść do kanału, włożyć, przymierzyć i tak z 5 razy - przy odrobinie szczęścia. Odległości wydechu od grodzi i pompy wspomagania to jakieś 1,5-2 cm. Chyba, że masz podnośnik samochodowy i giętarkę do rur :ok:. Mi się udało bez tych sprzętów, ale naskakałem się jak małpa i ręce miałem poobcierane.

czy na śląsku jest jakiś magik od eberspraherów, zeszłej zimy wentylator włączał się zawsze natomiast nie zawsze urządzenie grzało. Chciałbym to ogarnąć (zlecić komuś żeby mi ogarnął - komuś sensownemu), niestety w elektronice jestem noga i nie mam chęci, czasu i warunków żeby się za to zabrać. Poratujecie?

Edytowano przez kurian

Moze ktos podpowiedziec jak zdemontowac dogrzewacz w 3.0 signum a moze da sie wymienic sam sterownik nie demontujac piecyka?

Czy montował ktoś webasto do silnika 3.0 CDTI bądź posiada taką instrukcję/ manual? Przejrzałem wątek ale widzę tylko tematy związane z silnikiem 1,9 lub 2,2 ale temat tu raczej jest prosty - sporo wolnej przestrzeni do jego montażu. Generalnie chodzi mi o samo miejsce montażu ogrzewania, w komorze silnika 3.0 nie ma na to praktycznie miejsca. Może ktoś się podzielić fotkami gdzie ogrzewanie jest montowane fabrycznie, będę zobowiązany.

Pozdr

Jest pod filtrem paliwa ja mam fabryczy dogrzewacz.Rozni sie tylko od pelnego webasto mala pompka wody.

Podesłał byś mi zdjęcia tego co masz? Tam jest ekstremalnie mało miejsca zastanawiam się jak tam to można wcisnąć ewentualnie zdemontować w przypadku awarii.

Podesłał byś mi zdjęcia tego co masz? Tam jest ekstremalnie mało miejsca zastanawiam się jak tam to można wcisnąć ewentualnie zdemontować w przypadku awarii.

Po 18h wychodze z pracy to cykne kilka fotek.

Witam. Posiadam Webasto thermo top e plus pilot t90. Mam taki problem, że webasto włącza się z pilota, ale po ok. 3 minutach samo się wyłacza, nie mogę go sam wyłączyć pilotem. Pilot zaprogramowałem zgodnie z instrukcją. Tryb wentylacji nie włącza się wcale (nie leci powietrze do kabiny). Mógłbym mi ktoś pomóc z tym problemem? Z góry dzięki. Samochód to Vectra C GTS z 2002 r 1.8 Benzyna. Webasto niefabryczne.

Witam. Mam juz 4 lata vectrę c 1,9 cdti i moim głównym problemem z tym autem to jest problem z dymiącym webasto  wszystkie rady które tu czytam na dłuższą metę nic nie dają. Dwa lata temu wymieniałem i sitko jak piszecie i palnik w serwisie webasto zapłaciłem za to 750 zł i jedną zimę miałem spokój na następną problem powrócił nie używam ogrzewania postojowego czy ktoś może wie jak po najtańszej lini odłączyć to cholerne webasto ?

Wyjmij bezpiecznik od niego

no super tez o tym myslałem ale problemy są dwa pierwszy to który to bezpiecznik a drugie to to czy jak jest to odpowiada tylko za zasilanie webasto czy jeszcze czegoś po drodze

Żółty 20A. Tylko za zasilanie webasto. U mnie jest obok akumulatora, nie w głównej skrzynce. Jak nie wiesz, który to włącz webasto i wyciągaj po kolei wszystkie, aż się wyłączyć. Tylko uważaj, bo Ci się radio może rozkodować.

dzięki za rade mam nadzieje że to pomoże i przestane wdychac ten śmierdzący dum i siac postrach na ulicy ze się niby palę :)

Rozłącz po prostu kostkę przy piecyku, szesciopinowa z 4 kablami

W serwisie skasowali Cię za sztyft i sitko, po prostu pada sterownik.

A jak jest dokładnie z tym Webasto? Będzie działać dopiero jak temperatura na zewnątrz spadnie dobrze poniżej zera? 

Nie okolo 8° wtedy auto.atycznie piwinno sie zalaczyc i to nie jest webasto tylko dogrzewacz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.