Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Webasto - Ogrzewanie Postojowe

Recommended Posts

Ile kabli wchodzi do kostki zasilającej i czy jest prostokątna czy owalna. Jak złącze owalne to jest analog.

Czyli piecyk analogowy. Naprawiałem i takie, ale głównie w VW Sharan, gdzie gniło gniazdo przyłączeniowe, ale też powtarzał się problem z wentylatorem tak jak w cyfrowych. Jeśli to nie problem sterownika, a złącza to podaj zasilanie bezpośrednio na kable i +12v bodajże na żółty ( musisz sprawdzić na YT, tam jest filmik z odpalenia na stole), a paliwo podawaj strzykawką.

W ogóle diagnozę można zrobić zegarem sterującym. Analogi które robiłem dały mi w kość przez urywające się śruby. W sharanach przez miejsce montażu tak wszystko gniło, że rozebranie piecyka graniczyło z cudem.

Reasumują, jeśli nie uda się odpalić na stole, to naprawa identyczna jak w piecykach cyfrowych, czyli pola lutownicze w złączu wewnętrznym sterownika i diody zenera pod złączem.

Diagnoza softem mercedesowskim wykazała błąd pieca i zero szczegółów. Jesteś w stanie ogarnąć temat jakbym dostarczył Ci cały piecyk?

• 3 months later...

Mam pytanie dotyczące aktywacji ogrzewania postojowego. W chwili obecnej mam eberspacher dedykowany do vectry, razem z pompką obiegową (działa na can).

Działa teraz tylko jako dogrzewacz, ponieważ nie mam w menu klimatyzacji opcji programowania. Pilota też nie mam.

W CID zmiana indexu nic nie zmienia, a moim op comem  nie mogę zaprogramować ECC ani BCM. W AHS mogę odczytać część parametrów i zresetować błędy.

Czy samo programowanie techem wystarczy (może ktoś w okolicy Poznania pomóc?)

Potrzebne są jakieś zmiany w instalacji elektrycznej? Doprowadzenie przewodów do ECC tyczy się tylko modułu pilota?

Trzeba ustawić cały can że jest na wszystkich modułach SW can. Wczoraj byłem w Rawiczu mogłeś pisać to bym Ci ustawił.

We wszystkich modułach ustawiłem obecność AHS, ale chyba bez zmiany indexu w ECC na 02 nie będę widział menu ogrzewania postojowego.

Czy instalacja elektryczna pozostaje bez zmian? Poprzedni właściciel zaczął montaż, ja doprowadziłem tylko paliwo i odpaliło. Nie wiem jak wygląda reszta instalacji.

Temat nie jest aż tak bardzo pilny i może jeszcze będzie okazja żeby to ogarnąć.

Kupilem webasto ,ale inaczej ma króćce wodne ,czy ma to jakaś roznice ,trzeba będzie coś kodować, wede podlaczyc nie będzie problem ,wszystkie są takie same różnica w połączeniu wody ?

A ja mam pytanie czy ktoś robi wysyłkowo pełne regenerację? I oczywiście bez kwot kosmicznych. Prawdopodobnie problem z sterownikiem zimnie luty bo zgłasza błąd dmuchawy. Polecacie kogoś?? 

Kupilem z 3.0cdti  chcem to zamontować do 1.9 

Montował juz ktoś tak,wiadomo inaczej są krucce wodne ? 

Wiem że można odkrecic ta pokrywę króćców i zmienić je ale czy to się opłaci ? 

Kto montował podpowie ktoś? 

Jeździłem z takim piecykiem chyba ze trzy lata. Jedyny problem przy takiej kombinacji to montaż wydechu. Nawet stworzyłem z tego poradę.

7 godzin temu, barmii napisał:

Jeździłem z takim piecykiem chyba ze trzy lata. Jedyny problem przy takiej kombinacji to montaż wydechu. Nawet stworzyłem z tego poradę.

Czemu co jest inaczej wydech

1 godzinę temu, suchy201180 napisał:

Czemu co jest inaczej wydech

Webasto, w 3.0/2.8 jest montowane na leżąco, wydech idzie wtedy od spodu w poprzek auta. Całość leży a nie stoi jak to jest np w 1.9.

A nie problem zamontować na leżąco jak pasuje ,miejsca jest chyba dosyć, w 2.2 też zamontowałem na leżąco 

Każda wersja silnika ma inny wydech. Ja musiałem przesunąć pompę wspomagania około 3 cm w stronę silnika i cały zestaw zmieścił się bez problemu. Do wersji 1.9 tłumik jest najdłuższy i idzie najpierw od piecyka prawie pionowo w dół, a w 3.0 od piecyka leci po skosie w kierunku pompy wspomagania.

Ale przecież zmieniamy sam piecyk wiec o co chodzi z tym wydechem ,wiem przeciez ze na leżąco jest w 3,0 ,a ja mam na stojąco i na stojąco będę montował jak stary byl ?

2 minuty temu, Tomaszek704 napisał:

Napisałeś że kupiłeś i będziesz montował a nie wymieniał. Zasadnicza różnica.

No tak ,jak to na forum Tomaszek704 

Powinien wiedzieć że nie od wczoraj jestem ns forum ,I w temacie pisałem wiele razy, ha ha