Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest djmothek

Opony Zimowe Vectra C

Recommended Posts

Guest djmothek

Witam przed Vectra mialem ASTRE II i mialem do niej zimowe kapciuszki 185/65/15" teraz w Viki mam 205/45/16" i mam problem nie chcial bym kupywac nowych zimowek bo mam stare z Astry i sa w super stanie mam takie pytanko jak bym zakupił felgi 15" 5x110 z ET33 to by działało?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:"> ??

chcialbym poprostu zalozyc tamte zimowki do viki... co o tym myslicie?

Guest Callun

no działało by

GM zaleca by do Vectry C felgi stalowe 15 miały osadzenie ET 35, a rozmiar 6,5x15

A przy 16 calach powinno być ET 41, 6,5x16

Takie mam wlasnie na zime: 195/65 R15 na felgach 6,5x15 ET 35mm.

Dostalem za darmo przy kupnie auta, ale nie prezentuje sie to dobrze.

Jak zuzyja sie w koncu opony, to zaraz kupuje 16" alufelgi.

Guest Zielak

Please login or register to see this quote.

Tylko djmothek ma opony 185/65/15", a nie 195/65 R15.

Czyli za wąskie i za małe

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Szerokość zrekompensuje przez podniesienie ciśnienia o około 5-6% (nie wiem czy to dobry pomysł na zimę).

Z przekłamaniami licznika jakoś da się żyć.

Ograniczając prędkość max. może przymknąć oko na indeks prędkości.

Pozostaje tylko sprawdzić indeks nośności - VC troszkę waży.

i wrazie kolizji ubezpieczyciel również sprawdza opony i jeśli dopatrzy się ... nici z wypłaty...oczywiście nikomu tego nie życzę

Guest djmothek

hmmm sprawdzi mi opony i co beda sa prawie nowe moze mic cos przeciw ze ssa mniejsze? co o tym myslicie?

może np. powiedzieć, że za niski indeks prędkości i nośności i to mogło być przyczyna kolizji (nie wyhamowania auta)...wszystko zalezy na kogo sie trafi

Przy okazji i z ciekawości spytam, czy do VC z silnikiem 3.2 która ma większe tarcze hamulcowe też można założyć felgi 15" ?

Guest Zielak

Chyba nie.

U mnie przy standardowych tarczach, 15" ledwo wchodzą - zostaje 1mm luzu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest djmothek

co myslicie o 16" felgach z et 41? i doradzcie mi prosze co lepsze continental czy goodyear? bierznik 7mm...

felgi prawidłowe (alu, tak) a opony polecam dunlop wintersport 3D (o ile dobrze pamietam)

Guest djmothek

stalówki xD takie:) a opony Michealin ( czy jak to sie pisze) ALPIN PILOT 2 ... dobre?

czy dobre to poczytaj trochę opinii użytkowników w necie...ja mam zimówki te co powyżej napisałem i rewelacja...moje zdanie takie, michelin jedzie teraz na dawnej renomie i nadrabiają reklamą

jaki rozmiar chcesz kupić?

Guest djmothek

205/55/16R

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> napalilem sie duzo osób osub uwaza ze dobre ale wiesz rafix to jest tak jak by kazdemu wszystko pasowalo swiat bylby piekny... sa opinie na + i na - :/

Edited by Gawara

Panie widzisz i nie grzmisz....

ja założyłem na zimę 205/60/R16 po pierwsze były tańsze

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> od profilu 55 a po drugie na zimę wyższy profil nie zaszkodzi, bo akurat w tym przypadku auto stoi ok. 1cm wyżej niż na letnich

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest djmothek

damy rade:) zobacze jak sie bedzie zachowywal:)

dobrze

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam czy mógłby ktoś doradzić które z tych opon były by dobre na zimę planowałem zakup bieżnikowanych ale jednak po negatywnych komentarzach skłaniam się jednak do kupna nowych

Please login or register to see this link.

Ps:co sądzicie o bieżniku opon w pierwszym linku czy mogą być problemy nie nadaje się na zimę?

Witam.Pierwsza jest oponą bieżnikowaną ,natomiast druga jest opona asymetryczną czyli kompromis jazdy na śniegu i jazdy po czarnych asfaltach. Trzecia wygląda na typową zimówkę.Musisz zdecydować czy więcej jeździsz autostradami drogami dobrze utrzymanymi w zimie czy nie. Te opony chyba są produkowane w Chinach i są ich myślą technologiczną co nie znaczy że są złe (jak wszyscy jak widzą made in china to be).Tak więc musisz poczytać opnie od użytkowników jak się sprawują.Widząc że jeździsz vectrą 150 konną w wersji sport to osobiście bym ci radził zainwestować w bardziej sprawdzone markowe opony. Z nisko budżetowo-finansowych proponował bym Ci np: Nokiany WR G2 lub nowy model WR D3 oraz cenowo jeszcze tańsze Barumy z nowym bieżnikiem.

Witaj dzięki za Twoje propozycję dotyczące innych marek opon ale ja w ogóle nosiłem się z zamiarem kupienia bieżnikowanych ale po przeczytaniu tylu negatywnych opini zdecydowałem się jednak na opony nowe ale w miarę jednak dla mnie cenowo dostępnych nie ukrywając że niestety krucho u mnie z gotówką ponieważ jeszcze czeka mnie dwumasa do roboty, a teraz jeżeli chodzi o moja jazdę to najczęściej jazda po normalnych drogach (do pracy)a autostrady jedynie sporadycznie i to na nie dużych odległościach a jak już chodzi o jazdę w sezonie zimowym to jednak jazda jest rozsądna i bez szaleństw jeżeli mógłbyś coś zaproponować z tych opon to co byś polecił, bo podejrzewam że pierwszej propozycji nie bierzemy pod uwagę bo to bieżnikowana?? (na aukcji podaje że NOWA).

Edited by DANIELLO

Witam.http://moto.allegro....1790103443.html.Po bieżniku powinny radzić sobie najlepiej w śniegu na drogach osiedlowych gdzie z odśnieżaniem rano jest różnie.Ale wybór należy do ciebie. Pozdrawiam

a nie powinienes szukac 215 55 R16

205 55 beda nizsze

No właśnie najprawdopodobniej zakupie sobie te opony

Edited by DANIELLO

55 to 55% z szerokości...więc będą niższe