Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Robert

Korekta Przebiegu W Vc, Da Się Sprawdzić??

Recommended Posts

Witam znajomy ma na oku VC lecz dziwi nas podejrzany przebieg, czy poza ogledzinami typu wytarcia zuzycie elementow itd mozna sprawdzić np podłaczajac do techa oryginalny przebieg pojazu?czy lepiej zgłosic sie do magika od korekty licznikow

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Please login or register to see this quote.

VC to jedno z nielicznych aut w których da się sprawdzić oryginalny przebieg

Guest serial

a jak jesli mozna wiedziec?

z tego co zdarzyłem obdzwonic w 30 min to wiem tyle że liczniki w VC można kręcić do woli o innych autach nie wspominajac, a jak z wykryciem tego właśnie nie wiem....myślałem ze tech2 moze prawde powie...

no właśnie przez podpięcie techa

zapis przebiegu następuje w module licznika, i w drugim miejscu przy kompie w komorze silnika,

nie spotkałem jeszcze by ktoś majstrował przy kompie przy silniku, wszysce regulują tylko licznik

Edited by marcinwalas

czyli poprostu jechac na techa i wszystko sie wyjasni?

Guest Zielak

Ja w ten sposób sprawdzałem przebieg swojej ViCi przed zakupem.

Ale czy to jest w 100% pewne, tego nie wiem.

w sumie ja sam nie bylem na kompie nigdy wiec nie wiem jak to sie odbywa,ale pewnie jakis wydruk sie otrzymuje wiec bedzie czarno na białym ale właśnie czy to jest pewne tego nie wiadomo, w sumie może pokazywać przebieg po korekcie...

Guest Irek34

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

nic nie sprawdzisz jak bylo cofane przez kogos kto sie tym zajmuje a nie debila!!!

widzialem kiedys jak ustawiali okularnika z 450 na 170 tys.km a okular ma troche bardziej skomplikowany zapis niz VC. Nawet zmiany oleju i servisy postawiali wedlug zyczen.(w okularze mozna odczytac nawet przebieg przy jakim pojawialy sie kody bledow) a potem gostek odwiedzil 2 servisy merca na potwierdzenie przebiegu i mimo usilnych staran zawsze dostal historie z 170 tys.km ):

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

hehe kolego to mało wiesz jeszcze z każdego sprzętu da się wyciągnąć historie tylko właśnie pytanie kto to potrafi?? przywraca sie filmy utracone z kart pamieci czy pamieci flash a tego nie odczyta....heheh

tak dla rozluźnienia powiem Ci w tajemnicy że w maluchu tez przebiegu nie sprawdzisz

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

tak poza tym to trzeba jechać i sprawdzić w aso jakie wskazania przebiegu są w różnych modułach,

ok wiec trzeba jechac do Aso na techa

A czy ktoś może napisać dokładniej jak to TECH-em można sprawdzić, bo jak byłem w serwisie, to mi powiedzieli, że się nie da sprawdzić. Może jakby ktoś bardziej opisowo to przedstawił, to bym naprowadził "speców" z serwisu

W to nie uwierze, Mercedes posiada Europejską Bazę Serwisową i przebieg kazego serwisowanego Mercedesa jest do sprawdzenia w każdej chwili na serwerach Mercedesa (poprzez serwis), podobnie jest z Audi.

Oczywiście warunkiem jest ze Merc był serwisowany w aut. serwisie, a kazdy na pewno był, przynajmniej w okresie gwarancji. A tym bardziej jezeli mial przejechane 450 000, to na pewno nie po PL drogach tylko, zachodnich a tam praktycznie wszystko serwisuje sie u aut. serwisie.

Guest Hexe

Eeee bajki waść prawisz

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jeżeli jak piszesz był serwisowany w ASO to mogli sobie zmieniać do woli a i tak w systemie ASO zapisana jest cała historia auta. Nie wiem jak Opel ale akurat szmelcedes ma całą sieć ASO połączoną w jednym systemie serwisowym i czy kupisz auto z Afryki czy z końca wszechświata to ci sprawdzą co i jak.

W Oplu nie sprawdzą, bo nie mają międzynarodowej bazy. Kupiłem auto z niemiec bez książki i powiedzieli że się nie da (albo im się nie chciało)

Guest Dareek

Zmień serwis. Jak juz pisali poprzednicy Vectra C (podobnie jak nowsze BMW i Audi) ma przebieg zapisywany nie tylko w module licznika ale także w komputerze głownym auta (w tym drugim miejsce nie do zamiany - chyba, że wymieni sie kompa). Odczytanie rzeczywistego przebiegu auta to kwestaia podpięcia Tech-a (pisano o tym na forum w innym wątku - chyba w tym dotyczącym przebiegu maksymalnego VC). W którymś z ostatnich numerów AŚ była też interwencja gazety w sprawie czytelnika który w komisie kupił Vectrę C z przebiegiem bodajże 120 kkm, który po weryfikacji w ASO okazał się ponad dwukrotnie zanizony (wóz z 2003 miał rzeczywiście nastukane 270 kkm).

No łatwo powiedzieć zmień serwis jak ten tutaj mam prawie na miejscu :/ No ale cóż chyba będę musiał. A co do AŚ to też to czytałem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> A to może jeszcze mi powiecie że Opel ma międzynarodową bazę danych z historią serwisowania ? Wtedy na pewno zmienię serwis. A może ktoś poleci jakiś dobry serwis w okolicach Olsztyna.

Guest Arc

W Opel Auto Żoliborz usłyszałem "nie da się" .

Spróbuję gdzie indziej.

Guest TomaszB

tech tu nic nie wykryje takie cuda należy włożyć miedzy bajki jeśli już to tylko w systemie ewidencyjnym przeglądów i napraw opla ( z cała pewnościa opel prowadzi taka ewidencje jak wszyscy tylko nie wszyscy udostepniają taka historie uzytkownikom np w moim porzednim aucie Vw passat poprosiłem o wydruk usług serwisowych 60 zł i było wszystko łącznie wyposażeniem jakim auto wyjechało z fabryki) a inni nie udostepniaja - moim zdaniem to jedyne lekarstwo na kręcone liczniki

z tego co czytałem w ofertach w Vc niestety jest to proste koszt okło 150 zł

Bajki piszesz. Opel nie ma takiej ewidencji w kraju, a co dopiero w calej Europie. To nie BMW, ze w kluczyku masz zakodowane wszystkie informacje o samochodzie.

A przebieg w VC da sie sprawdzic Techem i to bardzo dokladnie. Przynamniej u mnie w Tychach sprawdzilismy juz kilka vectr i raz sie zgadzalo, a raz nie. Tak samo byly niekiedy odchylenia rzedu 2-3 tys km spowodowane innymi oponami, wiec sa to bardzo wiarygodne dane.

Jak w tych warszawskich ASO mowia, ze sie nie da to tylko po raz kolejny potwierdzaja opinie, ze pracuja tam debile.

Da sie tak cofnac licznik, ze nawet ASO nie odczyta, ale to juz bardziej profesjonalna robota. Zeby Polakowi wcisnac kit wystarczy cofniecie tylko licznika, ktory widzi przed oczami.

Wczoraj byłem w ASO w Warszawie, namiar na tego człowieka mam od kilku osób które były już na Techu u niego. Pokasował mi kilka błędów w module CIM i jak go spytałem o przebieg powiedział że Techem NIE DA RADY odczytać przebiegu. Jedynie co może zrobić cytuje: "Po zamontowaniu nowej szafy, zaprogramować licznik na tyle kilometrów ile bede chciał" , dlatego zwracam się do tych osób którym to się udało np. Kali aby chociaż przy okazji podpytali jak albo gdzie oni maja szukac w tych swoich opcjach aby odczytac przebieg.

Edited by Robertasek

Jak ja slysze, ze cos sie nie da zrobic to mnie az trzepie. Nie powiem ci jak do tego dojsc, bo mnie nie ma w kraju. Z tego co widzialem to ktos srednio kumaty w techu powinien to dac rade sprawdzic.

hmm no to nie wiem miał być ponoć specjalista a tu widzę że to dno a nie specjalista

No dno. Zeby nie sklamac jak bylem osobiscie przy chyba 6 sprawdzaniach i zawsze sie dalo, niezaleznie czy diesel czy benzyna.

Berez moze potwierdzic bo tez byl ze mna. Kilka osob z forum tez bylo, ale nie sa oni aktywni na forum, wiec nie potwierdza.