Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
vectra007

Czarny Filtr Paliwa

Recommended Posts

Witam mam pytanie po wymianie filtra paliwa, jest on w 1/3 czarny nasuwa mi się pytanie:

co jest przyczyną??

- złe paliwo

- mixol

- uszczelki na wtryskach

- a moze cos innego??

czekam na wasza opinie

Guest baca_cwaniak

Please login or register to see this quote.

uszczelki na wtryskach i filtr paliwa ? nie wiem jak inni ale co ma niby filtr do wtryskow ?

na nowym filtrze nie wlewaj zadnego preparatu i po jakims czasie zobacz co bedzie

Edited by baca_cwaniak

No zobacze pzodro

To wiedz ze jak ci przepuszczaja uszczelniacze wtryskiwaczu to pompa moze zassac olej z silnika. Potem on sobie idzie do baku i przez filtr. a poniewaz filtr jest dosc dobry to syfy na nim zostaja. Jakisz czas temu byl watek na temat duzych ubytkow oleju i zasyfionego ukladu paliwowego...

Guest baca_cwaniak

moze ale nie musi i nie powinna - przyklad lalo sie znajomemu w omedze 2,5 tds-puszczaly uszczelki a filtr jak byl czysty tak byl dalej

To ok dzieki za pomoc

Witam !

Możesz mieć czarny filtr paliwa w dwu przypadkach. Pierwszy jak nie był długo wymieniany. Drugi jak masz grzałkę do podgrzewania paliwa w filtrze. Grzałka potrafi podgrzać paliwo nawet do 60 stopni.Pod wpływem temperatury wytraca się z paliwa czarny osad. Niemożliwe jest by olej dostawał się do paliwa, działa to raczej w drugą stronę, paliwo do oleju. Jeżeli padnie uszczelniacz w pompie to obojętnie czy napęd jest paskiem czy łańcuchem, paliwo popłynie w stronę rozrządu, a nie zassa w drugą stronę - z pod paska ? Sprawdź sobie instalacje bo podgrzewacz jest włączany dopiero przy plus 5 stopniach.

pozdrawiam

Na motyw z grzalka bym nie wpadl...

A co do uszczelniacza to chodzi o uszczelniacze WTRYSKIWACZY. Znajduja sie pod walkiem rozrzadu i sa oblewane olejem smarujacym go.

Poza tym przelewy sa podpiete na ssanie pompy wiec jesli gumki sa juz nie tego to moga puszczac olej ktory jest zasysany przez pompe. Jak ich stan jest drastycznie slaby to auto sie zapowietrza itd...

Edited by otest

Ok

nie masz niestety racji,

jest tak jak pisal Otest

jak mialem walniete uszczelniacze wtryskow to olej dostawal mi sie do paliwa, potem wracal do baku,

efekt byl taki ze po 700 km, filtr mialem czarny jak smola

pzdr

A auto odpalało ci cięzko??

odpalalo bez problemu

ale potrafilo zgasnac podczas jazdy i potem odpalala juz tylko na holu po ok 300m i tak w kółko

Ok

Witam !

Obejrzałem dzisiaj silnik diesla w vectrze i potwierdzam, możliwe jest zassanie oleju silnikowego do pompy wtryskowej przez uszkodzone uszczelnienia. Normalne rozwiązanie przelewu z wtryskiwaczy jest proste - podłączony jest do przelewu z pompy i do zbiornika. Oplowskie - do przewodu zasilającego pompe - czyli na podciśnieniu. Dlatego przy nieszczelnościach na odpływie z wtryskiwaczy możliwe jest zasysanie do układu paliwowego powietrza, lub oleju. Wyeliminowali w ten sposób (przy tradycyjnym podłączeniu odpływu) możliwe przecieki oleju napędowego do oleju silnikowego. Co jest gorsze, zapowietrzanie i brudne paliwo w pompie, czy rozrzedzenie oleju silnikowego ?

Konstrukcja wtryskiwacza lub głowicy powinna być inna - opel poszedł na łatwiznę - pewnie koszta. Żeby takie rozwiązanie było bezawaryjne, w ramach obsługi trzeba ustalić, że np. co 40 tys. km trzeba wymienić wszystkie uszczelnienia i przewody przelewowe.

Tak na marginesie, od 25 lat naprawiam pompy wtryskowe i wtryskiwacze, ale tak debilnego rozwiązania dawno nie widziałem.

pozdrawiam

Tez tak uwazam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wydaje mi sie jednak ze z dwojga zlego lepiej zeby paliwo sie przybrudzilo i przy pierwszej wymianie brudnego filtra myslec o wymianie uszczelniaczy niz po rozcienczeniu oleju silnikowego robic kapitalke...

Guest elmichu

czarny filtr to wynik wlewania mixolu, lub uszczelniacze na wtryskach do wymiany.

p.s. gdzie było robione zdjęcie które masz dodane jako miniaturkę pod nickiem?

Guest Woytas

wg mnie na 100% uszczelniacze , robiłem je tydzień temu ,w czasie urlopu 1 słownie jeden uszczelniacz puścił przy wtrysku , efekt parę gdzon stania na płaskim i się zapowietrzał , z tak uwalonym uszczelniaczem przejechałem około 500km i silnik wciągnął dodatkowo 2l oleju , w filtrze czarno , sam filtr 1/3 też czarny

Uszczelniacze, mixol nie. Wlewam od jakiegoś czasu dość regularnie i filtr czyściutki zawsze jest (w sumie wymieniam bardziej z przyzwoitości niż konieczności).

To ok dzieki za pomoc uszczelniacze zmieniam w tym miesiacu

Mam pytanie do tych co wymieniali juz uszczelniacze wtryskiwaczy:

Czy po wymianie filtr dalej byl czarny / przybrudzony w 1/3 czy tez byl przybrudzony inaczej (np lekko ciemniejszy , mniej zółty ale nie czarny).

Jak zmienie dam znac otest pozdro

Kiedyś już był wątek o wyglądzie filtrów....

No to tutaj mamy fotkę filtra u Kokosa po wczorajszej wymianie, niestety nie wiem po jakim przebiegu - mam nadzieję że tu uzupełni

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Uszczelek pod wtryskami chyba nie zmieniał (przynajmniej nic o tym nie wspominał).

Jakość fotki nie powala ale widać stan filtra.

Please login or register to see this attachment.

Edited by k4syx

Guest baca_cwaniak

wiec dzielimy sie chyba na dwie grupy

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> poniewaz czesc twierdzi ze uszczelki nic nie maja do tego

A ja się cieszę z zasyfionego filtra!

Oznacza to, że mazut nie trafia do silnika

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">