Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest jek1

Kontrolka Opony Z Wykrzyknikiem

Recommended Posts

Guest jek1

witam.

jestem nowy i proszę wybaczyc jak zrobię coś nie tak.

zaświeciła mi się kontrolka (pod zegarem) opony z wykrzyknikiem i nie wiem o co chodzi.

instrukcję mam holenderską ale nie szprecham w tym języku

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

dajcie instr. lub powiedzcie o co chodzi.

dzięki.

A może takie cos mniej więcej ( o ) ??? Może to być kontrolka od czujnika klocków.

Guest jek1

Please login or register to see this quote.

nie!

wygląda jak przekrój opony z wykrzyknikiem w środku - trudno to narysować - to takie U z wykrzyknikiem w środku.

Guest Czołgista

masz czujniki ciśnienia w oponach i poprostu w jednej z nich masz za mało powietrza

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

A instrukcję to sobie kup na allegro za chyba 70 zeta , nie będzie to duży wydatek przy cenie samochodu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Czołgista

Guest djmothek

nagly spadek cisnienia w oponie;D lub szlak trafił czujniki albo kolo ci zawalili ;D ladne miales alu?

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> hihihi

Guest jek1

najprędzej czujnik szlag trafił

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> ale wtedy powinno pokazywać brak ciśienia w kole

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20"> -------- bo o braku ciśnienia informuje inna kontrolka- wyświetla to wtedy na ekranie LCD

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

naprawdę nikt nie ma instrukcji w formacie np. pdf ????????

hhehhehe i pewnie jeszcze wydrukowana:) nie spotkalem sie z instrukcja w pdf

Jeżeli masz automata to może to być kontrolka skrzyni

Zębatka z wykrzyknikiem w środku?

Please login or register to see this link.

Edited by G.Redman

Guest Berez

daj fotke tego komunikatu

ja mam instrukcje w pdf

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

no i ???

ta kontrolka to "układ monitorujący ciśnienie w oponach, usterka"

wg instrukcji kontrolka może zapalic sie po założeniu koła bez czujnika cisnienia np. koła zapasowego

instrukcja w pdf zajmuje 5.2 MB moge przesłać jak ktoś potrzebuje.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Edited by damianlew1

Guest benezis

Jak ktoś jest zainteresowany instrukcją w .pdf-ie również mogę podesłać.

Guest miniuh

Cześć czy możesz podesłac mi tą instrukcje w pdf?

instrukcja jest w podpiętym temacie w dziale VC pozostałe

Edited by zubek73

Odświeżę temat. Mam pytanie odnośnie opony z wykrzyknikiem. Po zakupie paliła mi się, ale w jednej oponie był zwykły wentyl, więc raczej powinien świecić się komunikat. Wczoraj wstawiłem czujnik. Komp go załapał, bo pokazywało ile ciśnienia jest w tym kole. Pozostałe czujniki też działają, bo w trakcie eksploatacji pojawiały się komunikaty o ciśnieniach. Ale w dalszym ciągu pali mi się na desce opona. Czy to trzeba kompem skasować ? Czy po jakimś czasie samo zniknie ? Czy może coś jeszcze innego ?

a jakie masz ciśnienie ? może po prostu za niskie ? ( świeci się chyba od 2.0 w dół - ale to też podobno mozna techem zmienic ) . Jak rozumiem kompa nie podpinałeś aby zobaczyć czy jakieś błedy w module TMPS są ?

Ciśnienie jest ok. Sprawdzane na sprężarce i jak się zmniejszy, to pokazuje komunikat, w którym kole i na GID ile bara jest. Czujniki 4 działają. Mechanik ma Bosch KTS 670, ale nie sądzę, żeby tym coś zrobił. Nie mam dojścia, a przynajmniej nie szukałem kogoś, kto ma OP COM czy TECH. Drażni mnie ta świecąca opona z !. Pytam kolegów z forum zanim zacznę jeździć po mechanikach, żeby cudów mi nie wymyślili.

Edited by Cretux

Ktoś coś podpowie dlaczego może palić mi się ta kontrolka ?

techem można ustawić minimalne i maksymalne ciśnienie przy którym pokazuje błąd, może masz poza ustawionym zakresem, może któraś bateria się kończy ale nie wiem czy to sygnalizuje, podpięcie techa powinno pokazać gdzie jest problem

Też zastanawiałem się nad baterią, bo nie wiedziałem, że ustawia się max i min ciśnienie. Muszę kogoś z techem złapać. Dzięki za info.

Ostatnio stałem się dumnym posiadaczem tej kontrolki krótki opis- dwupasmowa droga obok mnie również zygmunt (przez około minute) i nagle zapala się kontrolka od ciśnienia w kołach choć w swoich zimówkach nie mam w ogóle czujników (polift) czy możliwe że moja centralka złapała jego czujniki i wyrzuciła błąd ? kontrolka świeci się już 3 dzień i pytanie czy idzie to skasować bez wizyty na kompie?

Z Twojego opisu wygląda na to, że załapałeś jego sygnał z czujników. Czujniki działają na 433 MHz i wystarczy założyć i opel sam załapie po paru m/km. I chyba Twoja centralka złapała sygnał. Jak Ci się uda skasować daj znać.

Było dokładnie jak mówisz błąd zniknął sam po szybszej przebierzce po autostradzie pare km 150 na blacie i już go nic nie boli :)

więc błędy w Vectrach są zaraźliwe droga kropelkową :P uważajcie

Edited by Przemoszn

Koledzy pomóżcie,

też nie mam czujników w kołach i przez 6 lat nic się działo, a od kilku dni zapala mi się kontrolka opony z wykrzyknikiem. Z początku myślałem, że podobnie jak kolega Przemoszn, moja VC złapała sygnał od sąsiada, no ale to już się utrzymuje kilka dni. Kontrolka się Pali na pomarańczowo mimo że czujników nie używam od 6 lat. W menu są kreseczki. W jaki sposób auto może zgłaszać błąd w systemie, którego już dawno nie ma?

VC 2007, polift 1.9 CDTI

Pozdrawiam