Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest kozik

Pytanko O Rdze Prosze O Pomoc

Recommended Posts

Guest kozik

Witam mam do was pytanko jestem na kupnie vectry miedzy 99-01 czyli po liftingu ogladalem juz 5 egzemplazy i cos zauwazylem ze kazda miala w dolnym rogu przednich drzwi od strony kierowcy jak i pasazera pojawiajace sie korozje i to niektore bardzo duze takie bable az byly w jednej co mnie dziwi to podobno od 99 r byl pelen ocynk czyli dlaczego rdza i kazda w tym samym miejscu mialem lanosa z 98r i ani grama rdzy na nim nie bylo ale lanosy to pelen ocynk i jak nie byl bity to tak powinno byc moze ktos sie wypowie na ten temat bo kupowanie sam z 2001 r np z rdza to troche bez sensu

z gory dziekuje za odp kozik

Please login or register to see this quote.

Rdza w poliftowych Vectrach czasem się zdarza . Newralgiczne miejsca to dolna część przednich drzwi przy błotniku , błotnik przy przednich drzwiach i spryskiwacz tylnej klapy (zwłaszcza kombi).

Poczytaj;

Please login or register to see this link.

Jak bezwypadkowa nie powinno być rdzy, ale osobiście widziałem rdzę na słupku od drzwi w Vectrze, a na 100% nie była bita. U mnei nie ma ani grama, a mam z 99r.

pozdro

ja mam z 2001 i rdza wylazi

ale w miejcach uszkodzen powloki

a nie tak sama z siebie

No niestety Ople tak mają - jeden zgnije a drugi nie. Ale zazwyczaj korodują egzemplarze po niefachowych naprawach blacharskich. Moja przedliftowa '96 w ogóle nie ma rdzy, ale ma zrobioną pełną konserwację.

Guest Krzycho

ja mam 97 I Nie ma bombli ;PPPPP

Please login or register to see this quote.

Zgadza się - dolny róg drzwi i dół przedniego błotnika rdzewieją dlatego że niejednokrotnie jakiś kamyczek wylatujący spod koła narobił bałaganu.

Guest sledziu

Albo zatkane jest odprowadzanie wody.

Guest chemak

;p mam 99 rok i rdza pojawia sie tylko na spawach od zawiasow.

pzdr

Guest CZH1

WITAJCIE

Co do rdzy na zawiasach mam na to pewien pateny sprawdza sie jeśli nie ma jej za wiele. Należy zaopatrzyć się w smar do łańcuchów transmisyjnych wysokotemperaturowy i spryskać dość opficie zawiasy oraz wszelkiego rodzaju elementy ruchome, następnie zabieg powtarzać co pół roku. W mojej VIKI 97r rdzy zero a jest juz po kilku dzwonach. Ja jeszczw pryskam tym dziadostwem w drzwi do środka od wysokości listew do dołu i jak narazie czysto.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Witam!!!

A ja w swojej VB kombi 2001r zauważyłem dwa bąble na tylnej klapie pod plastikową maskownicą wycieraczki przy uszczelce szyby. Poza tym czysto.....

pozdr.....

Edited by piotrek6666