Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Piotreq

Turbina I Turbodoładowanie

257 posts in this topic

Piotrek, fajnie, że przypomniałeś ten artykuł (kiedyś już go czytałem ale o nim zapomniałem...). To abecadło.

0

Please login or register to see this quote.

Dokładnie !!! ABECADŁO, które każdy winien znać. To jest i tak skrót ale bardzo poszerza " horyzonty myślowe "...

Moim zdaniem podpiąć... Jak padnie pytanie o turbinę - odpowiedź w zasadzie jest gotowa...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Dokładnie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> :)

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

więc podpinam

0

Bardzo dobrze !!! Przyda się " dieslowcom " i " benzynowcom "... Po prostu wszystkim...

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

0

Posted (edited)

mozesz sprostowac ten olej bo moj producent w ksiazce serwisowej napisal zeby lac tylko polsyntetyk do doladowanych modeli pozdrawiam ale temat jak najbardziej na miejscu dzieki

Edited by DZIUBASZKI
0

szanowni klubowicze

mam pytanie dotyczące Vectry 2.0 DTi (2001) i konkretnie chodzi 0 turbine:

zastanawiam sie jak powinna wygladac prawidlowa praca turbiny i czy ta prace faktycznie slychac?

Zwykle turbina wydaje ladny dziwek (gwizd) a ja nie za bardzo slysze taka prace w moim samochodzie . Coprawda kupilem ja pare dni temu, nie jezdzielm zbyt duzo bo dokonywalem oplat i niezbednych formalnosci, poza tym samochod stal u mechanika.

Prosze o jakąs informacje, nie podejrzewam ze moze bc ona uszkodzona bo naprawde jedzilem bardzo malo poki co.

0

oplowskie turbiny nie należą do zbyt świszczących tak jak ma to miejsce w VW

jeźli auto ma moc i nie kopci to wszystko jest w porządku

ewentualnie mozesz sobie techem zczytać parametry doładowania dla pewności

0

A co powiecie o możliwości zwiększenia ciśnienia doładowania?

Skutki?

Metody?

1

Bez zmiany oprogramowania ( mapy ) podwyższającego moc i osiągi oraz innych podzespołów ( może większy IC na przykład albo średnica kanału dolotowego czy wydechowego ) - moim zdaniem takie innowacje raczej nie mają sensu. Metod jest kilka ( na przykład później otwierający się zawór upustowy czyli robi się większe ciśnienie doładowania ) ale skutkiem może być wtedy choćby rozdęcie czy rozerwanie IC albo przewodów doprowadzających.

W benzyniakach obniża się jeszcze stopień sprężania podczas takich modyfikacji. To system naczyń połączonych i warunkach cywilnych takie zabiegi raczej nie mają sensu. Są drogie i poprawianie fabryki to zbędny wydatek. A co do wyczynowców ? To już są w ogóle inne samochody i cały sztab inżynierów...

Przekonstruowanie turbiny w postaci zwiększenia ciśnienia doładowania, obojętne jaką metodą pociąga za sobą inne przeróbki w konstrukcji i elektronice silnika czy dolotu w ogóle.

0

Wiem ze nadaje sie to do dzialu humor ...ale niech tam

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this link.

0

Spoko temat i dlatego osobiscie wolę kupić auto użytkowane np. Niemcy, Holandia z dwa razy większym przebiegiem niż auto z polskiego salonu naprawiane w garażu "Pana Staszka".

0

Temacik jest super...

Ja praktycznie doczytałem to do końca...

Czego to ludzie nie wymyślą...

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Tylko nie wiem czy śmiać się z tego czy płakać...

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

0

Posted (edited)

powiem ,ze to co tu jest napisane ,to wszystko i nic . człowiek który jest autorem tej wypowiedzi jest w 100% specjalista ale zabezpiecza swoje informacje poniewaz ma z tego pieniadze. i w stu procentach ta wypowiedz jest prawdziwa.ale bardzo ogulnikowa.

Edited by shadooow
0

znaczy ja dmuchnołem swoje isuzu 1.4 bara i nadal chodzi .........i zrobiłem nim ooło 30tys kilometrów na taxi... i nadal chodzi....dziwne nie???? i jezdziłem cały czas na 1.4 bara i nadzl chodzi a takie doładowanie osiagałem na 4 i 5 biegu ................ a jak był mróz to mi wyskoczyło 1.6 bara ale głowica nie wyleciała razem z maska ,chociaz sie bałem.... no nie wazne ... nadal moja vectrunia chodzi i ma sie niezle

0

no przepraszam wydmuchało mi uszczelke ale z braku mojej wiedzy i braku czujnika EGT. no zdazyło sie przyznaje.

ale......... jak odkreciłem korek od zbiorniczka wody chłodzacej silnik, to jeszcze jezdziła i na białobrzegach poleciała 194km/h z wydmuchana uszczela:D

0

a wlasnie ze ladnie swiszcze, jestem akurat 3 dni po regeneracji i podoba mi sie ten odglos

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

dsc00195.jpg

acha, turbinke regenerowalem w www.polturbo.pl. Cena 600zl, wiec mysle ze naprawde ciekawa oferta.

0

Witam.

Wymienili mi turbinę, ale po wyjechaniu z warsztatu jakoś jest mułowato. Znaleźliśmy stopiony przewód (nie od turba) od eletrozaworu, który znika gdzieś pod tapicerką (pod szybę, strona pasażera), naprawiliśmy i trochę lepiej ale nadal jakoś mułowato. Czy po wymianie turbiny i tego wężyka przydało by się sprawdzić komputer? Żadne checki mi się nie zapalają.

Pozdrawiam.

0

Powinienes pomierzyc podcisnienie w ukladzie pewnie masz nieszelnosc i stad ten muł.

0

W jakim układzie? I skąd by się to wzięło?

A po wyjeździe z warsztatu (po wymianie turbiny) silnik zaczą, a przynajmniej tak mi się wydaje, głośniej pracować. Czy to może być związane z wymianą tej turbiny?

0

Skoro piszesz ze był stopiony przewód od elektorzaworu to własnie elektrozawór wchodzi w skład ccałego ukłądu podcisnienia zaczunajac od pompy Vacum.Trzeba pomierzyc podcisnienie w kilku punktach na wyjsciu wejscu elektorzaworu na trójnikach sprawdzic czy nigdzie nie ucieka podcisnienie

0

Witam

Mam viki 2.5 v6 czy jest mozliwość załozenia turbosprężarki do tego modelu, jak tak czy ma ktoś pojęcie jaka turbina mogła by być najlepsza...?

0

Jak Na razie moja viki dobrze ciągnie ... staram sie dbać o turbo zawsze odczekuje pare chwil przed zgaszeniem silnika

0

Witam wszystkich mam male pytanko czy wie ktos gdzie znajduje sie czujnik cisnienia turbo doladowania w vectrze 2.2 dti o ile taki istniejje

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

0

Podejrzewam ze tam gdzie w 2.0 czyli na kolektorze dolotowym po prawej stronie (niedaleko silownika klapek zawirowan) Dochodzi do niego kabel wiec latwo zlokalizowac

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0