Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Skrzypi W Bębnie

Share

Recommended Posts

WItam,

Mam pewien problem, otóż skrzypi mi w tylnym prawym kole podczas obracania go. Jak sie obraca do przodu skrzypi umiarkowanie, jak do tyłu to już głośno. Jest to skrzypienie porównywalne do skrzypienia nienaoliwionych drzwi. Jadąć odczuwam lekki opór, ale koło sie nie grzeje. Co to moze być? wiem ze dopuki nie rozbiore to sie naprawde nie dowiem, ale narazie czasu na to nie mam wiec zapytuje tutaj, moze ktoś mi pomoże. I jeszcze jedno pytanko, w książce vectry jest napisane ze jesli bembna nie mozna zdjąc, bo juz szczeki wytarły ślady w bembnie to nalezy w jakąś dziure śrubokręt włożyc i one sie zejdą do siebie, moze mi to ktoś dokładniej wyjaśnic??

Z góry dzieki za pomoc

Łożysko powiadasz? Dla mnie to byłoby trochę dziwne zeby łożysko skrzypiało przy najmniejszym ruchu. Zawsze siadajace łożysko wylo przy jakiejś tam prędkości. No ale musze znaleźć czas i moją ściągaczkę bo młotkiem zdejmować bebna mi sie nie chce

Moze byc taki problem ze sprezynka trzymajaca okladzine klocka spadla, u mnie tak bylo w tarczobebnie. I wtedy skrzypialo a [przez to ze dlugo sie tym nie zajolem to mi zjechalo i klocka i beben i musialem oba wymieniac. Im szybciej rozbierzesz beben tym mnieksze ewentualnie straty wyrzadzi.

A jaki sposób ściągania bebna proponujesz? ściągaczka czy tradycyjny młotek?

Chyba najlepiej odkręcasz jedną śrubkę letko młotkiem na około i pomału ściągasz, no chyba, że masz ściągaczkę.

Myślę że to nie powinno robić większego problemu przy ściąganiu.

Moze byc problem ze ściagnięciem. Ja miałem wytarte okładzinyi bemben i do tego zapieczony cylinderek i dwa dni bemben ściagałem...

Jak masz ściagacz to czemu nie, ewentualnie pozostaje młotek