Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Terkoczący Bezpodstawnie Abs Przy Ok 10 Km/h

Guest konmen
 Share

Recommended Posts

Guest konmen

Witam.

Miałem objawy jak w temacie i przez blisko rok "bujałem" się z problemem, byłem u kilku mechaników i jedyne co doradzali to podłączenie do kompa i że pompa siada itp. Gorycz się przelała gdy po wpadnięciu w jakąkolwiek dziurę zapalała się kontrolka i wyłączał się ABS. Finalizując już chciałem wyłączyć ABS aż się zmobilizowałem i go naprawiłem tj wszystkie niedomagania ustały.

Poruszałem ten temat blisko rok temu i nie mogliśmy dojść do ładu a problem miało kilku kolegów, ciekaw jestem czy ktokolwiek miał takie objawy i czy sobie z nimi poradził.

W razie gdyby ktoś miał taką dolegliwość i potrzebował pomocy chętnie wytłumaczę z czym walczyć.

Pozdrawiam.

Guest dzover

witam nie wiem czy o tym samym ale ja mam taki problem: po 20 minutowej jezdzie na trasie zapala mi sie kontrolka ABS jak stane i wylacze silnik a potem wlacze to znow mam spokuj na jakies 20 min i znow sie zapala????? w miescie to sie nie zdaza tylko na trasie niewiem czym to jest spowodowane??? jak masz patent to chetnie przejme

pozdrawiam

Mam podobnie jak jade wolno i lekko dochamowuje to mi tez terkocze, pompa buczy i abs sie wlacza. Tylko ja nie wiem czy tak ma byc bo auto mam 2 lata i abs nie dzialal wczesnie j wcale. Proboje go sam uruchomic. Wymienilem czujnik, pospawalem zebatki z tylu bo byly pekniete. Jeszcze czasem dziala ale po kilkudziesieciu, kilku set m zapala sie kontrolka i juz nie dziala. Czasem pare km przejade i sie kontrolka nie zapala.

Guest konmen

Panowie widzę że temat jednak aktualny.

jeżeli ktoś chce mogę wspomóc radą na tyle na ile potrafię, cały problem z ABS-em polega na dokładnym oczyszczeniu czujników i zębatek lecz niestety to często nie pomaga lecz odsłania prawdziwy problem. Czujniki muszą być ustawione dokładnie na przeciwko zębatki , lekkie odchylenie i wariują, i być jak najbliżej zębatki i obawiam się ZIGI że pospawane zębatki mogą oszukiwać (zmiana struktury materiału) a błędne wskazania czujników rozwalają system. Poustawiajcie dobrze czujniki i jeżeli ABS działał wcześniej to powinno wszystko wrócić do normy. To są najczęstsze usterki ABS-u nie licząc mechanicznych uszkodzeń przewodów ale o tym każdy wie :blink: i nie warto wspominać.

Po całej tej męce z ABS-em naprawdę chętnie komuś pomogę, wiem że można używać TYLKO odpowiedniego kompa (wtyczki pasują ale nie zadziała) i że kompy ABS się nie psują (złomiarz nigdy takiego nie sprzedał) więc pozostają tylko połączenia , czujniki i ich ustawienie oraz zębatki. W sumie nic prostszego a jednak dokucza.

Życzę powodzenia i oczekuję relacji z naprawy.

Pozdrawiam.

Witam

mam to samo , przy wyhamowaniu do 0 mniej więcej jak ktoś napisał 10 km/h terkocze mi z przodu w prawym kole , mechanik powiedział że mam cienkie klocki już i muszę wymienić , nie wierzyłem i sam zobaczyłem ze klocki mam po 2- 3 mm tragedia normalnie

wymieniłem klocki i co dalej terkocze , dodam również że jakiś skur.... wymieniał tylną prawą piastę i założył piastę bez ABSu - bez komentarza a zamiast czujnika zwarł przewodu wsiarz jeden , zastanawiam się czy to może mieć jakiś wpływ na moje dolegliwość z ABSem , jedno jest pewne za 2 miesiące sprzedaje Viki co kupie następne tego nie wiem , zraziłem się trochę tą vectrą

pozdrawiam marniu

Guest konmen
Witam

mam to samo , przy wyhamowaniu do 0 mniej więcej jak ktoś napisał 10 km/h terkocze mi z przodu w prawym kole , mechanik powiedział że mam cienkie klocki już i muszę wymienić , nie wierzyłem i sam zobaczyłem ze klocki mam po 2- 3 mm tragedia normalnie

wymieniłem klocki i co dalej terkocze , dodam również że jakiś skur.... wymieniał tylną prawą piastę i założył piastę bez ABSu - bez komentarza a zamiast czujnika zwarł przewodu wsiarz jeden , zastanawiam się czy to może mieć jakiś wpływ na moje dolegliwość z ABSem , jedno jest pewne za 2 miesiące sprzedaje Viki co kupie następne tego nie wiem , zraziłem się trochę tą vectrą

pozdrawiam marniu

No cóż, żeby ABS działał musisz mieć wszystkie czujniki i zębatki na bębnach. Jeżeli nie masz po prostu zdejmij łącze z kompa ABS-u (wyłącz go) bo niesprawny w razie awaryjnego hamowania może Cię obrócić i zamiast wyhamować lub uderzyć przodem to walniesz bokiem a to może zaboleć.