Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Oryginalnie Przyciemnione Szyby...

Guest rzepa1
 Share

Recommended Posts

Guest rzepa1

Witam,

trochę poszperałem na forum i znalazłem, że (i tu właśnie nie wiem czy wszystkie czy tylko niektóre) mają przyciemniane szyby 70%.

Mam pytanie jakie jest oznaczenie na szybach jeśli są przyciemnione oryginalnie w viki o te 70%

Bo ja mam coś tam napisane na szybie 70% ale wygląda ona tak jakby nie była przyciemniana.

Więc pytam żeby się zwiedzięc jak to jest z tymi szybkami.... a może ja słabo widzę:):):)

jest przyciemniona

w słoneczny dzień pod słońce, opuść sobie do połowy szybę to zobaczysz różnice :)

rzepa1 - one nie są przyciemniane o 70%

ale mają min 70% przepuszczalności -> czyli przyciemnienie w 30%

Dokładnie tak :)

wszystkie które maja oryginalne szyby

-> pytanie z innej beczki - a gdzie mozna spotkac, dostac nieoryginalne szyby do VB? ;)

Guest rzepa1
np. ;) w JAANie nie mają szyb ze znaczkiem GM ;)

troszke z innej beczki....

chce przykleić folie na szybki... powiedzcie mi jak rozpoznać którą stroną do szyby przykleja się folię...?

Jesli mowimy o oryginalnych foliach czyli nie tych z allegro za 15 zyka to jest tak ze zewnetrzna warstwa rolki to ta ochronna a wewnetrzna to wlasciwa. A allegro... to jest tak ze rolka bedzie sie w rulon automatycznie zwijac i z reguly zewnetrzna warstwa to tak zabezpieczajaca ale to z reguly;)

chce przykleić folie na szybki... powiedzcie mi jak rozpoznać którą stroną do szyby przykleja się folię...?

do szyby przyklejasz ta strone foli, ktora jest zabezpieczona przezroczysta folia chroniaca klej B)

Nie to, że się czepiam ale stary skoro nie wiesz tak prostej żeczy to radze Ci nie zabieraj się wogóle za klejenie ich bo powychodzą Ci takie belfry :excl::excl::excl::P

Nie to, że się czepiam ale stary skoro nie wiesz tak prostej żeczy to radze Ci nie zabieraj się wogóle za klejenie ich bo powychodzą Ci takie belfry :excl::excl::excl::P

dokladnie - lepiej sobie odposc ta robote...

• 2 weeks later...

No to ja się podepnę :)

VA też miały fabrycznie przyciemnione szyby w 30% ? Jeżeli tak, to wszystkie, czy tylko niektóre wersje/roczniki ??

Edited by Fazzer

No to ja się podepnę :)

VA też miały fabrycznie przyciemnione szyby w 30% ? Jeżeli tak, to wszystkie, czy tylko niektóre wersje/roczniki ??

Z tego co było na forum to wszystkie oryginalne szyby w VA również były przyciemnione fabrycznie, i myślę, że innych nie było sądząc po tym że na początku miałem najbardziej ubogą wersja VA i ona miała przyciemnione szyby fabrycznie.

W Viki jeszcze nie zrobilem ale mialem w Peugotcie 405 i efekt zajefajny. Jest to przyciemnianie piecowe nie zadna folia. Jak popatrzysz na fotki ze stronki to zobacztsz o co chodzi. We wrzesniu bede w polsce to moze sie uda przyciemnic. :D

a ja czytalem juz pare tematow na tym forum, ze jednak tam nie warto robic:D

To jedyna mozliwosc przyciemnic tez przednia szybe

To jedyna mozliwosc przyciemnic tez przednia szybe

chyba przednie boczne, bo czolowej to nawet piecowo nie wolno... chyba dokladnie nie przeczytales tematu do ktorego dalem Ci linka - klubowicz "Palasz" napisal, ze robil w tej firmie szybki i na badaniu na stacji diagostycznej okazalo sie ze przednie maja 62% wiec i tak dowodzik by polecial i strata byla by wieksz niz koszt foli...

ja tam mam z przodu folie i narazie nikt sie nie czepial B)

Edited by kamil_p

Kamil_p - czołowej obecnie chyba nikt nie robi... ale w poprzednim aucie (fiat125p) miałęm taką fabryczną - z napylany piecowo przyciemnieniem, często można je spotkać też w starszych poldkach - są dość charakterystyczne bo albo czysty brąz albo z lekkim lustrem