Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Czujniki parkowania (PDC)...

gizbern
 Share

Recommended Posts

To mój ostatni hit-czujnik parkowania akustyczny.

Czujnik zakupiłem w firmie STIG PL UL.JÓZEFÓW 74A 93-615 ŁÓDŹ w cenie 82zł.

Przesyłka dotarła do mnie na drugi dzień po dokonaniu przelewu.

W opakowaniu szczegółowa instrukcja montażu gwarancja i paragon fisk.

Jak za tą kase naprawde warto,czułość sensorów określam jako b.dobra.

Czas montażu około 40minut.

Kilka fotek z montazu:

xip2fwdb.JPG o43d7kp0.JPG 5ynw8jzs.JPG f236jdva.JPG ke8dtr2j.jpg 3wqbtplu.jpg

Mam identyczne tylko pomalowane :P

Ale ten temat przerzuciłbym do innego działu...

Ja też zakupiłem i zamontowałem czujniki parkowania. Są ich cztery sztuki, w zestawie jest jeszcze monito LCD na którym widać z której strony auta jest przeszkoda, czyli który czujnik zadziałał a dodatkowo jest sygnalizacja dzwiękowa począwszy od odległości 150 cm do 40cm od przeszkody. Jakby tego było mało to kolor czujników jest identyczny z kolorem mojego auta:). Wszystko kosztowało 135 zł.

Ja też zakupiłem i zamontowałem czujniki parkowania. Są ich cztery sztuki, w zestawie jest jeszcze monito LCD na którym widać z której strony auta jest przeszkoda, czyli który czujnik zadziałał a dodatkowo jest sygnalizacja dzwiękowa począwszy od odległości 150 cm do 40cm od przeszkody. Jakby tego było mało to kolor czujników jest identyczny z kolorem mojego auta:). Wszystko kosztowało 135 zł.

Też myślałem na takim z diodami ale zrezygnowałem

Po pierwsze niema miejsca do tego VB aby jakoś estetycznie to wygladało.

Po drugie trzeba ciągnać przewody od czujników az do konsoli co wiąże się z rwaniem tapicerki.

Po trzecie jesli cofie do tyłu to nie będe patrzeć do przodu na wskaźnik,a buzera można słuchać zawsze.

Na boki jesli jest zagrożenie to widac je w lusterkach.

Czujnik ma wspomagać kierowce przy cofaniu a nie go zastepować. ;)

Też myślałem na takim z diodami ale zrezygnowałem

Po pierwsze niema miejsca do tego VB aby jakoś estetycznie to wygladało.

Po drugie trzeba ciągnać przewody od czujników az do konsoli co wiąże się z rwaniem tapicerki.

Po trzecie jesli cofie do tyłu to nie będe patrzeć do przodu na wskaźnik,

Ja jak kupie czujnik parkowania to zamontuje wskaznik na tylniej klapie lub z tylu na podsufitce. Wtedy moze byc z ledami i pomiarem odleglosci. Kabli tez nie trzeba bedzie daleko ciagnac...

Edited by otest

Źle bedzie pokazywac zagrożenia,nie po tej stronie.

Chyba że da sie jakoś inaczej podpiąć czujniki.

Źle bedzie pokazywac zagrożenia,nie po tej stronie.

Chyba że da sie jakoś inaczej podpiąć czujniki.

Wystarczy zamienic miejscami w osi symetri auta.Tak samo jakby ktos je chcial zalozyc na przod.

To mój ostatni hit-czujnik parkowania akustyczny.

Czujnik zakupiłem w firmie STIG PL UL.JÓZEFÓW 74A 93-615 ŁÓDŹ w cenie 82zł.

podaj numer do nich, zadzwonię i pogadam Sobie z nimi :-) mam hak i nie wiem czy nie będzie łapało zakłuceń ....

szkoda że nie ma czujek srebrnych, czarne kaczo wyglądają ......

podaj numer do nich, zadzwonię i pogadam Sobie z nimi :-) mam hak i nie wiem czy nie będzie łapało zakłuceń ....

Są też i srebrne.

Tel. stac.

042 645 34 34

042 209 34 91

Są też i srebrne.

Tel. stac.

042 645 34 34

042 209 34 91

o dzięki, jutro pogadam, a powiedz mi pod co podłączyłeś zasilanie ?

o dzięki, jutro pogadam, a powiedz mi pod co podłączyłeś zasilanie ?

+ do żarówki cofania.

- masa

Łatwizna :D

+ do żarówki cofania.

- masa

Łatwizna :D

no tak, logiczne i dziecinnie proste, ale PIPA ze mnie :-) sorki że zapytałęm się w ogóle, no ciekawy jestem jak to z tym hakiem jest - czy nie będzie mi łapał jako przeszkody, jutro dzwonię do nich......

Hak nie będzie Ci przeszkadzał, czujniki mają teoretycznie 60 st. kąt wiązki (no przynajmniej powinny wykryć twardy słupek o średnicy 4 cm :) ).

Witam

Panowie ja kupiłem urządzenie do parkowania w którym jest monitor LCD a nie jakieś tam diody LED :angry: . Przy cofaniu patrzę w lusterka oraz zerkam na monitor który min. pokazuje pozostałą odległość w cm do przeszkody co bardzo ułatwia sprawę cofania. Wiadomo, że jeżeli chcemy parkować na styk to gapienie się w monitor nie jest wskazane ale w pozostałych przypadkach jest OK :)

No właśnie musisz zerkać, ja kupiłem z diodami - nie jest to tylko durna linijka diodowa, ale ma też wyświetlacz.

Wyświetlacz zamontowałem na rzepa do "parapetu" na tylnej klapie, tak, że widzę go (pomiędzy zagłówkami) i w lusterku wstecznym i jak się odwrócę. Czujniki podpięte w odwrotnej kolejności - czyli zamiana stronami.

Jedyny feler to brak widoczności wskaźnika gdy mam więcej betów, ale zawsze go słychać. :P

Guest marcin-pulawy

a tak u mnie to wygląda...już był czujnik zamontowany jak auto sprowadziłem z Niemiec.

Czujnik pokazuje na wyświetlaczu odległość w cm i sygnalizuje dźwiekiem odlegość od przeszkody.

post-13282-1184600006_thumb.jpg

a tak u mnie to wygląda...już był czujnik zamontowany jak auto sprowadziłem z Niemiec.

Czujnik pokazuje na wyświetlaczu odległość w cm i sygnalizuje dźwiekiem odlegość od przeszkody.

A gdzie wyświetlacz,w bagażniku? :huh:

Mi się podoba zestaw z takim wyświetlaczem... LINK Jest na tyle mały że możnaby go schować w zegarach pod TID'em. Szkoda że nie ma takich w wersji 6/8 sensorów

Mi się podoba zestaw z takim wyświetlaczem... LINK Jest na tyle mały że możnaby go schować w zegarach pod TID'em. Szkoda że nie ma takich w wersji 6/8 sensorów

Wydaje mi się, że to przerost formy reklamy nad jej treścią. Te czujniki mają nie specjalną rozdzielczość i dokładność, to nie jest przyrząd pomiarowy, a wskaźnik. W warunkach bojowych nawet te z dokładnością 10 cm wystarczają. A jeżeli jest kilka obiektów lub krzaki to i tak wskazania skaczą jak głupie i pozostaje buzer - jak piszczy ciągle, to stop!

Przy okazji - dzisiaj w Częstochowie wjechałem hakiem w 20 cm wysokości słupek - na szczęście wolno, bo było ciasno i hak się tylko porysał. A wskaźnik se wyświetlał, diody se mrygały i buczek piskał.:D

Pytałeś?? Mam ten sam problem...

Grzecz - ja wiem że ten opis to raczej "chłyt markietingowy", chodziło mi raczej o sam wyświetlacz, mały dyskretny, w sam raz :)

Guest marcin-pulawy
A gdzie wyświetlacz,w bagażniku? :huh:

Coś tak jak by...jest zamontowany na tylnej półce. Jak cofam widać go we wstecznym wewnętrzym lusterku, dzięki czemu nie trzeba odrywać wzroku do przodu w trakcie cofania a jednocześnie można obserwować to co jest za autem....No bo przecież cofamy :-)

Coś tak jak by...jest zamontowany na tylnej półce. Jak cofam widać go we wstecznym wewnętrzym lusterku, dzięki czemu nie trzeba odrywać wzroku do przodu w trakcie cofania a jednocześnie można obserwować to co jest za autem....No bo przecież cofamy :-)

Ja zamontowałem nad lusterkiem wewnętrznym - jak cofam to ZAWSZE patrzę w lusterka, głównie w środkowe i aby zobaczyć odległość na wyświetlaczu wystarczy lekki ruch oka.

• 3 weeks later...

W swojej Viki mam założone jakieś stare sensory cofania, z których jeden nie działa. Na allegro można za 20 zł kupić same sensory http://www.allegro.pl/item223351893_sensor...tania_wys_.html

Teraz mam pytanie, czy te sensory będą działy ze wszystkimi czujnikami (centralkami) ?post-13739-1186521625_thumb.jpg

Edited by M_VB

W swojej Viki mam założone jakieś stare sensory cofania, z których jeden nie działa. Na allegro można za 20 zł kupić same sensory http://www.allegro.pl/item223351893_sensor...tania_wys_.html

Teraz mam pytanie, czy te sensory będą działy ze wszystkimi czujnikami (centralkami) ?post-13739-1186521625_thumb.jpg

W zasadzie powinny być zamienne, ja podmieniałem (nie te) z różnych kompletów i działały.