Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wymiana tunelu środkowego

bajtek
 Share

Recommended Posts

Wymiana tunelu środkowego

Zobacz plik

Witam kolegów.

Tunel już od września wymieniony na wersje z podłokietnikiem i śmigam sobie jak w wersji Cosmo wink.gif

Może opiszę pokrótce jak szybko można dokonać takiej podmiany:

1. Najpierw trzeba zdemontować cup-holdery pociągając je mocno do góry (mocowane na zaczepy) oraz tylną popielniczkę.

2. Następnie odkręcić 3 śruby typu torx: dwie pod popielniczką i jedną pod cup-holderem.

3. Po odkręceniu śrub cały tunel należy mocno pociągnąć do góry, aby wyskoczył z zatrzasków.

4. Potem tylko starannie ominąć dźwignię od hamulca ręcznego i gotowe!

5. Montaż w sposób odwrotny biggrin.gif + dodatkowo przykręcenie 4 śrub na tyle podłokietnika.

Cała operacja trwa ok. 15 min.

Poniżej fotki z całej operacji.

pre_1351511940__1.jpg

pre_1351512020__2.jpg

pre_1351512031__3.jpg

pre_1351512047__4.jpg

pre_1351512056__5.jpg

pre_1351512072__6.jpg

pre_1351512081__7.jpg

Witam,

Posiadam VC wersję bez podłokietnika dla przednich foteli, na poniższym zdjęciu widać tunel środkowy (bez podłokietnika). W jego miejsce chcę zainstalować nowy tunel środkowy z podłokietnikiem.

Czy da się połączyć tylną część tunela środkowego (zintegrowanego z podłokietnikiem) z przednią częścią tunela-konsoli. Jak wygląda sprawa wyprowadzenia kanałów klimatyzacji dla tylnej kanapy?

Potrzebne ci są części

5196401

1430011

0196563

2265134

1816543

1816545

EDIT BY Zielak

Proszę nie cytować fotek.

Edited by Zielak

• 2 weeks later...
Guest wkraskow
Potrzebne ci są części

5196401

1430011

0196563

2265134

1816543

1816545

Który z tych numerów odpowiada tylnej maskownicy podłoketnika, musze zamówić w ASO bo mi zapach się rozlał i mi wypaliło tą nagumowaną warstwę?

• 4 weeks later...

No tak. Tylko napis konsola nic mi tutaj nie mówi, a listwa to już zupełnie nie wiadomo o co chodzi. Mam możliwość ściągniecia sobie ze szrotu części, ale nie wiem jak to wytłumaczyć, o co dokładnie mi chodzi. Czy ktoś może dokładniej mi opisać te części ?

No tak. Tylko napis konsola nic mi tutaj nie mówi, a listwa to już zupełnie nie wiadomo o co chodzi. Mam możliwość ściągniecia sobie ze szrotu części, ale nie wiem jak to wytłumaczyć, o co dokładnie mi chodzi. Czy ktoś może dokładniej mi opisać te części ?

minimum części to:

5196401- tylna część konsoli tunelu środkowego 575,39 zł

2265134- podłokietnik 1 393,08 zł

1430011- tylna zaślepka 143,11 zł

196563- górna zaślepka 33,49 zł

ceny w ASO

lecz nie będzie dmuchało przez nawiewy na tylne siedzenia :(

do tych co mają kratki nawiewu na tył:

jak wam tam dmucha a dokładniej czy jak włączycie klimę to też leci tymi tylnymi kratkami zimne powietrze?

Wydaje mi się, że gdzieś czytałem, że klima tego tunelu nie obsługuje i stąd nie lecą tamtędy kostki lodu tak jak z przednich kratek (przy włączonej klimie oczywiście)

jak wam tam dmucha a dokładniej czy jak włączycie klimę to też leci tymi tylnymi kratkami zimne powietrze?

Wydaje mi się, że gdzieś czytałem, że klima tego tunelu nie obsługuje i stąd nie lecą tamtędy kostki lodu tak jak z przednich kratek (przy włączonej klimie oczywiście)

Tylny przedział czasem zamyka sobie nawiewy bo im zimno, więc chyba dmucha tam lodem ;) Poza tym są jeszcze z tyłu nawiewy na nogi i pod tym względem VC nie ma się czego wstydzić.

od 2 lat posiadam podłkietnik kupiłem razem z tym tunelem, byłem w serwisie ustawili na komputerze aby działał nawiew z podłokietnika i co i nic nie dmucha

podobno musi być inna obudowa dmuchawy, prawdopodobnie w w opcji bez podłokietnika montowano inne obudowy dmuchawy.

Czy u was po zamontowaniu podłokietnika i tunelu w wersji bez podłokietnika dmucha !!!?????

od 2 lat posiadam podłkietnik kupiłem razem z tym tunelem, byłem w serwisie ustawili na komputerze aby działał nawiew z podłokietnika i co i nic nie dmucha

podobno musi być inna obudowa dmuchawy, prawdopodobnie w w opcji bez podłokietnika montowano inne obudowy dmuchawy.

Czy u was po zamontowaniu podłokietnika i tunelu w wersji bez podłokietnika dmucha !!!?????

tak ale musiałem połączyć tylne nawiewy z przodem i do tego komputer nie był potrzebny

jedna uwaga dla tych co mają mechaniczną blokadę skrzyni biegów wkładaną od strony pasażera nie idzie wpasować rur połączeniowych nawiewów i często są one zaślepiane przy budowie blokady

Guest Callun

Oczywiście, że klima obsługuje tył. Leci tam powietrze o tej samej temperaturze co jest ustawiona dla pasażera. A więc klimatronik dwustrefowy pozwala ustawić temp. powietrza dla kierowcy oraz dla całej reszty pasażerów.

komputer - ponieważ po zamontowaiu podłokietnika i tunelu nie dmuchało z podłokietnika w serwisie sprawdzali ustawienia.

To dlaczego u mnie nie dmucha załozłem tunel fota z allegro,i połączyłem za jego pomocą przod z tyłem/podłokietnikiem / i nic może są zaslepione ?!?!?!?!

co jest nie tak??????

Edited by byzik

komputer - ponieważ po zamontowaiu podłokietnika i tunelu nie dmuchało z podłokietnika w serwisie sprawdzali ustawienia.

To dlaczego u mnie nie dmucha załozłem tunel fota z allegro,i połączyłem za jego pomocą przod z tyłem/podłokietnikiem / i nic może są zaslepione ?!?!?!?!

co jest nie tak??????

sam sobie odpowiedziałeś

aby dmuchało musi być połączenie nagrzewnicy pod deską rozdzielczą z przodu a kratkami z tyłu

częśći 1816545 i 1816543

obudowa tunelu i podłokietnik nic do tego nie mają a tym bardziej komputer

obudowa + podłokietnik jest po to aby ładnie wyglądało i tak jest u ciebie wygląda a nie działa

mam podłokietnik, tunel i załozone pod tunelem przewody wentylacyjne

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=212700139

i nie dmucha na tył.

Co mam zrobić aby dmuchało może nagrzewnica ma zaślepki,trudno sie tam dostać i zobaczyć .

w serwisie stwierdzono że sa 2 typy obudów nagrzewnicy i w samochodach bez podłokietnika montuja obudowy z zaslepionymi otworami ,ale wyjscia były bo przewody wentylacyjne założyłem na pasujace końcówki od nagrzewnicy

co o tym myslicie??

Edited by byzik

Guest Callun
w serwisie stwierdzono że sa 2 typy obudów nagrzewnicy i w samochodach bez podłokietnika montuja obudowy z zaslepionymi otworami ,ale wyjscia były bo przewody wentylacyjne założyłem na pasujace końcówki od nagrzewnicy

co o tym myslicie??

to że były tam wyjścia nie oznacza, że nie było to zaślepione. Może z tymi obudowami nagrzewnic jest tak jak np z obudowami przednich reflektorów pod żarówki H7 w VC, które mimo, że nie posiadają przetwornic i modułu autopoziomowania świateł, to posiadają mocowania do tych podzespołów (niezbędnych tylko przy światłach ksenonowych).

U mnie tylne nawiewy w podłokietniku są podłączone w środkowej części nagrzewnicy (był zaślepiony otwór) a z boku idą kanały na nogi pasażera z tyłu może spróbuj ustawić ręcznie nawiew na nogi i zobacz czy dmucha lub zdemontuj ten kanał od nagrzewinicy i zobacz czy nie jest ten otwór zaślepiony

• 5 weeks later...

a ja dzisiaj z ciekawości rozebrałem tył konsoli środkowej, aby zobaczyć czy coś się nie poluzowało...wszystko OK, ale......znalazłem dwie wtyczki od przycisków podgrzewanych tylnych foteli :lol:

tydmuchawa5ws2.th.jpg

a ja dzisiaj z ciekawości rozebrałem tył konsoli środkowej, aby zobaczyć czy coś się nie poluzowało...wszystko OK, ale......znalazłem dwie wtyczki od przycisków podgrzewanych tylnych foteli :lol:

tydmuchawa5ws2.th.jpg

Dokup przyciski :D

a ja dzisiaj z ciekawości rozebrałem tył konsoli środkowej, aby zobaczyć czy coś się nie poluzowało...wszystko OK, ale......znalazłem dwie wtyczki od przycisków podgrzewanych tylnych foteli

Pod kanapą tez pewnie masz wtyczki, 99% VC ma taką instalcje, więc pozostaje tylko montaż mat, klawiszy i jechać na techa ;)