Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jak Zdjąć Tylną Część Podsufitki I Zdemontować Panel Środkowy

kier
 Share

Recommended Posts

Witam.

Używałem szukajki i albo nikt nie miał takiego problemu albo ja nie potrafię szukać :blink:

Potrzebuję pomocy w dostaniu się do anteny w VC kombi. Nie chcę nic popsuć. Jak się do tego zabrać ???

To że ostrożnie - to wiem.

Drugi problem - jak rozebrać kanał środkowy na desce rozdzielczej (tam gdzie jest zamontowane radio). Chcę umieścić na samym dole radyjko CB. Prawie mi się mieści w całości (brakuje 3-5 mm). Może jak będe miał to w ręce to uda się je wepchnąć bez dodatkowej rzeźby.

Na razie radyjko wchodzi do takiego miejsca z anteną przykręconą od tyłu:

radio.jpg

Guest Callun
Drugi problem - jak rozebrać kanał środkowy na desce rozdzielczej (tam gdzie jest zamontowane radio). Chcę umieścić na samym dole radyjko CB. Prawie mi się mieści w całości (brakuje 3-5 mm). Może jak będe miał to w ręce to uda się je wepchnąć bez dodatkowej rzeźby.

Jeżeli chodzi Ci tylko o tą dolną półeczkę, to jest ona na zatrzaski. Wystarczy, że ją mocniej pociągniesz i bez problemu uda się wyciągnąć

Jeżeli chodzi Ci tylko o tą dolną półeczkę, to jest ona na zatrzaski. Wystarczy, że ją mocniej pociągniesz i bez problemu uda się wyciągnąć

Jak widać na zdjęciu, półeczki już nie ma. Muszę się dostać głębiej ....... poza tym fajnie by było mieć te "osłony boczne" w ręku. Wtedy ładnie zamocuję radyjko wewnątrz - tak se myślę .....

Edited by _k2_

Guest Callun
Jak widać na zdjęciu, półeczki już nie ma. Muszę się dostać głębiej ....... poza tym fajnie by było mieć te "osłony boczne" w ręku. Wtedy ładnie zamocuję radyjko wewnątrz - tak se myślę .....

faktycznie, nie zauważyłem

No to sam odpowiem na pierwszą część pytania - może się komuś przyda.

Otóż cała tylna część tapicerki z tworzywa trzyma się na zatrzaskach. Są tylko jedne śrubki na samym dole osłon słupków tylnych - no ale je doskonale widać.

Należy rozpocząć demontaż od środkowej części (nad głową) później już powoli zaczepy same będą nam się pokazywały.

Edited by _k2_

Guest Truman
No to sam odpowiem na pierwszą część pytania - może się komuś przyda.

Otóż cała tylna część tapicerki z tworzywa trzyma się na zatrzaskach. Są tylko jedne śrubki na samym dole osłon słubków tylnych - no ale je doskonale widać.

Należy rozpocząć demontaż od środkowej części (nad głową) później już powoli zaczepy same będą nam się pokazywały.

Zdjec przypadkiem nie masz, z tej wyprawy po suficie?? :)

Już zapodaje - robione za pomocą telefonu (ale zawsze coś)

tak wygląda część środkowa po wyjęciu:

s1rx5.th.jpg

to miejsce w którym "siedzi" to to powyżej:

s2qc1.th.jpg

tutaj widać otwór po antenie:

s3lp0.th.jpg

a tutaj mocowania osłony ostatniego słupka:

s4lb3.th.jpg

jakby ktoś chciał zdjęcia w większej rozdzielczości - to służę :)

Przy okazji - antenę do radia FM zapodałem klejoną. Przykleiłem do szyby bocznej. Koszt 19 zł. Jest ze wzmacniaczem i działa rewelacyjnie - tzn nie gorzej niż firmowa.

• 5 months later...
a tutaj mocowania osłony ostatniego słupka:

s4lb3.th.jpg

A czy tak samo zamontowane są osłony słupków po bokach przedniej szyby? Wystarczy je mocno pociągnąć do siebie i "wyskoczą"? :) U góry jest prostokątna tabliczka, może pod nią jest jakaś śruba...?

Edited by bajtek

A czy tak samo zamontowane są osłony słupków po bokach przedniej szyby? Wystarczy je mocno pociągnąć do siebie i "wyskoczą"? :) U góry jest prostokątna tabliczka, może pod nią jest jakaś śruba...?

To nie tabliczka tylko zacisk - rodzaj kolka rozporowego i nie ma tam sruby. Oslony przednich slupkow najlatwiej sciagnac wkladajac palec od gory i pociagajac caly slupek do srodka. Mozna tez podwazyc ten zacisk ale to raczej sie wiaze z jego zniszczeniem i przy okazcji mozna naruszyc obicie slupka - a to bardzo nieladnie wyglada. Na dole, mniej wiecej w 1/3 wysokosci jest jeszcze jeden kolek - standardowy czarny, wychodzi jak poradzisz sobie z gornym. Niestety zdjec nie mam

To nie tabliczka tylko zacisk - rodzaj kolka rozporowego i nie ma tam sruby. Oslony przednich slupkow najlatwiej sciagnac wkladajac palec od gory i pociagajac caly slupek do srodka. Mozna tez podwazyc ten zacisk ale to raczej sie wiaze z jego zniszczeniem i przy okazcji mozna naruszyc obicie slupka - a to bardzo nieladnie wyglada. Na dole, mniej wiecej w 1/3 wysokosci jest jeszcze jeden kolek - standardowy czarny, wychodzi jak poradzisz sobie z gornym. Niestety zdjec nie mam

Dzięki o to mi chodziło! A jak wygląda sprawa z tymi czarnymi osłonami na progach, też montowane są na zaciski?

Dzięki o to mi chodziło! A jak wygląda sprawa z tymi czarnymi osłonami na progach, też montowane są na zaciski?

Tak, przy czym musisz odkrecic przednia czesc tej oslony ktora jest podstawka pod lewa noge kolo pedalow, zdaje sie 3 Torxy, potem wyciagasz zaciski. Aha, masz kombi wiec musisz jeszcze odkrecic srube mocujaca uchwyt siatki bagazowej ktory jest przy progu w okolicach tylnych drzwi

• 1 year later...

Witam. Mam wielką prośbę. Chcę zamontować CB po lewej stronie deski rozdzielczej pod spodem i chciałem przeciągnąć antenę od miejsca na radiową z tyłu do tego miejsca z przodu. Bardzo proszę o prostą instrukcję obsługi jak wszystko rozmontować, od dostania się do miejsca anteny radiowej poprzez tapicerkę na słupku i ściągnięcie progu. Gdzie są kostki, śruby, jak ciągnąć itd. Wiem że to było tu pisane ale trochę chaotycznie. Będę bardzo wdzięczny. Oczywiście kombi. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

• 7 years later...
Dnia 9.07.2007 o 10:16, kier napisał:

Już zapodaje - robione za pomocą telefonu (ale zawsze coś)

Odgrzewam mega kotleta :D , ale nie mogę znaleźć nigdzie indziej informacji.

Ma może ktoś zdjęcia z tego wątku lub inne, które przedstawiają to co kier uwiecznił?

Dnia 9.12.2007 o 23:35, karciu napisał:

plastik od dołu delikatnie wyważasz płaskim śrubokrętem nic nie uszkodzisz ;) lepiej wtedy ściąga sie słupek

• 8 months later...

demontował ktoś ostatnio podsufitkę?może uwiecznił to na fotkach i się podzieli? muszę dojść do anteny w kombiku

• 1 year later...

Cześć jestem tu nowy. I nowy jako posiadacz Vectry c. Czy ktos może mi podesłać świeże zdjęcia jak zdjąć podsufitkę bo te które są tutaj nie otwierają się. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Bartek

Ja ostatnio rozbierałem, ale niestety zdjęć nie mam. Powiem, że trochę roboty jest. I tak z pamięci:

1. Trzeba zdemontować roletę bagażnika.

2. Trzeba zdemontować (torx) boczne ścianki bagażnika + te poziome plastyki, które dochodzą do bocznych szyb.

3. Teraz już słupki i góra.

Jeśli macie książkę Sam naprawiam - Vectra C to pod koniec są fotki tego. Książka jest do pobrania na tym forum.

Dzięki. W zasadzie muszę dostać się do anteny bo uszczelka sparciała i chce wymienić. A tak przy okazji spytam. Mam auto z nawigacją ale mi na niej nie zależy. Czy mogę założyć dedykowaną do vectry antenę z allegro ale bez wtyczki do navi? Pozdrawiam. Bartek.

• 5 months later...
  • 2 months later...

Siemka, potrzebuje wymienic podstawe anteny w VC HB 3.2, moze ma ktos film?

Musze zdjac podsufitke, a jak jeden z kolegow napisal, zdjecia powklejane tu przez innych, nie otwieraja sie...

Pozdrawiam

Edited by Montaron76

• 2 months later...

Panowie. Jak w Signumie zdjąć boczne słupki z tyłu. Potrzebuję dostać się do anteny. jeden plastik z boczku już urwałem a i tak boczek trzyma.

W górnej części są zaślepki plastikowe. Jak je wyciągniesz to się zluzuje nieco góra. Potem dobrze jest tylne pasy odkręcić.

Klosiu bardzo dziękuję za odpowiedź. Wydaje mi się że według instrukcji to jest słupek C. W tej części jest plastykowa zatyczka którą już urwałem. Z drugiej strony jest taka sama zaślepka która jednocześnie trzyma osłonę plastykową słupka. Jak ta zaślepkę zdjąć. Jak podważyć i z której strony ? Będę próbował dalej al może ktoś pomoże ? Postaram się zrobić fotkę i tu wkleić. Pozdrawiam

Edited by Adidu